Topic-icon ps3 error 80028ed6 DNS

• rick dangerous
  • Το Άβαταρ του/της rick dangerous Συντάκτης θέματος
  • Retro User
  • Retro User
Περισσότερα
26/01/2014 21:45 - 30/01/2014 17:53 #17413 από rick dangerous
ps3 error 80028ed6 DNS δημιουργήθηκε από rick dangerous
την παρασκευη που εριξε μια δυνατη μπορα επαιζα ονλαην gta και επεσε το ρευμα.
επανηλθε μετα απο 10 λεπτα αλλα δεν συνεχισα να παιζω. το πρωι που το ανοιξα
δεν μπορουσε πλεον να παιξει ονλαην, ενω συνδεοταν δικτυο και psn.

οσο το εψαξα βρηκα αυτο : community.eu.playstation.com/t5/Support-...-store/td-p/20644805

βρηκα οτι ειναι ακριβως αυτο (παραλληλα δε μπορω να μπω στο store). αλλα πλεον οτι συνδιασμο σε dns και να δοκιμασω δε μπορω να παιξω.

κανεις, παρομοια κατασταση ; φιλος που παιζαμε μαζι δικτυακα αντιμετωπισε προβλημα το σαββατο και αλλαξε και αυτος
τους dns για να παιξει (εμενα μου πιασε 2 στις οχτω) αλλα σημερα που το βαλε στο αυτοματο (τις ρυθμισεις) επαιξε κανονικα ενω εγω συνεχιζω να'χω προβλημα.

:help:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

• glaros
  • Το Άβαταρ του/της glaros
  • Team RC
  • Team RC
  • Play it Loud
Περισσότερα
26/01/2014 22:10 - 26/01/2014 22:25 #17414 από glaros
Απαντήθηκε από glaros στο θέμα ps3 error 80028ed6 DNS
Δοκίμασες LAN-WiFi ?
...reset στο router ?

• vovolas
  • Το Άβαταρ του/της vovolas
  • Retro Elite
  • Retro Elite
  • tha vapsoume?
Περισσότερα
26/01/2014 22:58 #17417 από vovolas
Απαντήθηκε από vovolas στο θέμα ps3 error 80028ed6 DNS
Επικοινώνησε για καλό και για κακό και με την εταιρεία παροχής του internet σου είχα παρόμοιο θέμα και εγώ τις προάλλες!!

"Knowing is not enough we must apply
Willing is not enough we must do."

• rick dangerous
  • Retro User
  • Retro User
Περισσότερα
27/01/2014 11:52 #17428 από rick dangerous
Απαντήθηκε από rick dangerous στο θέμα ps3 error 80028ed6 DNS
glaros, με wifi ειμαι και εκλεισα ρουτερ κανα μισαωρο χθες - να το ρεσεταρω απτις ρυθμισεις ; προς το παρον πειραζω μονο το ps μη κανω καμια μαλακια. χθες καταφερα να μπω με τους dns της google.

και φιλος vovolas - με οτε ειμαι που να μπλεξεις και τι να εξηγησεις.... το θεμα ειναι οτι εχω ιντερνετ και μπενω κανονικα απλα προφανως κατι γινεται με τους dns... στο τμημα εξυπηρετησης αμφιβαλω οτι θα βρω ακρη...

εσυ vovolas τι ακριβως επαθες και πως το φτιαξες ;

θενξ για την προσοχη σας,

• rick dangerous
  • Retro User
  • Retro User
Περισσότερα
27/01/2014 12:05 - 27/01/2014 21:10 #17429 από rick dangerous
και για του λογου το αληθες μολις πηρα οτενετ. η κοπελα ηθελε να βοηθησει αλλα δεν πολυκαταλαβαινε τι της ελεγα.
με τα πολλα μου'δωσε τους αριθμους dns της οτενετ. μαλλον θα παρω και την σονυ ελας να δω τι παιζει.

