Το RetroComputers.gr στο συνέδριο AthensCon 2019 (14 Νοε 2019)

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι η ομάδα του RetroComputers.gr θα λάβει μέρος στο συνέδριο AthensCon 2019 που θα πραγματοποιηθεί στις 30 Νοεμβρίου και 01 Δεκεμβρίου 2019 στο κλειστό γήπεδο Tae Kwon Do (Παλαιού Φαλήρου) και το ωράριο λειτουργίας του συνεδρίου θα είναι από τις 10:30 το πρωί μέχρι τις 22:00 το βράδυ.

Topic-icon Σβήσιμο υπογραφής χωρίς λόγο στο retrovisions...

• Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR Συντάκτης θέματος
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
09/06/2013 23:36 - 09/06/2013 23:38 #11350 από Fotis_KFOR
Επειδή δεν θέλω να κάνω login στο ρετροβίζιον, παραθέτω εδώ κάτι που έπεσε στην αντίληψή μου....

Είχα να μπω στο ρετροβιζιον πολλούς μήνες (σχεδόν 1 χρονο) αφού είχα αηδιάσει με όλα τα γνωστά που έγιναν.

Επίσης προς ενημέρωση, από τότε που κάναμε τις συζητήσεις εδώ για τα διάφορα θέματα που είχαμε, δεν έχω ενοχλήσει, ούτε καν έχω αναφερθεί για το συγκεκριμένο φόρουμ πουθενά.

Είπα λοιπόν να μπω έτσι μια φορά να ρίξω μια ματιά...

Τυχαία διαπίστωσα βλέποντας κάποια παλιά ποστ μου, ότι στην υπογραφή μου που είχα βάλει το όνομα του site μου ( www.retrocomputers.gr ) ότι δεν υπήρχε πια αφού η υπογραφή μου ήταν σβησμένη. Τσέκαρα μήπως γενικά είναι σβησμένες οι υπογραφές όλων των χρηστών λόγω κάποιου προβλήματος, αλλά εκτός από του nkary (που είχε σαν υπογραφή τα site του - τυχαίο?) είδα ότι υπήρχαν οι υπογραφές στα ποστ των χρηστών κανονικά που περιλάμβαναν και sites, ακόμα και με jpeg εικόνες - εγώ απλά ένα text με το όνομα του site είχα - μία λεξούλα!

Πραγματικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου που μου το έσβησε (θα τα βάψω μαύρα τώρα), η αλήθεια είναι ότι γέλασα κιόλας όταν το είδα, αλλά έχω κάποιες εύλογες απορίες!

Έκανα κάποια παράβαση στους κανόνες του φόρουμ και μου έσβησε την υπογραφή? (αφού εξάλλου δεν μπαίνω καν στο φόρουμ να ποστάρω εδώ και 1 χρόνο σχεδόν)

Γιατί δεν με ενημέρωσε κανένας και με την τακτική του "έτσι γουστάρω" την έσβησε?

Ποιο το νόημα αυτής της ενέργειας? - Υποθέτω ότι τον καίει τόσο πολύ μην τυχόν και δούνε την υπογραφή μου που έχει το όνομα του site μου (αγνό ρετρό πνεύμα) - αλλά αφού δεν ποστάρω πια, κανείς δεν θα την έβλεπε παρά μόνο αν κάποιος "σκάλιζε" πολύ παλιά threads ενός χρόνου και παραπάνω, οπότε τσάμπα αυτή η κακοπροέραιτη ενέργεια (η κακία έμεινε μόνο)...

Εγώ παρόλες τις διαφορές μας και το άσχημο φέρσιμο που βίωσα εκεί, δεν έχω τέτοιο επίπεδο και τέτοιο τρόπο σκέψης και δεν είχα βγάλει στο site μου την υπογραφή του ακμακα που έχει αντίστοιχα το δικό του φορουμ ως υπογραφή του και παραπέμπω και μια εικόνα για επιβεβαίωση :

Να υποθέσω πως όπως και τότε που έκανα ένα thread για να αναφέρω που έφτιαξα το site μου και όλο τυχαίως μου το έσβησε και αυτό με τη δικαιολογία ότι σε εκείνο το section του φόρουμ έμπαιναν...πορνοlinks)??? Και μου εξηγούσε ένα ολόκληρο κατεβατό ανοησίες για να το δικαιολογήσει? Τώρα τι έγινε? Μπήκαν στο text της λέξης που είχα στην υπογραφή πορνοlinks? Στα pixel των γραμμάτων τρύπωσαν??? Μια λεξούλα είχα, ένα απλό text ήταν!

Κρίμα, επειδή κάποιοι δεν αλλάζουν ποτέ και όλες οι συζητήσεις για τα προβλήματα που κάναμε ( Απόψεις ρετροκοινότητας 1 και Απόψεις ρετροκοινότητας 2 ) δείχνουν ότι κάποιος δεν κατάλαβε τίποτα απολύτως για το φέρσιμό του και συνεχίζει να έχει την ίδια τακτική αφού τέτοιου είδους τακτικές τις έχει κάνει πάρα πολλες φορές και από όσο βλέπω συνεχίζει (σβήνω ότι θέλω, ότι δεν με συμφέρει, κάνω ότι γουστάρω κτλ)

Γιώργο (ακμακα), θα ήθελα να σε παρακαλέσω να διαγράψεις το λογαριασμό μου από το φορουμ σου (αφού δεν μπαίνω εξάλλου). Κράτα τα ποστ και ότι άλλο έχω γράψει / προσφέρει, αλλά απενεργοποίησε το λογαριασμό μου, δεν θέλω να υπάρχει σε εκείνο το χώρο καθόλου!

Ευχαριστώ.
Συνημμένα:
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
  • nkary
  • Το Άβαταρ του/της nkary
  • Retro Elite
  • Retro Elite
Περισσότερα
10/06/2013 15:15 #11356 από nkary
Απαντήθηκε από nkary στο θέμα Σβήσιμο υπογραφής χωρίς λόγο στο retrovisions...
χαχαχαχα
δεν περίμενα κάτι καλύτερο από το εν λόγο παλικάρι. Τι 'χες Γιάννη μ'; Τι είχα πάντα ;)
Πάντως και στο imretro κανονικά διατηρήσαμε το λογαριασμό του. Εμένα με έχει μπανάρει παρόλο που του ζήτησα να τον σβήσει και τον δικό μου λογαριασμό Φώτη. Αλλά βλέπεις ;) είναι ποιο κουλ να φαίνεσαι ban από το να μην φαίνεσαι καθόλου. Έχομεν και ένα ιματζ να διατηρήσουμε βρε.
Από τι τσέκαρα και εγώ λείπει και η δική μου υπογραφή με τα blog μου :woohoo:
Τέσπα κακώς ασχολούμαστε. Θα αρχίσει να λέει πάλι για την προσφορά του και για πόσα σκάνερ έχει κάψει :whistle: και το γνωστό μπίρι μπίρι
  • djbeast
  • Το Άβαταρ του/της djbeast
  • Retro Expert
  • Retro Expert
Περισσότερα
10/06/2013 16:13 #11358 από djbeast
Απαντήθηκε από djbeast στο θέμα Σβήσιμο υπογραφής χωρίς λόγο στο retrovisions...
Άρα Φώτη μην ελπίζεις για διαγραφή του λογαριασμού σου από εκεί , μάλλον για κάνα μπάνιο σε βλέπω!!!

PS one - Playstation 2 - Playstation 3 - Playstation 4 Pro - PSP - PS Vita - Nintendo Gameboy Advance - Nintendo SNES - Nintendo Gamecube - Nintendo Wii - Nintendo Wii U - Nintendo 3DS XL - Nintendo Switch - Sega Mega Drive I - Sega Mega CD I - Sega Saturn - Sega Dreamcast - Xbox - Xbox 360 - Xbox One X - Panasonic 3DO - Neo Geo X Gold
  • glaros
  • Το Άβαταρ του/της glaros
  • Team RC
  • Team RC
  • Play it Loud
Περισσότερα
10/06/2013 17:35 #11364 από glaros
Απαντήθηκε από glaros στο θέμα Σβήσιμο υπογραφής χωρίς λόγο στο retrovisions...
Προφανώς οι "εχθροί" είναι εξόριστοι.

Σκοπός είναι να μην κάνουμε αυτά που κράζουμε ούτε να γλείφουμε εκεί που φτύνουμε.
  • nkary
  • Το Άβαταρ του/της nkary
  • Retro Elite
  • Retro Elite
Περισσότερα
10/06/2013 18:28 #11368 από nkary
Απαντήθηκε από nkary στο θέμα Σβήσιμο υπογραφής χωρίς λόγο στο retrovisions...

glaros έγραψε: Προφανώς οι "εχθροί" είναι εξόριστοι.

Σκοπός είναι να μην κάνουμε αυτά που κράζουμε ούτε να γλείφουμε εκεί που φτύνουμε.

