Το RetroComputers.gr στο συνέδριο AthensCon 2019 (14 Νοε 2019)

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι η ομάδα του RetroComputers.gr θα λάβει μέρος στο συνέδριο AthensCon 2019 που θα πραγματοποιηθεί στις 30 Νοεμβρίου και 01 Δεκεμβρίου 2019 στο κλειστό γήπεδο Tae Kwon Do (Παλαιού Φαλήρου) και το ωράριο λειτουργίας του συνεδρίου θα είναι από τις 10:30 το πρωί μέχρι τις 22:00 το βράδυ.

Ανταλλακτικά για Sinclair ZX80

• KOS
  • Συντάκτης θέματος
  • Retro Starter
  • Retro Starter
Περισσότερα
06/06/2019 12:22 #44830 από KOS
Ανταλλακτικά για Sinclair ZX80 δημιουργήθηκε από KOS
Πωλούνται ανταλακτικά για Sinclair ZX80. Δεκτές και ανταλλαγές με άλλα περιφεριακά για ρετρο PC και άλλους υπολογιστές, drives, μόντεμ σειριακά κτλ. Ότι έχετε βασικά, να το συζητήσουμε.

1. 4k ROM chip (original zx80 ROM image)
2. 8k ROM chip (8k BASIC update)

Τα παραπάνω είναι drop-in replacements δεν απαιτείται τροποποίηση στο xz80 σας. Είναι προγραμματισμένα από εμένα και έτοιμα για χρήση.

3. RAM chips 2114 σπάνια, σε κεραμικό πακέτο.
4. Z80 CPU. Έχω διάφορες μάρκες, οπότε μπορεί να διαφέρει από αυτόν της εικόνας.
5. 16-BIT ISA BUS. έχω αρκετούς καινούριους, είναι Αμερικάνικοι της Amphenol. Μπορείτε να κόψετε με κόφτη το εξτρα μέρος και να τους μετατρέψετε σε 8-BIT. Συμβατοί με τον ZX80 αν κοπούν στο κατάλληλο μήκος.
6. TTL chips για το ZX80, αλλά και άλλα της σειράς TTL, όλα στα σπάνια κεραμικά πακέτα τους και πολλά από αυτά στρατιωτικών προδιαγραφών.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.164 δευτερόλεπτα