το θεμα ειναι - τι ακριβως εγινε, αν εκανα εγω κατι, μηπως εχω corrupted data κλπ. (απτην αλλη καταφερνω και παιζω κανονικα ακομα)
απτο θεμα στο eu.playstation.forum παντως φαινεται οτι παιζει προβλημα διεθνως..

edit: πηρα και σονυ ελας - το προβλημα ειναι διεθνες - "το δουλευουμε" εχει κολλησει σε καποια update που δεν τα βλεπει (η επισημη απαντηση)
ψιλομπουρδες δηλαδη.. καποια μαλακια κανανε.. εμαθα οτι το προβλημα υπαρχει τουλαχιστον μια βδομαδα και οταν ειπα στον τυπο οτι αλλαξα τους dns και καταφερα να παιξω εμεινε μαλακας ... σονυ ελας.... my ass! :bash:

:banghead:

• glaros
  • Το Άβαταρ του/της glaros
  • Team RC
  • Team RC
  • Play it Loud
Περισσότερα
27/01/2014 21:17 - 27/01/2014 21:17 #17454 από glaros
Απαντήθηκε από glaros στο θέμα ps3 error 80028ed6 DNS
Hard reset έκανες στο router ?
Είσαι εξοικειωμένος βασικά ? Μη σε μπλέξουμε,γενικά είναι πρόβλημα DNS,δοκίμασε σε κάποιο φίλο,ευκαιρία να παίξετε...

• vovolas
  • Το Άβαταρ του/της vovolas
  • Retro Elite
  • Retro Elite
  • tha vapsoume?
Περισσότερα
27/01/2014 22:36 #17462 από vovolas
Απαντήθηκε από vovolas στο θέμα ps3 error 80028ed6 DNS

rick dangerous έγραψε: glaros, με wifi ειμαι και εκλεισα ρουτερ κανα μισαωρο χθες - να το ρεσεταρω απτις ρυθμισεις ; προς το παρον πειραζω μονο το ps μη κανω καμια μαλακια. χθες καταφερα να μπω με τους dns της google.

και φιλος vovolas - με οτε ειμαι που να μπλεξεις και τι να εξηγησεις.... το θεμα ειναι οτι εχω ιντερνετ και μπενω κανονικα απλα προφανως κατι γινεται με τους dns... στο τμημα εξυπηρετησης αμφιβαλω οτι θα βρω ακρη...

εσυ vovolas τι ακριβως επαθες και πως το φτιαξες ;

θενξ για την προσοχη σας,

Εμένα ήταν καθαρά θέμα εταιρείας HOL, κάνανε κάποια update και το internet έκανε κάποια σκαμπανεβάσματα πότε ερχότανε πότε έφευγε όμως είχα άμεση απάντηση οπου και σε κανα 2ώρο ταχτοποιήθηκε το θέμα,εννοείται όπως ανέφερε και ο glaros έκανα και εγώ reset στο router.

"Knowing is not enough we must apply
Willing is not enough we must do."

• rick dangerous
  • Retro User
  • Retro User
Περισσότερα
28/01/2014 10:35 #17474 από rick dangerous

glaros έγραψε: Hard reset έκανες στο router ?
Είσαι εξοικειωμένος βασικά ? Μη σε μπλέξουμε,γενικά είναι πρόβλημα DNS,δοκίμασε σε κάποιο φίλο,ευκαιρία να παίξετε...

οχι και πολυ. διαβαζω απο μονος μου, οτι..

απ'τη στιγμη που καταφερνω και μπενω με τη γουγλη, δε θα το πειραξω αλλο. οσο παει για αρχη και βλεπω

αλλα για να μαθαινω hard reset στο ρουτερ ? μεσω γουεμπ ? ειδα λιγο οτι μετα πρεπει να σεταρεις απ'την αρχη κωδικους κλπ.(?) οπως το πηρα το κουτι με το ρουτερ απλα το'στησα (δε διαβασα τιποτα) ουτε κοιταξα κωδικους κλπ. αν εχει καποιος την ορεξη για δυο λογια (εγω γραφω σεντονακια για πλακα.. :tease: ) πληζ εξπλεην ιν ντιτεηλς..

χθες παντως μπηκα με τη μια, χωρις να αλλαξω κατι, και επαιξα μια χαρα (σε αντιθεση με αλλους που διαβαζω που χρησιμοποιουν γουγλ ντ-εν-ες και λαγγαρουν).σημ: και ο φιλος μου που παιζουμε παρεα, αντιμετωπιζει προβλημα. χθες που εβαλε ρυθμισεις auto και manual με dns της οτε, δεν καταφερε να μπει. εβαλε γοοοοογλ και μπηκε..

παρακολουθω διαφορες συζητησεις σε διεθνη φορα για το θεμα, που τρεχουν μερα με τη μερα..

θενξ αμιγκος!

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.188 δευτερόλεπτα