Topic-icon Πετονιά (όχι για ψάρεμα)

• glaros
  • Το Άβαταρ του/της glaros Συντάκτης θέματος
  • Team RC
  • Team RC
  • Play it Loud
Περισσότερα
10/12/2012 21:43 #4933 από glaros
Πετονιά (όχι για ψάρεμα) δημιουργήθηκε από glaros
Υλικά :

Πετονιά,στο πάχος ενός κέρματος,10/20/50/100 δραχμών.

Εργαλεία :

Τα χεράκια μας,δόντια...και για τους "μάστορες" πένσα/αναπτήρα.

Εκτέλεση :

Παίρνουμε την πετονιά του ανάλογου πάχους (βλέπε δραχμές) και την κόβουμε σε μήκος 4 με 8 παιδικά δάχτυλα (τότε ήμασταν πολύ νεότεροι).

Τσακίζουμε την μια άκρη σε σχήμα "V" σε απόσταση 2 δαχτύλων.
Από την άλλη άκρη "διπλοτσακιζουμε" σε σχήμα "Π".

Έτσι έχουμε ενα εργαλείο διπλής δράσης.

Καλά Credits !!!

Είστε υπεύθυνοι των πράξεων σας,να μην το δοκιμάσετε.

ΠΡΟΣΟΧΗ Spoiler! [Πατήστε για επέκταση]
[/COLOR]

Χρήση :

Τοποθετούμε κρυφά και γρήγορα στη σχισμή για τα κέρματα και με τσαχπίνικες κινήσεις-μέσα έξω-γεμίζουμε λίγα credits (τα πολλά θα μας "καρφώσουν"...(που βρήκε τόσα κέρματα ο πιτσιρικας ?)

Συμβουλές επιτυχίας :

Φροντίζουμε να έχουμε 1...το πολύ 2 φίλους για να μας καλύπτουν,φυσικά θα πρέπει να παίξουν και αυτοί.
Αν δεν "πιάσει" η μια πλευρά δοκιμάζουμε την άλλη,αν πάλι δεν "πιάσει" η δεύτερη...αλλάζουμε πετονιά ή αίθουσα με arcades.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ChrisMC

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

• Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
10/12/2012 23:25 - 10/12/2012 23:27 #4934 από Fotis_KFOR
Απαντήθηκε από Fotis_KFOR στο θέμα Πετονιά (όχι για ψάρεμα)
Ανοίγεις θέμα τώρα!!!

Επειδή έπαιζα πολύ ηλεκτρονικά σαν πιτσιρικάς, ήταν και μια περίοδος που η πετονιά πήγαινε σύννεφο από πολλούς στις παρέες που σύχναζαν εκεί.

Ήταν πάντα στο πορτοφόλι καλά τυλιγμένη και ετοιμοπόλεμη για credits!!! ;)

Θυμάμαι στο μαγαζί που είχαμε πάει να αγοράσουμε πετονιά (σε είδη ψαρέματος) και του λέγαμε να μας δώσει κατοστάρα πετονιά και μας έλεγε "Τι θέλετε να πιάσετε, καρχαρία?"??? :lol:

Άπειρα σκηνικά, και μας έχουν πιάσει, και τρέχαμε επειδή κόλλησε η πετονιά μέσα και δεν έβγαινε... :cheer:

Φαντάσου και στις 2 δικές μου ΜΑΜΕ καμπίνες ..... έχω πετονιά για το καλό που λέμε !!!!!!!!!

Αυτά ήταν χρόνια! :evil:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ChrisMC

• alex76gr
  • Το Άβαταρ του/της alex76gr
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
11/12/2012 00:37 #4935 από alex76gr
Απαντήθηκε από alex76gr στο θέμα Πετονιά (όχι για ψάρεμα)
Έτσι, έτσι!
Η πετονιά ήταν ο σίγουρος τρόπος για τσάμπα credits!

