Topic-icon Metal Gear Solid.

• Brandon
  • Το Άβαταρ του/της Brandon Συντάκτης θέματος
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
30/07/2012 23:22 #1316 από Brandon
Metal Gear Solid. δημιουργήθηκε από Brandon
Με αφορμή την απόκτηση του mgs4 πριν λίγες μέρες κ όντας πολύ θλιμμένος με το εισαγωγικό βιντεάκι στο νεκροταφείο,θέλω να κάνω μια αφιέρωση στον Snake όπως του αξίζει αλλά...εδώ θα χρειαστώ την γνώση σας...Θέλω να βγώ για καφέ με ανθρώπους που έχουν τερματίσει τα προηγούμενα γιατί έχω κενά απο το όλο story...Πάντα ήθελα να τα τερματίσω αλλά πάντα κόλαγα σε ένα σημείο κ το παράταγα...Έτσι λοιπόν θέλω να κανονίσουμε μια συνάντηση μόνο μέλοι που έχουν παίξει/τερματίσει τα προηγούμενα Metal Gear Solid με σκοπό να καταφέρω να κάνω μια τέλεια παρουσίαση αυτουνού του ανθρώπου που μεγάλωσε κ γέρασε μαζί μας!!!Δεν θέλω να πιστέψω οτι αυτοκτονεί στο 4 κ γενικότερα δεν θέλω να πιστέψω οτι πεθαίνει....Αυτό το Metal Gear Solid (4),θέλω να το τερματίσω,αλλά πρώτα θέλω να κάνω μια παρουσίαση στο χαρακτήρα για να "μπώ" κ εγώ μέσα στο παιχνίδι καλύτερα,αλλά κ να "μπούν" κ άλλοι μέσα στο παιχνίδι καλύτερα σε περίπτωση που θέλουν να παίξουν το 4 για συναισθηματικούς λόγους κ δεν μπορούν όπως εγώ...Παρακαλώ,ακούω προτάσεις....

Why...???Why Harry McDowel???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

• P.Dial
  • Το Άβαταρ του/της P.Dial
  • Retro Gamer
  • Retro Gamer
  • QUI AUDET...ATARI ST!
Περισσότερα
31/07/2012 11:29 #1336 από P.Dial
Απαντήθηκε από P.Dial στο θέμα Metal Gear Solid.
Πραγματικά ο Solid Snake ήταν ένας φοβερός gaming hero. Το μόνο που έχω τερματίσει (και μάλιστα 2 φορές) ήταν το πρώτο MGS στο PSOne. Μοναδικές στιγμές δράσης, έντασης αλλά και συγκίνησης. Είχα πραγματικά σχεδόν δακρύσει σε πολλές περιπτώσεις με τον Snake.

Όμως τα καλά κρατάνε λίγο και τελικά η σειρά ολοκληρώνεται.

Παρόμοια συγκίνηση έχω βιώσει και με την σειρά Assassin's Creed όπου ειδικά ο Ezio είναι μοναδικός ήρωας...του οποίου μάλλον έρχεται το τέλος επίσης.

Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω, αλλά η μόνη ολοκληρωμένη εμπειρία με το MGS είναι απο το 1ο game που κυκλοφόρησε.

RIP Solid Snake
You will always be remembered.

www.retroshowcase.gr

My Collection: Amstrad CPC 6128, Amstrad GX4000, Sega Mastersystem II, Atari 1040STFM, Amiga 500, Amiga 600, Amiga 1200, Sega Megadrive II, Nintendo SNES, Panasonic 3DO, Atari Jaguar, Nintendo 64, Sega Saturn, Sony PSOne, Sony PSX, Sega Dreamcast, Nintendo Gamecube, Sony PS2, Sony PSP, Microsoft XBOX, Microsoft XBOX360 Phat (LT 2.0), Microsoft XBOX360 Slim (RGH), Sony PS3 Superslim

gifs.gifbin.com/1233927325_jean%20claude...counter%20strike.gif

• chdlee
  • Το Άβαταρ του/της chdlee
  • Team RC
  • Team RC
Περισσότερα
01/08/2012 16:54 - 01/08/2012 16:57 #1428 από chdlee
Απαντήθηκε από chdlee στο θέμα Metal Gear Solid.
Έχω τερματίσει το Metal Gear Solid 2 : Sons Of Liberty μια φορά και 5-6 φορές το Νο 1 στο PSX (ιδίως το Integral, δηλαδή την ιαπωνική έκδοση, για τα extras όπως άποψη πρώτου προσώπου). Το MGS2 έχει ένα χαρακτηριστικό που δε ξέρω αν πρέπει να αναφέρω, για να μη χαλάσω την έκπληξη σ' αυτούς που έχουν σκοπό να ασχοληθούν μαζί του. Πάντως ο Solid Snake δίνει ρέστα και συμπεριφέρεται στο ίδιο κλίμα με το πρώτο MGS!!!
Είχα ξεκινήσει κάποια στιγμή και το MGS3:Subsistence, αλλά το παράτησα, στην αρχή σχεδόν... :)

80s resurrection

• kostas
  • Το Άβαταρ του/της kostas
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
30/08/2012 13:41 - 30/08/2012 13:50 #1897 από kostas
Απαντήθηκε από kostas στο θέμα Metal Gear Solid.
Γεια σου φιλε!Τεραστιος φαν του MGS και φυσικα του ενος και μοναδικου Solid Snake!!!!!!Εχω τερματισει τα παντα απο MGS απο το 1 εως το 4 μεχρι και αυτα που βγηκαν στο psp to portable ops kai to peace walker δε σου αναφερω τα metal gear acid διοτι δεν εχουν καποια σχεση με την ολη ιστορια του παιχνιδιου.Ο,τι θες να με ρωτησεις περι της ιστοριας γεγονοτων και τα λοιπα με ευχαριστηση να σου απαντησω και πολυ καλη σκεψη εκ μερους να κανεις παρουσιαση ενος απο τους πιο απιστευτους heroes στην ιστορια του gaming και του MGS...!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!!

• Brandon
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
03/09/2012 19:43 #1930 από Brandon
Απαντήθηκε από Brandon στο θέμα Metal Gear Solid.
Γειά σου φίλε Κώστα!!!Ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανταπόκριση στο κάλεσμά μου!!!Σου έστειλα πμ...

• GracefulAssassin
  • Το Άβαταρ του/της GracefulAssassin
  • Retro User
  • Retro User
  • Nothing is true,everything is permitted....
Περισσότερα
04/09/2012 13:27 #1942 από GracefulAssassin
Απαντήθηκε από GracefulAssassin στο θέμα Metal Gear Solid.
Γεια χαρα Brandon,ξερω και εγω παρα πολλα πραγματα για τα MGS γιατι ειμαι πορωμενος και εγω εχω τερματισει ολα τα MGS!!!! Σε εχω δει και στις δυο εκθεσεις που εχετε κανει και θα ερθω και στο καφε οποτε θα αναλυσουμε περι Metal Gear ο,τι θες εκει!

• Brandon
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
04/09/2012 15:23 #1956 από Brandon
Σας ευχαριστώ όλους για τις γνώσεις σας!!!Θα έρθω με χαρτί κ μολύβι!!!!!!! :)

• Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
04/09/2012 21:20 - 04/09/2012 21:21 #1959 από Fotis_KFOR
Απαντήθηκε από Fotis_KFOR στο θέμα Metal Gear Solid.

Brandon έγραψε: Σας ευχαριστώ όλους για τις γνώσεις σας!!!Θα έρθω με χαρτί κ μολύβι!!!!!!! :)

Έτσι, αυτές είναι οι γνήσιες ρετρό καταστάσεις, τι smartphones , tablets και κουραφέξαλα :P :P :P
Χαρτί και μολύβι, back to the roots (για να μην πω... σφυρί και καλέμι) :evil: :evil: :evil:

• Brandon
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
05/09/2012 18:13 #1967 από Brandon
χαχαχαχαχα!!!!Ναί ουγκ!!!!!

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.132 δευτερόλεπτα