Refurbished αυτοκόλλητα απο games αγαπημένων μας Κονσόλων!!!

  • amiga500fan
  • Το Άβαταρ του/της amiga500fan Συντάκτης θέματος
  • Retro Freak
  • Retro Freak
Περισσότερα
13/02/2015 15:41 - 13/02/2015 17:11 #26444 από amiga500fan
Εδω και αρκετό καιρό (φτιάχνω) αυτοκόλλητα για να αντικαταστήσω φθαρμένα, από games που έχω στην κατοχή μου.
Το "φτιάχνω" δεν εννοεί ότι τα κατασκευάζω εξολοκλήρου αλλά στην ουσία είναι scans από εξώφυλλα cart που υπάρχουν στο διαδίκτυο.Βέβαια γίνεται κάποια επεξεργασία-ευθυγράμμιση.

Βέβαια δεν υπάρχουν όλα και κάποια δεν είναι σε καλή ποιότητα για αυτό δεν μπορώ να δεσμευτώ ότι θα γίνει η δουλειά.

Δεν ζητάω χρήματα για τον κόπο μου, το κάνω δωρεάν για την κοινότητα, το μόνο κόστος είναι η εκτύπωση Α4 κάτω απο 1 ευρώ σε φωτοτυπείο της περιοχής μου, σε γυαλιστερό αυτοκόλλητο χαρτί και φυσικά υπάρχει το κόστος αποστολής με το ταχυδρομείο. Στην σελίδα χωράνε αρκετά αυτοκόλλητα.

Για απλό φάκελο είναι περίπου 0.90 λεπτά για βάρος κάτω απο 50 γραμμάρια και για δεματάκι είναι 1.5 ευρω. Το βάρος είναι μηδαμινό γιατί πρόκειται στην ουσία για χαρτί.Εαν οι προτιμήσεις είναι αρκετές και είναι π.χ. απο Αθηνα, μπορούν να σταλούν σε ένα άτομο του φόρουμ και αυτός να τα μοιράσει στους υπόλοιπους, αυτό για να βοηθήσει λίγο την κατάσταση.Τότε τα στέλνω δωρεάν εγώ.

Φυσικά θα υπάρχει και μια σχετική καθυστέρηση μέχρι να μαζευτούν αρκετά εξώφυλλα για να γίνουν οι εκτυπώσεις μην πάει τζάμπα η σελίδα.Τα αυτοκόλλητα θα γίνουν σε εύλογο διάστημα χωρίς πίεση.

Δείγμα της δουλείας μου έχει πάρει ο dukepapas.

Nα σημειωθεί ότι δυστυχώς τα ασημί πλαϊνά απο τα αυτοκόλλητα για gameboy βγαίνουν δυστυχώς γκρι χρώμα.Το ίδιο ισχύει και για κάποια παιχνίδια της Atari που έχουν ασημί πλαίσιο.

Εχω ασχοληθεί και φτιάξει αυτοκόλλητα εως τώρα για mega drive, snes,N64, gameboy,GBA και atari 2600 οπότε κάτι εκτός αυτών είναι πρόκληση για μένα.

Παραθέτω εικόνες από αυτοκόλλητα παιχνιδιών που έχω κάνει όλο αυτό το διάστημα.









Σημείωση:TO ΤΙΝΥ ΤΟONS έχει μανίσιο αυτοκόλλητο είναι απο παλιά φώτο αποκτημάτων μου,όλα τα υπόλοιπο έχουν Refurbished.

Το παραπάνω θέμα έχει αναρτηθεί και στο iamretro.gr

Προτιμήσεις με post εδώ δεν απαντώ σε άμεσα μηνύματα.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Περήφανος κάτοχος:
Sega Game Gear, Sega Master System I,II,III(Tec toys),WII,Xbox,XBOX+(Coinopz),Sega mega drive I and II, Sega Saturn, Sega Dreamcast,Sega Mega CD,Playstation 2 slim (3 editions),PS 2 fat,Gameboy classic,Gameboy pocket,Game Boy color, CD,Αtari 2600 jr (3 editions),Atari 2600 WOODY,Αtari 2600"Darth Vader", PSone, PS1 (2 editions),PS2 FAT, Game Boy Advance.Advance SP,Nintendo DS,DS lite & Dsi,NES,Ν64, N64 Pikatchu,Snes,Gamecube,XBOX 360 fat,Amstrad 6128,Pong Consoles x 8 (ΤΕΛΟΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ),Amiga 500 1.3 REV 6 - 1 mb,
Commodore Amiga 1200+Blizzard 1230mkiv 32mb,Amiga Technologies 1200 magic pack NOS
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fotis_KFOR, nkary, geo1977, GeoAnas, chdlee, chriskgnr, Nemo, glaros, vovolas, aidivn, dukepapas, borellus, DUser1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • amiga500fan
  • Το Άβαταρ του/της amiga500fan Συντάκτης θέματος
  • Retro Freak
  • Retro Freak
Περισσότερα
13/02/2015 15:41 - 13/02/2015 17:08 #26445 από amiga500fan
p.s. Το ξέρω jimn τα δικά σου δεν έφτασαν ποτέ μάλλον θα φταίει το ταχυδρομείο. Αλλα θα σου στείλω με την επόμενη φουρνιά και αυτά που μου ζήτησες.Oπως πρόσεξες το δικό σου "mega games 6" το έχω βγάλει 2 φορές για καβάντζα.

