ζήτηση : ρετρο παιχνίδια

  • rick dangerous
  • Το Άβαταρ του/της rick dangerous Συντάκτης θέματος
  • Senior Member
  • Senior Member
Περισσότερα
24/09/2013 14:56 #13246 από rick dangerous
ζήτηση : ρετρο παιχνίδια δημιουργήθηκε από rick dangerous
ψάχνω διάφορα ρετρο παιχνίδια για υπολογιστές και όχι μόνο.

συγκεκριμένα :

- κουτατα παιχνίδια μονο για amstrad cpc 6128 (δηλαδής δισκέτες)

- game & watch handheld σε πολυ καλη κατασταση

- παλιά επιτραπέζια 80ς σαν το κάστρα και πολιορκητές (οχι το αγγλικο crossbows & catapults αλλα το ελληνικο της el greco), subbuteo

- action figures απτις σειρές star wars vintage (απ'την οριτζιναλ τριλογια και οχι απ'τα προσθετα 3 επισοδια) / star trek retro cloth της diamond select αλλα και τα οριτζιναλ 70ς της mego / heman & the masters of the universe - thundercats (των 80ς) / hitchhiker's guide to the galaxy, τον marvin ακομα και χυμα (χωρις κουτι) / wwf της hasbro 90ς

- tente (σαν τα lego ηταν, ισπανικά)

πληρώνω μετρητοίς τιμές της αγοράς (ebay κλπ) και μ'ενδιαφέρουν ιδιαίτερα τα κουτάτα/carded παιχνίδια

πμ me ; )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • rick dangerous
  • Το Άβαταρ του/της rick dangerous Συντάκτης θέματος
  • Senior Member
  • Senior Member
Περισσότερα
28/02/2015 18:27 #27077 από rick dangerous
Απαντήθηκε από rick dangerous στο θέμα ζήτηση : ρετρο παιχνίδια
ενα update - μηπως και κανεις εχει τιποτα προς πωληση (?)

rick dangerous έγραψε: ψάχνω διάφορα ρετρο παιχνίδια για υπολογιστές και όχι μόνο.

συγκεκριμένα :

- κουτατα παιχνίδια μονο για amstrad cpc 6128 (δηλαδής δισκέτες) - ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΩ

- game & watch handheld σε πολυ καλη κατασταση - ΚΑΛΥΦΘΗΚΕ

- παλιά επιτραπέζια 80ς σαν το κάστρα και πολιορκητές (οχι το αγγλικο crossbows & catapults αλλα το ελληνικο της el greco), subbuteo
SUBBUTEO: OK, - ΚΑΣΤΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΟΡΚΗΤΕΣ της el greco - υπαρχουν στο ebay ειναι πολλα τα λεφτα και θα προτιμησω να το κανω by hand.
αι συντοπιται που τα'χουν προτιμουν να τα'χουν στο αμερικανικο μπεη και σε κανενα ντοπιο !! :S

- action figures απτις σειρές star wars vintage (απ'την οριτζιναλ τριλογια και οχι απ'τα προσθετα 3 επισοδια) / star trek retro cloth της diamond select αλλα και τα οριτζιναλ 70ς της mego - ΚΑΛΥΦΘΗΚΑΝ
- heman & the masters of the universe - thundercats (των 80ς) / hitchhiker's guide to the galaxy, τον marvin ακομα και χυμα (χωρις κουτι) / wwf της hasbro 90ς ΑΚΟΜΑ ΨΑΧΝΩ

- tente (σαν τα lego ηταν, ισπανικά) Συγκεκριμενα τα πλοια, οτιδηποτε με διαστημα και την σειρα roblock

πληρώνω μετρητοίς τιμές της αγοράς (ebay κλπ) και μ'ενδιαφέρουν ιδιαίτερα τα κουτάτα/carded παιχνίδια

πμ me ; )


