[ΖΗΤΗΣΗ] 3dfx Voodoo 1 ή 2

  • konc
  • Το Άβαταρ του/της konc Συντάκτης θέματος
  • Elite Member
  • Elite Member
Περισσότερα
10/09/2014 18:48 #22592 από konc
[ΖΗΤΗΣΗ] 3dfx Voodoo 1 ή 2 δημιουργήθηκε από konc
Καλησπέρα,

Όπως φαίνεται και στον τίτλο ψάχνω μια Voodoo 1 ή 2 να αντικαταστήσω τη δικιά μου που παρέδωσε πνεύμα. Αδιάφορα εταιρία/μοντέλο/μνήμη κλπ, τα μόνα που θέλω είναι
-να είναι "καθαρή" υλοποίηση, όχι rush/banshee...
-να είναι 100% λειτουργική, χωρίς artifacts ή την οποιαδήποτε μη φυσιολογική συμπεριφορά
-να μην πωλείται σε τιμή που αγοράζει κανείς εργοστάσιο να κάνει δική του παραγωγή

Ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • konc
  • Το Άβαταρ του/της konc Συντάκτης θέματος
  • Elite Member
  • Elite Member
Περισσότερα
01/11/2014 19:17 #24092 από konc
Απαντήθηκε από konc στο θέμα [ΖΗΤΗΣΗ] 3dfx Voodoo 1 ή 2
Ένα bump σχεδόν δύο μήνες μετά... κυρίως για voodoo 1 κάρτες πλέον

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • konc
  • Το Άβαταρ του/της konc Συντάκτης θέματος
  • Elite Member
  • Elite Member
Περισσότερα
01/11/2014 21:38 - 01/11/2014 21:42 #24093 από konc
Απαντήθηκε από konc στο θέμα [ΖΗΤΗΣΗ] 3dfx Voodoo 1 ή 2
Εφόσον έχω ήδη ειδοποιήσει τον χρήστη πως θα ήταν σωστό να γράψει πρώτα για την προσφορά του στο thread της αγγελίας και δεν το έκανε ούτε εξέφρασε κάποια αντίρρηση σε αυτό, θεωρώ πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να μεταφέρω εγώ την συνομιλία μας. Απλά και μόνο γιατί πιστεύω πως είναι σωστό όταν κάποιος απαντά σε κάποια αγγελία να το κάνει πρώτα δημόσια για να αποφεύγονται φαινόμενα του παρελθόντος.

_________
retromaniax:
Πηγαινε δες ποσο εχουν στο ebay οι τιμες......σε ευχαριστω για το χρονο σου!
__________
konc:
Ευχαριστώ για την προσφορά σου, θα πρότεινα επίσης να την γράψεις και δημόσια στην αγγελία όπως είθισται. Όπως και να 'χει θα το κάνω εγώ αν δεν κάνεις εσύ τον κόπο για λόγους διαφάνειας.

Στο θέμα μας, βρίσκω την τιμή εντελώς εκτός πραγματικότητας και παράλογη. Δίνω μέχρι 20ευρώ τελική τιμή για diamond monster κάρτα.
_________
retromaniax:
Εχω 3DFX VOODOO 1 Diamond και την δινω 50 ευρω
__________
konc:
Καλησπέρα,

Εσύ πουλάς και ορίζεις την τιμή. Ευχαρίστως να την ακούσω και να μου πεις τι ακριβώς έχεις προς πώληση.
__________
retromaniax:
Καλησπερα φιλε μου,εχω 3DFX VOODOO 1 ποσα διαθετεις για την συγκεκριμενη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • retromaniax
  • Το Άβαταρ του/της retromaniax
  • Ο χρήστης είναι μπλοκαρισμένος
  • Ο χρήστης είναι μπλοκαρισμένος
Περισσότερα
01/11/2014 21:43 #24094 από retromaniax
Απαντήθηκε από retromaniax στο θέμα [ΖΗΤΗΣΗ] 3dfx Voodoo 1 ή 2
Καλησπερα σε ολους,με τον εν λογο χρηστη,ειμασταν σε διαπραγματευσεις με την τιμη και εφοσον δεν ειχε οριστικοποιηθει η τελικη αποφαση,εκατσε και εβγαλε τα π.μ στον αερα....δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα....η τιμη για μια καρτα 3DFX VOODOO 1 στο κουτι της με ολα τα συνοδευτικα αν την ψαξουμε στο ebay,ισως και να ξεπερναει τα 50 ευρω.....εγω φυσικα δεν ειχα κανενα προβλημα να διαπραγματευτω την τιμη....αλλα ο κυριος προτημησε να με εκθεσει.....και η τιμη που προτεινε ηταν 20 ευρω,τιμη εκτος πραγματικοτητας για μια boxed καρτας γραφικων 20 ετιας....καλη συνεχεια!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • dR_wH0
  • Το Άβαταρ του/της dR_wH0
  • Premium Member
  • Premium Member
Περισσότερα
20/01/2015 22:47 - 20/01/2015 22:50 #25835 από dR_wH0
Απαντήθηκε από dR_wH0 στο θέμα [ΖΗΤΗΣΗ] 3dfx Voodoo 1 ή 2

retromaniax έγραψε: Καλησπερα σε ολους,με τον εν λογο χρηστη,ειμασταν σε διαπραγματευσεις με την τιμη και εφοσον δεν ειχε οριστικοποιηθει η τελικη αποφαση,εκατσε και εβγαλε τα π.μ στον αερα....δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα....η τιμη για μια καρτα 3DFX VOODOO 1 στο κουτι της με ολα τα συνοδευτικα αν την ψαξουμε στο ebay,ισως και να ξεπερναει τα 50 ευρω.....εγω φυσικα δεν ειχα κανενα προβλημα να διαπραγματευτω την τιμη....αλλα ο κυριος προτημησε να με εκθεσει.....και η τιμη που προτεινε ηταν 20 ευρω,τιμη εκτος πραγματικοτητας για μια boxed καρτας γραφικων 20 ετιας....καλη συνεχεια!!!


Τι πάει να πεί "έβγαλε τα PM στον αέρα" ; Και "ο κύριος προτίμησε να με εκθέσει" Ο Konc το λέει ξεκάθαρα :

Απλά και μόνο γιατί πιστεύω πως είναι σωστό όταν κάποιος απαντά σε κάποια αγγελία να το κάνει πρώτα δημόσια για να αποφεύγονται φαινόμενα του παρελθόντος.


Τώρα, αν αισθάνεσαι εκτεθημένος απο την "απλή* διαπραγμάτευση που δε προχώρησε, μόνο εσύ το ξέρεις....

Υ.Γ: Το ξέρω οτι είναι Dig Up Threading, αλλά τώρα το είδα :P

No Rest For The Wicked!
www.iamretro.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 1.459 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ

great retro computers and retro consoles companies logos