Εννοείται B)
  • vovolas
  • Το Άβαταρ του/της vovolas
  • Retro Elite
  • Retro Elite
  • tha vapsoume?
Περισσότερα
10/06/2013 18:30 #11369 από vovolas
Απαντήθηκε από vovolas στο θέμα Σβήσιμο υπογραφής χωρίς λόγο στο retrovisions...
@Fotis_KFOR
Φίλε φώτη έχω δύο πολύ καλούς μου φίλους να σου συστήσω άμα θές για αυτά τα θέματα,τον κύριο μπενάκη,και τον κύριο βγενάκη, πολύ καλά παιδιά γνωριζόμαστε 34 χρόνια.Μήν αφήνεις κανέναν να σε πτοήσει για αυτό που κάνεις ;) :)

"Knowing is not enough we must apply
Willing is not enough we must do."
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": glaros
  • vovolas
  • Το Άβαταρ του/της vovolas
  • Retro Elite
  • Retro Elite
  • tha vapsoume?
Περισσότερα
10/06/2013 19:03 #11376 από vovolas
Απαντήθηκε από vovolas στο θέμα Σβήσιμο υπογραφής χωρίς λόγο στο retrovisions...
Αφιερωμένο για τις κακιές γλώσσες
;)

"Knowing is not enough we must apply
Willing is not enough we must do."
  • chriskgnr
  • Το Άβαταρ του/της chriskgnr
  • Retro Elite
  • Retro Elite
  • Well, i got one chance left in a nine live cat.
Περισσότερα
10/06/2013 21:47 - 10/06/2013 21:48 #11393 από chriskgnr
Απαντήθηκε από chriskgnr στο θέμα Σβήσιμο υπογραφής χωρίς λόγο στο retrovisions...
ρε τι παρασκήνια, ιντριγκες και δολοπλοκιες είναι αυτά...

21st century breakdown...
  • Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR Συντάκτης θέματος
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
15/06/2013 15:58 - 15/06/2013 16:24 #11491 από Fotis_KFOR
Απαντήθηκε από Fotis_KFOR στο θέμα Σβήσιμο υπογραφής χωρίς λόγο στο retrovisions...
Ο φίλτατος ούτε απενεργοποίησε το λογαριασμό μου ούτε καταδέχτηκε να απαντήσει (έστω με ΡΜ) για το σβήσιμο της υπογραφής (αλήθεια τι δικαιολογία να πει?) ενώ γνωρίζω ότι ενημερώθηκε.

Δεν θα ασχολούμουν καθόλου (ούτε είχα ασχοληθεί πάλι από τότε που τα είπαμε στο "Απόψεις ρετροκοινότητας" όπως το είχα δηλώσει και το έπραξα), αλλά είχα την εύλογη απορία να μάθω γιατί έσβησε στα καλά καθούμενα και χωρίς καν να μπαίνω στο φορουμ του ένα σχεδόν χρόνο την υπογραφή μου που ήταν ένα απλό text με το όνομα του site μου...

Επειδή όταν έμπαινα ακόμα πριν καιρό μου είχε σβήσει όλο το post που ανέφερα την έναρξη του site μου, με την ...δικαιολογία ότι μπήκαν πορνολινκς στην ενότητα που το έγραψα ( :lol: :lol: :lol: ), υποθέτω πάλι ότι αυτή τη φορά τα "πορνολινκς" θα μπήκαν στα pixels του κειμένου που είχα βάλει στην υπογραφή μου, στο απλό text! (εξελίσσεται η τεχνολογία!!!)

Δεν πειράζει, επιβεβαιώθηκα για άλλη μια φορά περί τίνος πρόκειται... ας κρατήσει το λογαριασμό ενεργό "με το ζόρι" για να φαίνεται και ένας χρήστης παραπάνω :lol:

Φυσικά λόγω αυτής της συμπεριφοράς, σβήνω και εγώ υπογραφές κτλ, αφού κάποιοι βασίζονται στο ότι ο άλλος είναι καλό παιδί και δεν θα κάνει κάτι αντίστοιχο και όντως εγώ ποτέ δεν έκανα κάτι τέτοιο, αλλά δυστυχώς το "καλό παιδί" μας τελείωσε πλέον... τουλάχιστον το λέω δημόσια και για ποιο λόγο το κάνω και δεν το κάνω ύπουλα...

Το θέμα κλειδώνεται αφού δεν υπάρχει κάποιος λόγος να μείνει, αφού ο λόγος που ανοίχτηκε το παρόν thread ήταν για να μου δωθεί μια απάντηση σε μια εύλογη απορία, αλλά αφού προτιμά να μην απαντήσει κλειδώνεται.

Εγώ πάντως για άλλη μια φορά έβγαλα τα συμπεράσματά μου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": chriskgnr
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.158 δευτερόλεπτα