Το RetroComputers.gr στο συνέδριο AthensCon 2019 (14 Νοε 2019)

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι η ομάδα του RetroComputers.gr θα λάβει μέρος στο συνέδριο AthensCon 2019 που θα πραγματοποιηθεί στις 30 Νοεμβρίου και 01 Δεκεμβρίου 2019 στο κλειστό γήπεδο Tae Kwon Do (Παλαιού Φαλήρου) και το ωράριο λειτουργίας του συνεδρίου θα είναι από τις 10:30 το πρωί μέχρι τις 22:00 το βράδυ.

Topic-icon Magnavox Odyssey

• Manos
  • Το Άβαταρ του/της Manos Συντάκτης θέματος
  • Retro Starter
  • Retro Starter
Περισσότερα
05/11/2013 17:56 #14742 από Manos
Magnavox Odyssey δημιουργήθηκε από Manos
Καλησπέρα σε όλους,

Μέχρι σήμερα έχω ξοδέψει πολλά χρήματα για να αγοράσω 3 Magnavox Odyssey από το Ebay σε καλή τιμή. Κανένα τους δεν έχει δουλέψει. Φυσικά επέστρεψα πίσω το ένα που δεν δούλευε, το άλλο το έχω και σκοπεύω να το πουλήσω γιατί μάλλον δεν δουλεύει.

Το τρίτο είναι αυτό που λέμε κάτασπρο, ΓΑΛΑ ρε παιδί μου. Πρώτη σειρά που βγήκε. Ούτε αυτό δούλεψε και το τέσταρα σε τηλεόραση φίλο που παιζει ότι κονσόλα υπάρχει. Το ανοίξαμε για να δουμε λίγο αν περνάει ρεύμα. Μας έβγαλε κανονικά 9 volt και το cartridge έμπαινε κανονικά και φαινόταν η αλλαγή τάσης σε σβηστό ρεύμα.

Έχω απελπιστεί εντελώς! Ο αμερικανός που μου το πούλησε μου το έδειξε σε βίντεο ότι δουλεύει! ΤΙ να πω, εκτος πια κι αν μου έδειξε άλλο Odyssey. Μιλάμε για κατάστημα με 700 αξιολόγηση οπότε πιθανόν να έχει κι άλλα για πούλημα ή ένα δικό του.

Μέσα φαίνεται πεντακάθαρο, έχει χρησιμοποιηθεί λίγο. Ειλικρινά όποιος ξέρει και ειναι guru σε τετοια ας μου στείλει ενα προσωπικό μήνυμα γιατι θελω να προβαλω βιντεακια στο Youtube με gameplay.

Ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα