PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine

  • Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR Συντάκτης θέματος
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
14/10/2015 15:24 #32494 από Fotis_KFOR
Απαντήθηκε από Fotis_KFOR στο θέμα PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine

Turrican έγραψε:

Fotis_KFOR έγραψε:
Δεν θα μπω σε παιχνίδι του στυλ να αρχίσουμε σεντόνια ότι έγραψες, έγραψα, είπες, είχες πει, ξαναδιάβασα αυτό - το άλλο, η τάδε λέξη, το τάδε σημείο στίξης κτλ υπεραναλύοντας τα πάντα σε ένα απλό thread μιας κουβέντας που κάνουμε χαλώντας το θέμα.

Εχω γράψει ΞΕΚΑΘΑΡΑ για ποιους και σε τι αναφέρομαι, χωρίς να υπάρχει αντιπάθεια ή ότι άλλο αναφέρεις, όπως επίσης ΔΕΝ έχω κάνει edit στην απάντηση που σου δίνω, εκτός αν εννοείς στο αρχικό ποστ που θυμάμαι ότι διόρθωσα κάποια ορθογραφικά, πρόλαβες βρε θηρίο σε 3 λεπτά που έγινε το edit να δεις τη λέξη κουράγιο κτλ? και να αναλύσεις και αν πιστεύω ή όχι αυτό που γράφω και πάει λέγοντας? Σενάριο ολόκληρο. Ειλικρινά ούτε εγώ δεν θυμάμαι αφού δεν έγραφα διαγώνισμα αλλά έγραψα ένα ποστ και διόρθωσα κάτι ορθογραφικό, αν ταίριαζε λόγω της διόρθωσης μια σωστότερη λέξη για το γενικό νόημα τι να πω? Ότι θα βρεθεί κάποιος να μου πεί "Είχες γράψει, έκανες edit τότε, άραγε αφού άλλαξες και το κόμμα δεν ισχύει αυτό και έννούσες το άλλο κτλ κτλ κτλ κτλ.... Εσύ προφανώς θα ξέρεις καλύτερα και από εμένα, απλά δεν εκπλήσομαι και με την απάντηση σου.

Το αν ταιριάζουν ίσως κάποια πράγματα στο επί την ευκαιρία που ρωτάς με εσένα, είναι τυχαίο, εγώ μιλούσα γενικά.

Αν συνεχίσεις εδώ το ίδιο βιολί και αρχίσεις τα "Διάβασα αυτό, μου είπες το άλλο, εννοείς το άλλο κτλ χαλώντας το θέμα για το οποίο ανοίχτηκε το thread, απλά δεν θα γίνει ανεκτό, τα έχω εξηγήσει και στο προηγούμενο ποστάρισμα μου.
Αν νομίζεις περί συνωμοσιών, αντιπαθειών ή έχεις κάποιο πρόβλημα ή ερώτημα στείλε μου ευχαρίστως ΡΜ.


Ναι στο πρώτο σου post εστιάζω και που ήταν αυτό που προκάλεσε την απάντηση μου! Θέλει κουράγιο όμως να το παραδεχθείς;
Όχι δεν ταιριάζουν με εμένα( πως σου ήρθε βρε, επειδή το έγραψες στο post μου και ρώτησα?), γιαυτό και εγώ θα συνεχίσω όπως άρχισα. Αν έχεις κάτι να μου πεις ειδικά, εδώ είμαι. Δυσανεξίες και αλληλοεπιδράσεις έχουν κατά καιρούς αναφερθεί αλλά κρίνονται ως μη σοβαρές(επιτρέπεται η οδήγηση γεωργικών μηχανημάτων) . Καμία συνωμοσία δεν νομίζω ότι με απειλεί (γενικά).



Αφού λοιπόν συνεχίζεις την πλακίτσα και χαλάς και αυτό το thread με το γνωστό στυλάκι σου και λες πάλι τι έγραψα, τι θα εννοούσα, να παραδεχθω πράματα και καταστάσεις που όυτε εγώ γνωρίζω και ότι άλλο offtopic λες και αφού και σου εξήγησα αλλά και σε προειδοποίησα και εσύ συνεχίζεις, λυπάμαι αλλά μάλλον είσαι σε λάθος site, βρες κάποιο που αναλώνονται με τέτοια και τρολάρισε και κάνε ότι θέλεις, εδώ δεν είσαι πια ευπρόσδεκτος και γίνεσαι Ban, δεν γίνεται να χαλάς τα thread που διαβάζουν και συμμετέχουν και άλλοι με το ειρωνικό στυλάκι σου.

Όλοι γνωρίζουν ότι είμαστε εδώ κατά του μπαναρίσματος και λοιπών πρακτικών, αλλά δεν σημαίνει αυτό ότι θα πρέπει και να ανεχόμαστε όποιον ξαφνικά θυμάται και του τη δίνει και εμφανίζεται όποτε βλέπει thread PC Master ή άλλα θέματα που προφανώς δεν γουστάρει να μπαίνει και να τρολάρει και να δημιουργεί εντάσεις και offtopic, ούτε σημαίνει ότι και εμείς είμαστε αναγκασμένοι να ασχολούμαστε μαζί του - έχουμε και δουλειές.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • manos426f
  • Το Άβαταρ του/της manos426f
  • Premium Member
  • Premium Member
Περισσότερα
14/10/2015 15:26 - 14/10/2015 15:28 #32495 από manos426f
Απαντήθηκε από manos426f στο θέμα PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine

Turrican έγραψε: Είμαι καχύποπτος και έχω το δικό μου τρόπο ανάγνωσης. Επίσης. είμαι "ανένταχτος" και δεν ανήκω σε ομάδες ή "φιλίες" που θα με κάνουν αυτομάτως μαύρο πρόβατο αν πω κάτι διαφορετικό και βγω από το μαντρί.

Απλά έλεγα ότι δεν γίνονται όλα αυτά τα πράγματα από την ανιδιοτελή ευγένεια, γίνεται επειδή σας αρέσει να το κάνετε, όποιος θέλει διαβάζει. Τελεία και παύλα. Το να λέει κάποιος μπράβο για το κουράγιο σας, είναι υπερβολικό.



Φαντάζομαι καχύποπτος είναι ο άνθρωπος εκ φύσεως, οπότε δε μπορούμε να τ' αποφύγουμε ούτε σ' αυτή την περίπτωση. Από 'κει και πέρα, ούτε κι εγώ αποτελώ μέλος κάποιας κάστας που δίνει κεντρική γραμμή, την οποία και οφείλουμε τα μέλη της ν' ακολουθούμε απαρέγκλιτα. Οφείλω επίσης να διευκρινίσω στο σημείο αυτό, διότι κακώς δεν το έκανα πριν, ότι δεν αποτελώ μέρος της προσπάθειας του PCMR, συνεπώς δεν υπερασπίζομαι τη συμμετοχή μου σ' αυτή.

Εκείνο που υπερασπίζομαι είναι η ανιδιοτελής ευγένεια που όντως υπάρχει σ' αυτή την κίνηση. Σε ποιο όφελος πιστεύεις και θεωρείς ότι μπορούν να προσβλέπουν τόσο ο Κουβόπουλος όσο και τα παιδιά που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά του; Ειδικά στην παρούσα φάση, με το πρώτο τεύχος του fanzine να μην έχει δει καν το φως της κυκλοφορίας, αδυνατώ να φανταστώ ποιο θα μπορούσε να είναι αυτό.


Turrican έγραψε: Καλώς ή κακώς η πορεία του περιοδικού ήταν φθίνουσα. Όταν λες σε κάποιον ακόλουθα με, ταυτόχρονα θα πρέπει να πεις τι θα κάνεις διαφορετικά.


Ειλικρινά δε καταλαβαίνω τί εννοείς και δυσκολεύομαι να σε παρακολουθήσω. Ποιος είπε σε ποιον να τον ακολουθήσει και πού; Εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με κάτι που γεννήθηκε όσο το PCM ήταν σε κυκλοφορία, ούτε με κάτι ανταγωνιστικό εκείνο, ούτε καν μ' έντυπο εμπορικού χαρακτήρα. Αν μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος στο πού και σε ποιούς αναφέρεσαι, θα με βοηθήσεις.


Turrican έγραψε: Απαντούσα σε προηγούμενο μήνυμα που έλεγε ότι είχατε (πάλι) την ευγένεια να μην τα χώσετε στην προηγούμενη εργοδοσία σας για τα δεδουλευμένα.
Και για να εξηγηθώ καλύτερα, δε θα είχα το παραμικρό πρόβλημα, αν είχατε διαφημίσεις, αν βγάζατε λεφτά, αν το πουλάγατε κτλ.


Αυτό πάλι είναι ένα άλλο θέμα που έχει πολυειπωθεί. Το χώσιμο στην εργοδοσία πώς ακριβώς το εννοείς; Να βγει κάποιος στο net και να κράζει την Compupress παραθέτοντας γεγονότα, περιστατικά, λίστες με αριθμούς, οφειλές, οικονομικές εκκρεμότητες κτλ; Σε τί θα ωφελούσε κάτι τέτοιο και τί αποτέλεσμα θεωρείς ότι θα είχε; Η αποχώρηση της ομάδας που μετέπειτα δημιούργησε το RageQuit αιτιολογήθηκε μ' απόλυτη σαφήνεια στο σχετικό thread του PCM forum. Δε χαϊδέψαμε αυτιά τότε, ήμασταν απολύτως συγκεκριμένοι στους λόγους που μας οδήγησαν στη μαζική παραίτηση. Περαιτέρω λεπτομέρειες δε θα προσέφεραν κάτι. Άλλωστε τα παιδιά που μας διαδέχθηκαν γνωρίζανε επακριβώς την κατάσταση, δε πήγανε στο άγνωστο, άρα δε βρέθηκαν προ εκπλήξεως αργότερα, βιώνοντας τις συνθήκες απασχόλησης στο PCM. Ελπίζω φυσικά να εξοφληθούν στο ακέραιο κι εκείνοι με τη σειρά τους, όντας οι τελευταίοι που αντιμετωπίζουν το κλασσικό αυτό πρόβλημα.

Ballywood - Αίθουσα ψυχαγωγίας στη Νέα Χαλκηδόνα με Darts, Billiards και Ping Pong!
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς.
Δεν υπάρχει μεγαλύτερο adventure game από την ίδια μας τη ζωή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • VincentGR
  • Το Άβαταρ του/της VincentGR
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • To blit, or not to blit?
Περισσότερα
14/10/2015 19:19 #32496 από VincentGR
Απαντήθηκε από VincentGR στο θέμα PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine
Μπράβο στα παιδιά.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DUser1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • supacoopa
  • Το Άβαταρ του/της supacoopa
  • Senior Member
  • Senior Member
Περισσότερα
14/10/2015 19:33 #32497 από supacoopa
Απαντήθηκε από supacoopa στο θέμα PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine
Καλη αρχη και καλη επιτυχια!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastersly, DUser1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • chdlee
  • Το Άβαταρ του/της chdlee
  • Team RC
  • Team RC
Περισσότερα
15/10/2015 22:26 #32533 από chdlee
Απαντήθηκε από chdlee στο θέμα PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine
Όποια και να είναι η κατάληξη αυτού του εγχειρήματος, σίγουρα αξίζει ένα μπράβο στους εμπνευστές του και μακάρι να πετύχει! Παρότι δεν ήμουν αναγνώστης του PC Master, γνωρίζω ότι πολύς κόσμος ήταν αναγνώστης του και εύχομαι να βρουν σε αυτή την ψηφιακή μορφή την ύλη που θέλουν να διαβάζουν και να ενημερώνονται! :)

80s resurrection
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": arislab, Mike Drosos, DUser1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR Συντάκτης θέματος
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
17/10/2015 08:26 #32547 από Fotis_KFOR
Απαντήθηκε από Fotis_KFOR στο θέμα PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine
Κυκλοφόρησε το περιοδικό, μπορείτε να το βρείτε εδώ :

pcmrace.gr/images/issues/pcmrace_10_2015.pdf

Με μια πρώτη ματιά φαίνεται ότι έγινε καλή δουλειά, μπράβο και πάλι στους συντελεστές, θα το μελετήσω πιο αναλυτικά σε λίγο :cheer:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": chdlee, spyros.s, VincentGR, Mike Drosos, mastersly, DUser1, supacoopa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • DUser1
  • Elite Member
  • Elite Member
Περισσότερα
17/10/2015 19:00 #32562 από DUser1
Απαντήθηκε από DUser1 στο θέμα PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine
Πολύ καλή δουλειά από όλους σας. Congrats παίδες! :thumb:

Αυτό που μου έκανε περισσότερο εντύπωση είναι το άρθρο της Ζωής Μαρμαρά (Σελίδα 16). Πολύ όμορφο..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR Συντάκτης θέματος
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
25/10/2015 08:51 #32663 από Fotis_KFOR
Απαντήθηκε από Fotis_KFOR στο θέμα PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine


Μπορώ να πω ότι έχει γίνει πολύ καλή δουλειά σε όλους τους τομείς από τα παιδιά. :thumbup:

Ωραία reviews, ωραία θέματα, αρκετοί "ανακατεμένοι χρονικά" συντάκτες που πέρασαν από το περιοδικό, ακόμα και το ρετρό δίνει και αυτό το παρών στις σελίδες του περιοδικού όπως ακόμα και τα γνωστά σκίτσα του Κομιώτη / Λύρη με το "Όχι άλλο κάρβουνο" και το "Λαλημένα Κυκλώματα" που διαβάζαμε κάποτε στις τελευταίες σελίδες του PC Master.

Διαβάζοντας το περιοδικό επικρατεί ένα παράξενο συναίσθημα αφού από τη μία όλοι γνωρίζουμε ότι έχει "κλείσει" το PC Master, αλλά τώρα διαβάζοντας το PCM RACE νοιώθεις σαν να μην έχει αλλάξει σχεδόν τίποτα και να συνεχίζεται το PC Master σε ηλεκτρονική μορφή (με κάποιες αναγκαίες μικροδιαφορές) - κάτι που για εμένα δείχνει ότι επιτεύχθηκε ο στόχος που έβαλαν τα παιδιά στο να "συνεχιστεί" το PC Master ανεπίσημα - και κάτι που κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να είχε κάνει εδώ και αρκετό καιρό η ίδια η εταιρεία που δεν ενδιαφέρθηκε καθόλου για μια ηλεκτρονική έκδοση του περιοδικού πέρα από ένα poll συνδρομητικού έντυπου πάλι τεύχους.

Ξανά μπράβο στα παιδιά που συνέβαλαν για τη δημιουργία αυτού του project και ειδικά στον μέγιστο φίλο μας Χρήστο Κουβόπουλο (kuv) που δεν μπορεί να κάτσει ήρεμος με τίποτα και όλο προσπαθεί να δημιουργεί κάτι καλό. :cheer:
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": chdlee, spyros.s, fanny, DUser1, supacoopa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR Συντάκτης θέματος
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
04/04/2016 16:08 - 04/04/2016 16:09 #35756 από Fotis_KFOR
Απαντήθηκε από Fotis_KFOR στο θέμα PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine
Κυκλοφόρησε και το δεύτερο τεύχος του περιοδικού και μπορείτε να το βρείτε κλασικά εδώ :

www.pcmrace.gr/




Καλό διάβασμα :)
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": NiCkeD, GeoAnas, chdlee, stabill, Nemo, konc, Amstrad1981, aidivn, fanny, DUser1, supacoopa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Nemo
  • Το Άβαταρ του/της Nemo
  • Elite Member
  • Elite Member
Περισσότερα
23/10/2016 14:05 #37648 από Nemo
Απαντήθηκε από Nemo στο θέμα PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine


Το 306ο προ των πυλών ....
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fotis_KFOR, supacoopa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR Συντάκτης θέματος
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
23/10/2016 14:41 #37649 από Fotis_KFOR
Απαντήθηκε από Fotis_KFOR στο θέμα PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine
Αναμένουμε το νέο τευχάκι, φαίνεται ενδιαφέρον.
Kαι μόνο το εξώφυλλο με το DOOM φτάνει να ανεβάσει το hype :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • fanny
  • Το Άβαταρ του/της fanny
  • Retro Freak
  • Retro Freak
Περισσότερα
24/10/2016 00:18 #37658 από fanny
Απαντήθηκε από fanny στο θέμα PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine
Ναι όντως, το DOOM είναι πάλι στο προσκήνιο! :) Ενδιαφέρον... ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Nemo
  • Το Άβαταρ του/της Nemo
  • Elite Member
  • Elite Member
Περισσότερα
29/10/2016 18:00 - 29/10/2016 18:01 #37715 από Nemo
Απαντήθηκε από Nemo στο θέμα PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine

Nemo έγραψε:



Το 306ο προ των πυλών ....




PC MASTER RACE
ΤΕΥΧΟΣ 306
ΑΠΡ-ΣΕΠ 2016
ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΕΡΗ
Αργήσαμε λίγο, αλλά τα καταφέραμε!

Πέρασαν μερικοί μήνες από την τελευταία φορά που τα είπαμε, έτσι είπαμε να φρεσκάρουμε λίγο τη μνήμη μας, όπως βλέπετε και από το εξώφυλλό μας και το αιματοβαμμένο Doom. Θα διαβάσετε και αρκετές απόψεις για το No Man’s Sky στις σελίδες που ακολουθούν, το οποίο συζητήθηκε έντονα αυτό το διάστημα.

Η περίοδος που διανύουμε τώρα πάντως χαρακτηρίζεται μάλλον από μια κλιμάκωση στην προώθηση της τεχνολογίας VR, ίσως επειδή το μηχάνημα της SONY μπαίνει κι αυτό πλέον στην αγορά. Θα είναι μια ακόμα φούσκα όλο αυτό το πράγμα; Όσοι είχαν ζήσει την προηγούμενη Μεγάλη Επανάσταση του VR πριν από 20 χρόνια, παραμένουν σκεπτικοί. Επίσης διστακτικά είναι και αρκετά μέλη της PC Master Race που έχουν συνηθίσει να «καίγονται» παίζοντας συνεχόμενα για μεγάλα χρονικά διαστήματα (αρκετές ώρες στη σειρά). Μπορείς να παίξεις τόσες ώρες σε VR; Τίτλοι στρατηγικής και διαχείρισης έχουν χώρο στο VR στερέωμα; Τα VR προϊόντα και παιχνίδια θα είναι τελικά μόνο ένα ακριβό novelty;



Το κατεβάζετε από εδώ για offline διάβασμα

ή εναλλακτικά μπορείτε να το διαβάσετε εδώ online

Official site
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fotis_KFOR, chdlee, DUser1, supacoopa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR Συντάκτης θέματος
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
29/10/2016 18:33 #37717 από Fotis_KFOR
Απαντήθηκε από Fotis_KFOR στο θέμα PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine
Με πρόλαβε ο Nemo :)

Το τευχάκι κυκλοφορεί, κατέβηκε και αναμένεται ανάγνωση.

Ευχαριστούμε το PC Master Race και ειδικά τον Χρήστο Κουβόπουλο και για την αναφορά τους στο RetroComputers.gr :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Antonis77
  • Junior Member
  • Junior Member
Περισσότερα
31/10/2016 15:38 #37730 από Antonis77
Απαντήθηκε από Antonis77 στο θέμα PCMASTER RACE (PCMRace.gr) - Το....νέο PC Master Fanzine
Πολύ ωραιο το περιοδικο αυτό.
απο οσο διαβασα προκειται για χομπιστικη προσπαθεια πρωην συντακτων και φιλων του περιοδικού PCMaster που εκλεισε.
πολύ εξυπνη η κινηση αυτη που εκαναν, αφου είναι σαν να συνεχιζετε η κυκλοφορια του κανονικου περιοδικου και μαλιστα δωρεαν!
Μπραβο και απο εμένα για την προσπαθεια τους και καλη επιτυχια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.644 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ

great retro computers and retro consoles companies logos