Κάποτε είχε διαρρεύσει και η φήμη πως το εξάρτημα που δημιουργεί τον σπινθήρα από τους φτηνούς ηλεκτρικούς αναπτήρες κάνει την ίδια δουλειά.
Με μερικές ηλεκτρικές εκκενώσεις πάνω στο κουμπί που ξεκόλλαγε τα κέρματα υποτίθεται ότι σου έδινε credits.
Άλλο που δεν θέλαμε εγώ και η παρέα μου.
Αγοράζουμε ηλεκτρικούς αναπτήρες Bic, αφαιρούμε το εξάρτημα και βουρ στα ηλεκτρονικά.
Από την πρώτη στιγμή φάνηκε ότι ήταν ψέμματα.
Έσκαγα σπινθήρα όπου υπήρχε μεταλλικό τμήμα επάνω στον κερματοδέκτη αλλά κανένα "ουφάκι" δεν παραδίνοταν!
Άσε που είχαμε αρχίσει να προδίνόμαστε με τόσα "τάκα" "τούκα" από τους σπινθήρες!
Κάποια στιγμή που εγώ τα είχα παρατήσει και έπαιζα ένα παιχνίδι με κανονικό κέρμα βλέπω ένα από την παρέα να έρχεται βιαστικά προς το μέρος μας.
Μας λέει: "Πάμε να φύγουμε γιατί τα κόλλησα!"
"Τί εννοείς, τί κόλλησες?" τον ρωτάμε και μας δείχνει δύο "ουφάκια" στα οποία τα γραφικά στην οθόνη είχαν μείνει κάγκελο!
Για πότε φύγαμε... :lol:
Το ένα από τα παιχνίδια θυμάμαι ότι ήταν το Midnight Resistance με τον μοχλό που περιστρέφονταν στον άξονά του!

Ααααχχχ! Εποχές! B)

" Έχω σε 46άρα κασέτα όλα τα τραγούδια των Metallica! " :D

• Fotis_KFOR
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
Περισσότερα
11/12/2012 09:46 #4938 από Fotis_KFOR
Τρελές εποχές.
Θυμάμαι όταν πήγαινα στο γυμνάσιο, πήγα σε κάποια ηλεκτρονικά μαζί με κάποιον συμμαθητή που είχε όμως τη φήμη ότι τον έχουν πιάσει πολλές φορές και ότι ήταν γκαντέμης.

Έτσι λοιπόν και αποδείχτηκε! Πήγε χύμα στο κύμα ακάλυπτος και τον βλέπει η κυρία που είχε το μαγαζί και φωνάζει το γιο της (γύρω στα 30) ... έπεσε και μια φάπα :P

Έτσι λοιπόν μας είπε να δώσουμε το τηλέφωνο των γονιών μας για να πάρει τηλέφωνο να το πει στους γονείς μας.

Αλλά εγώ ήμουν... οργανωμένος! Είχα βρει ένα νούμερο τηλεφώνου που είχα απομνημονεύσει το οποίο δεν αντιστοιχούσε σε κάποιον, αλλά όταν το έπαιρνες απλά καλούσε! Έτσι λοιπόν έδωσα το τηλέφωνο αυτό αλλά του είπα ταυτόχρονα πως έλειπαν εκείνη τη στιγμή από το σπίτι και θα γυρνούσαν σε μια ώρα περίπου.
Αφού λοιπόν πήρε στους γονείς του παιδιού και τους είπε για το συμβάν, πήρε και σε εμένα αλλά ... όπως του είχα πει... έλειπαν για καμιά ώρα!!! Οπότε μας άφησε να φύγουμε και είπε για εμένα πως θα ξαναέπαιρνε σε λίγο να το πει στους γονείς μου...

...... Ακόμα παίρνει :P

• chriskgnr
  • Το Άβαταρ του/της chriskgnr
  • Retro Elite
  • Retro Elite
  • Well, i got one chance left in a nine live cat.
Περισσότερα
11/12/2012 09:54 #4939 από chriskgnr
Απαντήθηκε από chriskgnr στο θέμα Πετονιά (όχι για ψάρεμα)

Fotis_KFOR έγραψε: Αλλά εγώ ήμουν... οργανωμένος! Είχα βρει ένα νούμερο τηλεφώνου που είχα απομνημονεύσει το οποίο δεν αντιστοιχούσε σε κάποιον, αλλά όταν το έπαιρνες απλά καλούσε! Έτσι λοιπόν έδωσα το τηλέφωνο αυτό αλλά του είπα ταυτόχρονα πως έλειπαν εκείνη τη στιγμή από το σπίτι και θα γυρνούσαν σε μια ώρα περίπου.
Αφού λοιπόν πήρε στους γονείς του παιδιού και τους είπε για το συμβάν, πήρε και σε εμένα αλλά ... όπως του είχα πει... έλειπαν για καμιά ώρα!!! Οπότε μας άφησε να φύγουμε και είπε για εμένα πως θα ξαναέπαιρνε σε λίγο να το πει στους γονείς μου...