Περήφανος κάτοχος:
Sega Game Gear, Sega Master System I,II,III(Tec toys),WII,Xbox,XBOX+(Coinopz),Sega mega drive I and II, Sega Saturn, Sega Dreamcast,Sega Mega CD,Playstation 2 slim (3 editions),PS 2 fat,Gameboy classic,Gameboy pocket,Game Boy color, CD,Αtari 2600 jr (3 editions),Atari 2600 WOODY,Αtari 2600"Darth Vader", PSone, PS1 (2 editions),PS2 FAT, Game Boy Advance.Advance SP,Nintendo DS,DS lite & Dsi,NES,Ν64, N64 Pikatchu,Snes,Gamecube,XBOX 360 fat,Amstrad 6128,Pong Consoles x 8 (ΤΕΛΟΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ),Amiga 500 1.3 REV 6 - 1 mb,
Commodore Amiga 1200+Blizzard 1230mkiv 32mb,Amiga Technologies 1200 magic pack NOS
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jimn

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • glaros
  • Το Άβαταρ του/της glaros
  • Team RC
  • Team RC
  • Play it Loud
Περισσότερα
13/02/2015 17:05 #26447 από glaros
Ευχαριστούμε για την προσφορα σου.
Μπράβο.

Πρέπει να έχω 2-3 cartridge "γυμνά"
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": amiga500fan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • amiga500fan
  • Το Άβαταρ του/της amiga500fan Συντάκτης θέματος
  • Retro Freak
  • Retro Freak
Περισσότερα
13/02/2015 17:08 - 13/02/2015 17:10 #26448 από amiga500fan
Ευχαριστώ Νεκτάριε να σαι καλά.Πες μου πια είναι τα παιχνίδια να ανεβάσω δείγματα.

Περήφανος κάτοχος:
Sega Game Gear, Sega Master System I,II,III(Tec toys),WII,Xbox,XBOX+(Coinopz),Sega mega drive I and II, Sega Saturn, Sega Dreamcast,Sega Mega CD,Playstation 2 slim (3 editions),PS 2 fat,Gameboy classic,Gameboy pocket,Game Boy color, CD,Αtari 2600 jr (3 editions),Atari 2600 WOODY,Αtari 2600"Darth Vader", PSone, PS1 (2 editions),PS2 FAT, Game Boy Advance.Advance SP,Nintendo DS,DS lite & Dsi,NES,Ν64, N64 Pikatchu,Snes,Gamecube,XBOX 360 fat,Amstrad 6128,Pong Consoles x 8 (ΤΕΛΟΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ),Amiga 500 1.3 REV 6 - 1 mb,
Commodore Amiga 1200+Blizzard 1230mkiv 32mb,Amiga Technologies 1200 magic pack NOS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
13/02/2015 18:47 #26451 από Fotis_KFOR
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": amiga500fan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • borellus
  • Το Άβαταρ του/της borellus
  • Senior Member
  • Senior Member
Περισσότερα
13/02/2015 18:58 #26455 από borellus
Πολύ καλή δουλειά..Well done! B)

