Το RetroComputers.gr στο συνέδριο AthensCon 2019 (14 Νοε 2019)

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι η ομάδα του RetroComputers.gr θα λάβει μέρος στο συνέδριο AthensCon 2019 που θα πραγματοποιηθεί στις 30 Νοεμβρίου και 01 Δεκεμβρίου 2019 στο κλειστό γήπεδο Tae Kwon Do (Παλαιού Φαλήρου) και το ωράριο λειτουργίας του συνεδρίου θα είναι από τις 10:30 το πρωί μέχρι τις 22:00 το βράδυ.

Ready Player One

• Hristos1978
  • Συντάκτης θέματος
  • Retro Fan
  • Retro Fan
Περισσότερα
06/04/2018 16:34 #41869 από Hristos1978
Ready Player One δημιουργήθηκε από Hristos1978
Δεν ξέρω πόσοι από εσάς έχετε διαβάσει το εν θέματι βιβλίο. Εγώ έμαθα γι' αυτό από το trailer της ταινίας. :oops: :oops: Φυσικά δεν υπάρχει περίπτωση να πετάξω χρήματα για να παρακολουθήσω μια αθλιότητα, made in USA, αλλά το βιβλίο, το οποίο αγόρασα πρόσφατα σε ελληνική μετάφραση από τις εκδόσεις Πατάκη, κυριολεκτικά "τα σπάει" και είμαι σίγουρος ότι θα το αγοράσω και στο πρωτότυπο κείμενο. Νομίζω ότι είναι ο καλύτερος τρόπος να "μεταλαμπαδεύσει" κάποιος σαραντάρης+ στα παιδιά του, την ποπ κουλτούρα της δεκαετίας του 80. Είμαι στη σελίδα 190 και έχω φάει τρελό σκάλωμα! Όσοι δεν το έχετε αγοράσει μέχρι τώρα, σας το προτείνω α-ν-ε-π-ι-φ-ύ-λ-α-κ-τ-α.

________________________________________________________________________________________________________________________________

«Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία. Και ως προς το σύμπαν διατηρώ κάποιες αμφιβολίες.»
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fotis_KFOR

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

• nkary
  • Το Άβαταρ του/της nkary
  • Retro Elite
  • Retro Elite
Περισσότερα
07/04/2018 08:04 #41871 από nkary
Απαντήθηκε από nkary στο θέμα Ready Player One
Αν και μένα μου αρέσουν πολύ οι scifi ταινίες (από την ουσα ντε) και περνάω ευχάριστα ένα δίωρο χωρίς να σκέφτομαι τα χίλια δυο άλλα στενάχωρα πράγματα, το trailer της συγκεκριμένης δεν μου λέει κάτι.
Για βιβλίο δεν το συζητάω καν, θα μου πάρει μήνες να το διαβάσω, δεν έχει νόημα για μένα :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.212 δευτερόλεπτα