...... Ακόμα παίρνει :P

Φώτη, σκέτη μαφία ήσουν! :P :lol: :lol: :lol:

21st century breakdown...

• metalcandyman
  • Το Άβαταρ του/της metalcandyman
  • Retro User
  • Retro User
  • Arcades Forever
Περισσότερα
11/12/2012 11:03 #4940 από metalcandyman
Απαντήθηκε από metalcandyman στο θέμα Πετονιά (όχι για ψάρεμα)
Στην περιοχη μου το συγκεκριμενο πραμα το ονομαζαμε ''το συστημα'' και δεν ξερω για πετονια αλλα το κορυφαιο γιαυτη την δουλεια ηταν το μπλε καλωδιο και καποιες φορες κοκκινο που υπηρχε μεσα στα μεγαλα κουτια του ΟΤΕ.Ειχε την καταληλοτερη σκληροτητα και παχος που η πετονια μπροστα του ηταν για τα μπαζα.Οπως ξερουμε το συγκεκριμενο κολπο λειτουργουσε παντα σε ηλετρονικα με πλαστικες κλειδαριες.Στης σιδερενιες ηταν σχεδον απιθανο να γιννει αλλα με το συγκεκριμενο καλωδιο και της σιδερενιες της ειχα ξεσκισει.Σε ωσες σιδερενιες δεν λειτουργουσε ημουν παντα εφοδιασμενος με ενα σακουλακι ταλιρακια και πατωντας με το ενα χερι το κουμπι που παταμε ωστε να μας βγαλει το νομισμα αν σκαλωσει καπου με το αλλο με δυναμη πετουσα απο την κατω τρυπα το ταλιρακι και αν γεινοταν σωστα χτυπουσε απο την αναποδη την βελονα και επερνες το πολυποθητο credit αλλα και μελανιασμενο μονημα το μεαγλο δαχτυλο του αντιστοιχου χεριου.Και επειδη δεν ημουνα καλο παιδι και ειχα σπασει με μπουνιες πολλα προστατευτηκα τζαμια σε ηλεκτρονικα που υπαρχουν πριν την κυριως οθονη υπηρχε και ενας αλλος τροπος να βαλεις credits.Σχεδον οι μαγαζατορες ποτε δεν αλαζαν το συγκεκριμενο τζαμι οποτε εχωνα το χερι μου μεσα στο κενο αναμεσα στην οθονη και στο ξυλο της καμπινας επιανα της βελονα και εβαζα δεκαδες παιχνιδια.Δεν ξερω αν υπηρχε κυνδηνος ηλεκτροπληξιας αλλα το μονο που δεν σκεφτομουνα τοτε ηταν αυτο :cheer:

Νo Μetalcandyman,No Party
NINTENDO and ARCADE Maniac Since 1987

• Fotis_KFOR
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
Περισσότερα
11/12/2012 14:59 #4949 από Fotis_KFOR
Α ρε εποχές !!!!!!!!!!! Μια φορά υπήρξαν και δεν ξαναγυρνάνε πίσω :woohoo:

• Brandon
  • Το Άβαταρ του/της Brandon
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
11/12/2012 23:21 - 11/12/2012 23:23 #4988 από Brandon
Απαντήθηκε από Brandon στο θέμα Πετονιά (όχι για ψάρεμα)
Πολύ ωραίος ο Glaros!!!Αν κ δεν τα πρόλαβα ιδιαίτερα,να πώ πως κ εγώ την εμπειρία μου μια φορά πήγα να κάνω κάτι ανάλογο.
Έψαχνα παντού στο σπίτι,έχοντας ακούσει κ εγώ για το κόλπο,για λίγη πετονιά.Αλλά τίποτα,ξανά κ ξανά ψάξιμο ώσπου ανακαλύπτω λίγη,θυμόμουν οτι κάπου είχα δει κ επιτέλους ναι την βρήκα!!!Το πρόβλημα όμως ήταν οτι η πετονιά ήταν λίγη,κάπου στους 25 πόντους.Το σκέφτομαι πάλι έχοντας την πετονιά στα χέρια μου κ κοιτώντας την..."μπα θα φτάσει μωρέ κ θα περισσεύει κ για το τράβηγμα" (μου αρέσει που ήμουν κ σίγουρος).Εν τέλει τυλίγω την πετονιά κ όντας "πόντιος" την τυλίγω γύρω γύρω απο το νόμισμα,αντί για να το τρυπήσω.Όπως καταλαβαίνεται,με το τύλιγμα έφυγαν κ άλλοι 10 πόντοι κ έχοντας μείνει περίπου 15 πόντοι για να κάνω την βρωμο-δουλειά μου ξεκινάω για το περίπτερο με το arcade.Σε όλο το δρόμο το σκεφτόμουν,το επεξεργαζόμουν για το πότε ακριβώς θα το τραβήξω,σκεφτόμουν τη στιγμή που θα γράψω το όνομά μου στο hi score,πως τους έχω κοροϊδέψει όλους,εγώ είμαι ο πιο έξυπνος κ οι άλλοι οι χαζοί κ άλλα τέτοια.Φτάνω επιτέλους κ μπροστά μου το υποψήφιο arcade-θύμα παίζει το demo (απο ένα ουτε καν θυμάμαι τι παιχνίδι,κάτι με σπαθιά,μάγια κ τέτοια) του αμέριμνα!!!Το πλησιάζω αργά αργά κ απο την τσέπη μου βγάζω το όπλο μου κ πριν προλάβει να αντιδράσει βάζω το κέρμ...όπα,έβγαλα το κανονικό κέρμα, ψάχνω λίγο στην τσέπη μου κ επιτέλους βρίσκω την πετονιά...Την ώρα όμως που πήγα να βάλω μέσα το κέρμα,γύρισε το arcade κ έβαλε τα δυνατά του!!!Η αντίσταση του ήταν μεγάλη!!!Τόσο μεγάλη που αναγκάστηκα να βάλω 2 δάχτυλα για να μπεί μέσα στον κερματοδέχτη!!!Ήταν πολύ χοντρή η πετονιά...Κ απο την δύναμή μου είχα ξεχάσει να κρατήσω την πετονιά...ΣΠΡΩΧΝΩ ΣΠΡΩΧΝΩ κ κλούπ,μπαίνει!!!!Αλλά μαζί με αυτό ακολούθησε κ η πετονιά!!!Πάει!!!Μπήκε μέσα!!!Είχα μείνει παγωτό 2 λεπτά κ κοιτούσα την εξυπνάδα μου στον κερματοδέκτη!!!
Όπως όμως είχε μείνει κ ο περιπτεράς που ήταν λίγο πιο εκεί κ με κοιτούσε απο την αρχή!!!Μόλις τον είδα έφυγα σφεντόνα για το σπίτι!!!Κ δεν έπαιξα κ λ@λ@κία έκανα!!!
Αυτή ήταν η πρώτη μου κ τελευταία μου απόπειρα!!!Μετά απο αυτό,αρκέστηκα στα credit του master system που είχα στο σπίτι...
Αφού έφαγα κ ξύλο απο τον πατέρα γιατί ο περιπτεράς ήταν γνωστός του κ μπήκα κ τιμωρία γιατί τα λεφτά ήταν για να πάω να αγοράσω ένα περιοδικό της μάνας μου...Δράμα!!!