Λίγη προσοχή όμως σε ποιον και τι θα στείλεις! ;)
Φαντάσου πχ εγώ να σου ζητήσω 10 αυτοκόλλητα Conker's Bad Fur Day..
Θα πάω να πάρω 10 ποδοσφαιράκια-μπασκετάκια που δεν έχουν καμία αξία, θα βγάλω τα αυτοκόλλητα και θα κολλήσω αυτά που θα μου στείλεις! :P
Θα βγω στην γύρα προσεκτικά για πώληση να μαζέψω αρκετά ευρουδάκια και μετά θα κρυφτώ να μην με βρίσκει κανείς! :sonic:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": amiga500fan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • glaros
  • Το Άβαταρ του/της glaros
  • Team RC
  • Team RC
  • Play it Loud
Περισσότερα
13/02/2015 19:53 #26461 από glaros
Βάλε με στη λίστα αναμονής για ένα Batman Returns SNES Pal (cartridge) και ένα Super Mario Land GameBoy Pal (cartridge)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": amiga500fan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • jimn
  • Το Άβαταρ του/της jimn
  • Platinum Member
  • Platinum Member
Περισσότερα
13/02/2015 20:00 #26463 από jimn

borellus έγραψε: Πολύ καλή δουλειά..Well done! B)

Λίγη προσοχή όμως σε ποιον και τι θα στείλεις! ;)
Φαντάσου πχ εγώ να σου ζητήσω 10 αυτοκόλλητα Conker's Bad Fur Day..
Θα πάω να πάρω 10 ποδοσφαιράκια-μπασκετάκια που δεν έχουν καμία αξία, θα βγάλω τα αυτοκόλλητα και θα κολλήσω αυτά που θα μου στείλεις! :P
Θα βγω στην γύρα προσεκτικά για πώληση να μαζέψω αρκετά ευρουδάκια και μετά θα κρυφτώ να μην με βρίσκει κανείς! :sonic:


Δες και το θέμα μου εδώ για να κονομίσεις περισσότερο :tease:
www.retrocomputers.gr/forum/mastoremata-...valoume-kai-se-kouti
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": amiga500fan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • amiga500fan
  • Το Άβαταρ του/της amiga500fan Συντάκτης θέματος
  • Retro Freak
  • Retro Freak
Περισσότερα
13/02/2015 21:48 - 14/02/2015 01:12 #26466 από amiga500fan
Ευχαριστω και πάλι για τα καλά σας λόγια!!!!


Αγαπητέ Δημητρη το εχω διαβασει το θεμα σου και ειναι αρκετα ενδιαφερον θα ασχοληθω και με cases καποια στιγμη και δημιουργωντας τα , αλλα φιλέ μου με παρεξηγήσες δεν επιζητω να τα κονομησω, το γραφω και στο θέμα μου.Θέλω να προσφέρω και γω με τον δικο μου τροπο.


Αγαπητέ Κώστα, πιστεύεις οτι θα τυπωσω αυτοκόλλητο πανω απο 2 φορες. Κάποια που τα βλέπεις στις φωτο για n64 που τα έχω 5-6 φορες είναι δοκιμαστικα με τόνους χρωματος,φωτισμού και blur.

Περήφανος κάτοχος:
Sega Game Gear, Sega Master System I,II,III(Tec toys),WII,Xbox,XBOX+(Coinopz),Sega mega drive I and II, Sega Saturn, Sega Dreamcast,Sega Mega CD,Playstation 2 slim (3 editions),PS 2 fat,Gameboy classic,Gameboy pocket,Game Boy color, CD,Αtari 2600 jr (3 editions),Atari 2600 WOODY,Αtari 2600"Darth Vader", PSone, PS1 (2 editions),PS2 FAT, Game Boy Advance.Advance SP,Nintendo DS,DS lite & Dsi,NES,Ν64, N64 Pikatchu,Snes,Gamecube,XBOX 360 fat,Amstrad 6128,Pong Consoles x 8 (ΤΕΛΟΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ),Amiga 500 1.3 REV 6 - 1 mb,
Commodore Amiga 1200+Blizzard 1230mkiv 32mb,Amiga Technologies 1200 magic pack NOS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • borellus
  • Το Άβαταρ του/της borellus
  • Senior Member
  • Senior Member
Περισσότερα
13/02/2015 22:12 #26467 από borellus
Σε μένα αναφερόταν ο Δημήτρης βασικά για να κονομήσω :P

Ναι κοίταζα τα διαφορετικά GoldenEye και φαίνεται πως έκανες αρκετές δοκιμές για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": amiga500fan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • amiga500fan
  • Το Άβαταρ του/της amiga500fan Συντάκτης θέματος
  • Retro Freak
  • Retro Freak
Περισσότερα
13/02/2015 22:43 #26468 από amiga500fan
Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο με συγχωρείτε βρε παιδια και εγώ νόμιζα ότι με παρεξήγησε.

Συγνώμη Μητσάρα!!!