ΕΠΙΣΗΣ ψαχνω ψηλη καμπινα mame - ετοιμη ! προς μεταφορα ! ετοιμος να ακουσω τιμη. τωρα ξεκιναω ερευνα.
νανακια - of no interest. θελω την ψηλη !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • dukepapas
  • Το Άβαταρ του/της dukepapas
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "ουδεις αχαριστος εκ του ευεργετηθεντος"
Περισσότερα
01/03/2015 12:40 #27080 από dukepapas
Απαντήθηκε από dukepapas στο θέμα ζήτηση : ρετρο παιχνίδια
Καλησπερα που μένεις Αθηνα η Θεσ/κη ; Αν εισαι βορεια δες εδω www.retrocomputers.gr/forum/poliseis/173...cade-cabins-ampelale δεν ξερω βεβαια πόσο έτοιμες ειναι αλλα ριξε μια ματια.
Με τίποτα μην παρεις απο ΒΕΝΟ δεν πρόκειται να σου έρθει όπως την θες φίλος απο Ναξο πήρε ίδια με την δικιά μου και του έφτασε αλλα νταλον την πλήρωσε 650 και έβαλε μερικά ακομα και με δικη βοήθεια με skype και φωτο κατάφερε να την κάνει να παιξει.
Εγω χωρις να θελω ακόμα τουλάχιστον να δώσω την δική μου είχα δυο προσφορές στα 650 ευρω λόγω της παρουσίασης που ειχα κάνει αλλα αν δεν μπει στεφάνι (παντρεια you know) δεν την δίνω :P στο απώτερο μελον πάντως αν εχω θεμα λόγω όγκου και χώρου θα την ανταλλάξω με νανακι.
Πάντως αναλόγως τα θέλω τον καιρόν και τον θέλω του καθενός επειδή αλλάζουν ψάξε τον όγκο της καμπίνας που θα διαλέξεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • rick dangerous
  • Το Άβαταρ του/της rick dangerous Συντάκτης θέματος
  • Senior Member
  • Senior Member
Περισσότερα
07/03/2015 12:55 #27251 από rick dangerous
Απαντήθηκε από rick dangerous στο θέμα ζήτηση : ρετρο παιχνίδια
ευχαριστω φιλε ! all noted. αν αποφασισεις παντως, θυμησου με B)

ΕΠΙΣΗΣ! ψαχνω να βρω Atari Lynx και τα δυο και παιχνιδια/accessories - ιδανικα κουτατα, τουλαχιστον σε nm/vg+ condition.
ειμαι ετοιμος να δωσω καλα λεφτα - ΑΛΛΑ να τα αξιζει !
θα το/τα δοκιμασω/δω απο κοντα για ελεγχο γρατζουνιων κλπ - αλλα θα πληρωσω πανω απ'την αγορα (say, ebay and relevants)

πμ me ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • rick dangerous
  • Το Άβαταρ του/της rick dangerous Συντάκτης θέματος
  • Senior Member
  • Senior Member
Περισσότερα
18/04/2015 08:39 - 18/04/2015 08:45 #28664 από rick dangerous
Απαντήθηκε από rick dangerous στο θέμα ζήτηση : ρετρο παιχνίδια
update ! τσιμπησα πολυ καλο lynx ii με games ! Εκλεισα και απ'αυτο :dance2:

τσιμπησα και ενα neo geo pocket color !! (και δυστυχως μου μπηκαν στο ματι και τα κορεατικα.. :woohoo: )

επειδης καταφερα να εντοπισω επιτραπεζιο αρχες 80ς που παιζαμε - το αναφερω και'δω μπας και΄χει ξομεινει σε κανενους
το παταρι ?? ενδιαφερομαι για αμεση αγορα boardgamegeek.com/boardgame/23772/beware-spider εδω πρεπει να κυκλοφορουσε με το ονομα "ο ιστος της αραχνης" (αν θυμαμαι καλα) δεν το'χω πετυχει ποτε
και πουθενα - ουτε ως αναφορα (σε κανενα ντοπιο φορουμ) γουουουγλ ιτ και θα δειτ'..
το πετυχα στην ιταλικη εκδοση και δεν προλαβα το bidding.. :S

τα αλλα λιγο-πολυ ισχυουν B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.180 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ

great retro computers and retro consoles companies logos