Why...???Why Harry McDowel???
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoAnas

• ndial
  • Το Άβαταρ του/της ndial
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
11/12/2012 23:28 #4989 από ndial
Απαντήθηκε από ndial στο θέμα Πετονιά (όχι για ψάρεμα)
χαχαχαχα που το θυμηθηκες αυτο βρε θηριο Νεκτάριε?
εγω παντα φοβομουν μην με τσακωσουν με το κολπακι αυτο της πετονιας!
οποτε και το εκαναν φιλοι μου για εμενα :P :P :P

I think I've shot 2 ducks in my entire gaming life! That was when playing "Kane" on my Amstrad CPC 464!
www.retroshowcase.com
www.dialtech.gr

• Fotis_KFOR
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
Περισσότερα
13/12/2012 19:07 #5047 από Fotis_KFOR
Θυμάμαι όταν ένας συμμαθητής μου είχε αρχίσει το βάλε βγάλε με την πετονιά ενώ ένας άλλος έπαιζε κανονικά. Επειδή όμως το συγκεκριμένο ηλεκτρονικό δεν έγραφε τα credits επειδή έπαιζε κάποιος εκείνη την στιγμή, ο άλλος νόμιζε πως δεν έπιανε η πετονιά. Έτσι συνέχιζε και συνέχιζε για να σιγουρευτεί ότι θα έχουν μπει έστω 2-3 credits.

Με το που χάνει το παιδί που έπαιζε και επιστρέφει το παιχνίδι μετά το Game Over στην αρχική οθόνη ξαφνικά βλέπουμε credits 65 !!!

Έτσι αφού έπαιξαν κάποιοι για λίγο, αναγκάστηκαν να κλείσουν από το διακόπτη το μηχάνημα με την αιτιολογία ότι "κόλλησε" επειδή ο μαγαζάτορας άρχισε να κοιτάει που τόση ώρα ήταν όλοι εκεί μαζεμένοι, φαντάζομαι να άνοιγε και τον κερματοδέκτη και να έβλεπε 2-3 κέρματα όλα και όλα :cheer:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoAnas

• vovolas
  • Το Άβαταρ του/της vovolas
  • Retro Elite
  • Retro Elite
  • tha vapsoume?
Περισσότερα
08/02/2013 19:39 #6988 από vovolas
Απαντήθηκε από vovolas στο θέμα Πετονιά (όχι για ψάρεμα)

Fotis_KFOR έγραψε: Α ρε εποχές !!!!!!!!!!! Μια φορά υπήρξαν και δεν ξαναγυρνάνε πίσω :woohoo:

Αυτό ξαναπέστο και ξαναπέστο και ξαναπέστο φίλε μου all time classic :)

"Knowing is not enough we must apply
Willing is not enough we must do."

• amiga500fan
  • Το Άβαταρ του/της amiga500fan
  • Retro Freak
  • Retro Freak
Περισσότερα
01/05/2013 23:47 - 01/05/2013 23:51 #9888 από amiga500fan
Απαντήθηκε από amiga500fan στο θέμα Πετονιά (όχι για ψάρεμα)
Glaros πολύ ωραία παρουσίαση από την αρχή ως το τέλος πανώ κάτω έτσι γινόταν.Καθώς και τα υπόλοιπα post αναφέρονται πολύ περιεκτικά.Ωραίες αναμνήσεις ευτυχώς δεν μας πήραν ποτέ χαμπάρι.
Πάντως κάποτε είχα ακούσει για κάποιον που έβαλε σύρμα στο μηχάνημα και τον χτύπησε το ρεύμα, τι να πείς μικρά παιδιά.

Περήφανος κάτοχος:
Sega Game Gear, Sega Master System I,II,III(Tec toys),WII,Xbox,XBOX+(Coinopz),Sega mega drive I and II, Sega Saturn, Sega Dreamcast,Sega Mega CD,Playstation 2 slim (3 editions),PS 2 fat,Gameboy classic,Gameboy pocket,Game Boy color, CD,Αtari 2600 jr (3 editions),Atari 2600 WOODY,Αtari 2600"Darth Vader", PSone, PS1 (2 editions),PS2 FAT, Game Boy Advance.Advance SP,Nintendo DS,DS lite & Dsi,NES,Ν64, N64 Pikatchu,Snes,Gamecube,XBOX 360 fat,Amstrad 6128,Pong Consoles x 8 (ΤΕΛΟΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ),Amiga 500 1.3 REV 6 - 1 mb,
Commodore Amiga 1200+Blizzard 1230mkiv 32mb,Amiga Technologies 1200 magic pack NOS