Περήφανος κάτοχος:
Sega Game Gear, Sega Master System I,II,III(Tec toys),WII,Xbox,XBOX+(Coinopz),Sega mega drive I and II, Sega Saturn, Sega Dreamcast,Sega Mega CD,Playstation 2 slim (3 editions),PS 2 fat,Gameboy classic,Gameboy pocket,Game Boy color, CD,Αtari 2600 jr (3 editions),Atari 2600 WOODY,Αtari 2600"Darth Vader", PSone, PS1 (2 editions),PS2 FAT, Game Boy Advance.Advance SP,Nintendo DS,DS lite & Dsi,NES,Ν64, N64 Pikatchu,Snes,Gamecube,XBOX 360 fat,Amstrad 6128,Pong Consoles x 8 (ΤΕΛΟΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ),Amiga 500 1.3 REV 6 - 1 mb,
Commodore Amiga 1200+Blizzard 1230mkiv 32mb,Amiga Technologies 1200 magic pack NOS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • jimn
  • Το Άβαταρ του/της jimn
  • Platinum Member
  • Platinum Member
Περισσότερα
13/02/2015 22:45 #26469 από jimn

borellus έγραψε: Σε μένα αναφερόταν ο Δημήτρης βασικά για να κονομήσω :P

Ναι κοίταζα τα διαφορετικά GoldenEye και φαίνεται πως έκανες αρκετές δοκιμές για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα!


Παιδιά χωρίς παρεξήγηση πλάκα έκανα :friends:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": amiga500fan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • jimn
  • Το Άβαταρ του/της jimn
  • Platinum Member
  • Platinum Member
Περισσότερα
13/02/2015 22:49 #26471 από jimn

amiga500fan έγραψε: Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο με συγχωρείτε βρε παιδια και εγώ νόμιζα ότι με παρεξήγησε.

Συγνώμη Μητσάρα!!!


Τι λες ρε Γιάννη προς Θεού :)
πλάκα έκανα όπως εξήγησα και στον φίλο borellus,απλά ορμώμενος από το "κράξιμο" που έχει πέσει στο δίπλα θρετ,
που σχολιάζουν τους εμπόρους
:hurrah: σε όλους.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": amiga500fan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • amiga500fan
  • Το Άβαταρ του/της amiga500fan Συντάκτης θέματος
  • Retro Freak
  • Retro Freak
Περισσότερα
13/02/2015 22:51 #26472 από amiga500fan
Ολα καλά συνεχίζουμε.


Ελατε βρε παιδια μην ντρέπεστε να γεμίσουμε καμια Α4.

Περήφανος κάτοχος:
Sega Game Gear, Sega Master System I,II,III(Tec toys),WII,Xbox,XBOX+(Coinopz),Sega mega drive I and II, Sega Saturn, Sega Dreamcast,Sega Mega CD,Playstation 2 slim (3 editions),PS 2 fat,Gameboy classic,Gameboy pocket,Game Boy color, CD,Αtari 2600 jr (3 editions),Atari 2600 WOODY,Αtari 2600"Darth Vader", PSone, PS1 (2 editions),PS2 FAT, Game Boy Advance.Advance SP,Nintendo DS,DS lite & Dsi,NES,Ν64, N64 Pikatchu,Snes,Gamecube,XBOX 360 fat,Amstrad 6128,Pong Consoles x 8 (ΤΕΛΟΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ),Amiga 500 1.3 REV 6 - 1 mb,
Commodore Amiga 1200+Blizzard 1230mkiv 32mb,Amiga Technologies 1200 magic pack NOS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • dukepapas
  • Το Άβαταρ του/της dukepapas
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "ουδεις αχαριστος εκ του ευεργετηθεντος"
Περισσότερα
13/02/2015 23:35 - 13/02/2015 23:53 #26476 από dukepapas
θέλω να πω οτι η δουλειά είναι άψογη εφάμιλλη της εργοστασιακής !!! Αν δει είσαι ψείρας η μεταπωλητής δεν καταλαβαίνεις την διαφορά...... :bow:
Επίσης να σε ευχαριστήσω προσωπικά Γιάννη ,το ένα απο αυτά το έβαλα έξω απο την θήκη που βάζω μεσα το psp και το dsi xl αργότερα θα ήθελα ενα σε διαστάσεις της θηκης με θεματική ενότητα που να χωράει τίτλους 9 παιχνιδιών για να μπει μια μπρος και μια πίσω! :award:

Τέλος πρόσεχε τι εύχεσαι για να μην σε βάλω και μου ντύσεις όλη την καμπίνα με διάφορες θεματολογίες !!!! :evil:
Συνημμένο αρχείο:

Συνημμένο αρχείο:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": amiga500fan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.336 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ

great retro computers and retro consoles companies logos