Το RetroComputers.gr στο συνέδριο AthensCon 2019 (14 Νοε 2019)

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι η ομάδα του RetroComputers.gr θα λάβει μέρος στο συνέδριο AthensCon 2019 που θα πραγματοποιηθεί στις 30 Νοεμβρίου και 01 Δεκεμβρίου 2019 στο κλειστό γήπεδο Tae Kwon Do (Παλαιού Φαλήρου) και το ωράριο λειτουργίας του συνεδρίου θα είναι από τις 10:30 το πρωί μέχρι τις 22:00 το βράδυ.

Topic-icon [ΖΗΤΗΣΗ] motherboard P3-P4 που να δέχεται 3.3V AGP κάρτες

• konc
  • Το Άβαταρ του/της konc Συντάκτης θέματος
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
27/10/2014 20:06 - 27/10/2014 20:07 #23952 από konc
Για να εξηγήσω λίγο καλύτερα, αναζητώ ένα P3-P4 motherboard που να μπορεί να λειτουργήσει με τις πρώτες AGP κάρτες στα 3.3V, κατά συνέπεια θα πρέπει να έχει ή την πρώτη ή την τρίτη από τις θύρες όπως φαίνονται στην εικόνα. Ή την αποκλειστικά 3.3V-keyed ή την universal που δεν έχει κανένα key και λειτουργεί με 3.3V ή 1.5V κάρτες.

Καθώς όλα τα υπόλοιπα εξαρτήματα τα έχω ήδη και απλά μας άφησε χρόνους η μητρική, ψάχνω κάτι σε
1) Pentium III slot 1 ή αν δεν είναι slot 1 να συνοδεύεται και από cpu
2) Pentium 4 socket 478 που να δέχεται SDRAM

Αν κάποιος έχει κάτι και δεν είναι σίγουρος ας μου στείλει το μοντέλο και το κοιτάω εγώ αν κάνει

Ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

• glaros
  • Το Άβαταρ του/της glaros
  • Team RC
  • Team RC
  • Play it Loud
Περισσότερα
27/10/2014 20:16 #23953 από glaros
Έχεις κάποιο "ταβάνι" στις τιμές ?

• konc
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
27/10/2014 20:38 #23955 από konc
Φυσικά, οτιδήποτε παράλογο στα δικά μου μάτια. Αλλά γιατί ρωτάς, έχεις κάτι υπόψη σου ή για να το γράψω για λόγους πληρότητας της αγγελίας?

• glaros
  • Το Άβαταρ του/της glaros
  • Team RC
  • Team RC
  • Play it Loud
Περισσότερα
27/10/2014 20:45 #23956 από glaros

konc έγραψε: Φυσικά, οτιδήποτε παράλογο στα δικά μου μάτια. Αλλά γιατί ρωτάς, έχεις κάτι υπόψη σου ή για να το γράψω για λόγους πληρότητας της αγγελίας?

Για όλα τα παραπάνω. ;)

• jimn
  • Το Άβαταρ του/της jimn
  • Retro Expert
  • Retro Expert
Περισσότερα
27/10/2014 20:49 #23957 από jimn
Αυτή στα 15 ευρώ,αν κάνει στα υπόλοιπα specs σου.

• konc
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
27/10/2014 21:05 - 27/10/2014 21:10 #23959 από konc

glaros έγραψε: Για όλα τα παραπάνω. ;)

Δεν θα ήθελα να γράψω κάποια τιμή δημόσια γιατί, εκτός του ότι είναι σχετική στην συγκεκριμένη περίπτωση και εξαρτώμενη από το αντικείμενο, όπως έχει συζητηθεί πολύ στα forums το τελευταίο διάστημα ο χώρος ξεχνάει την αγνότητά του όταν μπαίνει στη μέση χρήμα. Ξέρεις τώρα πως πάει, αν πω ότι δίνω πχ. max 100 για την τέλεια περίπτωση κάποιου NOS, θα πεταχτούν και θα ζητάνε 90 για πράγματα που θα τα έδιναν 10.

Οπότε αν θα ήθελες θα μπορούσες να γράψεις είτε εδώ είτε σε pm τι έχεις προς πώληση και πόσο κοστίζει και εγώ όμορφα και ωραία θα απαντήσω ειλικρινά αν μου κάνει ή όχι. Εξάλλου ο πωλητής δεν ορίζει την τιμή? :)

Δεν κρατάω αυτή τη στάση με σκοπό να πετύχω την χαμηλότερη τιμή, έτσι και αλλιώς δεν μιλάμε για κάποιο ιδιαίτερα ακριβό ή σπάνιο αντικείμενο, 3 πάνω 2 κάτω δεν έχουν σημασία όσο το να αποφύγω τα φαινόμενα που περιέγραψα παραπάνω και με ενοχλούν αφάνταστα ;)

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.117 δευτερόλεπτα