• dukepapas
  • Το Άβαταρ του/της dukepapas
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
  • "ουδεις αχαριστος εκ του ευεργετηθεντος"
Περισσότερα
19/07/2014 15:30 - 19/07/2014 15:43 #21475 από dukepapas
Απαντήθηκε από dukepapas στο θέμα Πετονιά (όχι για ψάρεμα)
Να σας πω και εγω μια εμπειρια μου......δεν ξερω γιατι παιδευόσασταν με μπετονιες......αλλα η λυση ηταν απλη....πηγαινες σε ενα μαγαζι που πουλαγε είδη ραπτικης και ζηταγες ενα ΒΕΛΟΝΑΚΙ νουμερο 4 (Aν δεν σε ειχαν περασει αδερφη τελειωμένη με φιογκο) :wtf: :veryhappy: αυτο ηταν μετα το τσακιζες ελαφρα με εναν αναπτηρα να κανει το σχημα γωνιακό για να κατεβαίνει το σιρματακι που ειχε το σχημα Π. :bubble: :mario: :metalslug: :blanka: :feilong: :ryu: :sonic: και ο πολεμος στις πρωτες θεσεις ηταν σιγουρος. :award:

Συνημμένο αρχείο:
:dance2: :dance2:

Αλλλα δυστυχώς η χαρα δεν κρατισε πολυ γιατι η τεχνολογια εξελίσσετε και βγηκε ο παρακατω καταραμενος κερματοδεκτης
Συνημμένο αρχείο:

και εκει ολα τελιωσαν........ :angry2: διοτι αυτος ο κερματοδεκτης εκανε το σχημα μεσα S οποτε η μπετονια δεν μπορουσε να κατεβασει πλεον το συρματακι και σκαλωνε.

Τωρα θα σας πω και την δικια μου ιστορια καποτε πηγαμε με ενα φιλο να βαλει μπετονια η βελονακι οπως θελετε πειτε το...για να πεξει τι αλλο?
Συνημμένο αρχείο:

:bow: :bow:

και του λεω προσεχε μονο μην σε δει κανεις .....ε στου κουφου την πορτα οσο θελεις βροντα την ωρα που προσπαθουσε να βαλει τον επιασε η γρια που ηταν υπαλλήλος του καταστηματος και του λεει θα δεις τι θα παθεις θα το πω στον τεχνικο του μαγαζιου και για κακη του ωρα έμπαινε εκεινη την ωρα

Συνημμένο αρχείο:

:banghead:
:dance2: και τοτε ξεκινησε το πανηγύρι!! :headbang:

:black-eye:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fotis_KFOR, GeoAnas, angel_grig, chriskgnr

• glaros
  • Το Άβαταρ του/της glaros Συντάκτης θέματος
  • Team RC
  • Team RC
  • Play it Loud
Περισσότερα
28/07/2014 22:44 - 28/07/2014 22:50 #21587 από glaros
Απαντήθηκε από glaros στο θέμα Πετονιά (όχι για ψάρεμα)
Άραγε θα "πιάνει" και σήμερα το "σύστημα" ?

Λέω να ξεκινήσω δοκιμες σε "αλογάκια-αμαξάκια" παιδικά...στην καλύτερη...θα κάνει δωρεάν βόλτα ο Γιωργιάκος.

Χαζομάρα...δεν δοκιμάσαμε στο Arcade στο GameAthlon 2014

• dukepapas
  • Το Άβαταρ του/της dukepapas
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
  • "ουδεις αχαριστος εκ του ευεργετηθεντος"
Περισσότερα
28/07/2014 23:02 #21590 από dukepapas
Απαντήθηκε από dukepapas στο θέμα Πετονιά (όχι για ψάρεμα)
Αμαν ρε γλαρε ολο στην παρανομία το μιαλο σου χαχα και βεβαια πιάνει φτάνει να βρεις τους πρώτους κερματοδέκτες αμα θες το δοκιμάζουμε μαζι περιστερι!!! :friends:

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.285 δευτερόλεπτα