Topic-icon Ψαχνω τευχη του Complete Gamer!!! ΑΝΑΓΚΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!

• Stergios
  • Το Άβαταρ του/της Stergios Συντάκτης θέματος
  • Retro Starter
  • Retro Starter
Περισσότερα
17/09/2012 16:50 - 17/09/2012 16:52 #2195 από Stergios
Παιδια, ψαχνω τευχη του Complete Gamer.

Οριστε και photos.
imageshack.us/photo/my-images/8/dsc07392a.jpg/
imageshack.us/photo/my-images/24/dsc07393mz.jpg/
imageshack.us/photo/my-images/94/dsc07394tb.jpg/
imageshack.us/photo/my-images/835/dsc07397j.jpg/

Μερικα δεν ειναι και στην καλυτερη κατασταση επειδη οταν τα ειχα αγορασει {2001-2005} μικρος δεν φανταζομουν την συναισθηματικη αξια που θα ειχαν για μενα, δεν τα προσεχα.

Δεν βρισκω ΤΙΠΟΤΑ στο ιντερνετ οσο και να ψαξω.

Σορρυ αν ειμαι λιγο αποτομος αλλα εχω κουραστει να κανω accounts σε διαφορα φορουμσ και να μην βρισκω τιποτα! Δεν ξερω ποτε βγηκε το πρωτο τευχος, λογικα καπου στα τελη του 1999 η αρχες του 2000.
Εκλεισαν αρχες 2005 γιατι σιγα σιγα ο κοσμος εβαζε γρηγορο ιντερνετ και που να τα βγαλει περα ενα περιοδικο που ζουσε απ' τα demos...

Εδωσα ενα λινκ, εκει εχω δωσει πολλες πληροφοριες! Δε ξερω τι αλλα να κανω πια, εχω απογοητευτει ασχημα.... Complete Gamer Τευχος 18, Σεπεμβριος 2002 και ας μου παρουν το χερι!

ΒΡΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΕΥΧΗ ΤΟΥ COMPLETE GAMER!!!!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

• Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
17/09/2012 17:48 #2202 από Fotis_KFOR
Απαντήθηκε από Fotis_KFOR στο θέμα Ψαχνω τευχη του Complete Gamer!!! ΑΝΑΓΚΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!
Καλώς όρισες φίλε στο site μας.

Εχω δει και στο pc master την αντίστοιχη αγγελία σου.

Αν κάποιος από εδώ έχει τεύχη προς ανταλλαγή κτλ θα δει την αγγελία σου και θα σου στείλει, αν και δεν έχει πάρει το μάτι μου πουθενά αυτά τα περιοδικά...

• Stergios
  • Retro Starter
  • Retro Starter
Περισσότερα
17/09/2012 20:33 #2209 από Stergios
Απαντήθηκε από Stergios στο θέμα Ψαχνω τευχη του Complete Gamer!!! ΑΝΑΓΚΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!
Ευχαριστω για την απαντηση φιλε! Οτι μπορω κανω, μακαρι να βρεθει κατι :)

Διαολε παντως, ειδα απαντηση και αρχησα να κλικαρω σαν τρελος!!! Ασε το αγχος που με επιασε για καμποσα δευτερα xD

• chriskgnr
  • Το Άβαταρ του/της chriskgnr
  • Retro Elite
  • Retro Elite
  • Well, i got one chance left in a nine live cat.
Περισσότερα
17/09/2012 21:51 #2213 από chriskgnr
Απαντήθηκε από chriskgnr στο θέμα Ψαχνω τευχη του Complete Gamer!!! ΑΝΑΓΚΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!
ούτε σε pdf στο ίντερνετ δεν υπάρχει κάτι, έτσι για να ηρεμήσεις λιγάκι?

21st century breakdown...

• Stergios
  • Retro Starter
  • Retro Starter
Περισσότερα
17/09/2012 22:17 #2219 από Stergios
Απαντήθηκε από Stergios στο θέμα Ψαχνω τευχη του Complete Gamer!!! ΑΝΑΓΚΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!
ΤΙΠΟΤΑ φιλε. Μιλησα με εκδοτη και μου ειπε τα παντα σε pdf διαγραφηκαν το 2009. Μακαρι να υπηρχαν, θα τα ειχα τυπωσει ολα!

• P.Dial
  • Το Άβαταρ του/της P.Dial
  • Retro Gamer
  • Retro Gamer
  • QUI AUDET...ATARI ST!
Περισσότερα
19/09/2012 01:16 #2310 από P.Dial
Απαντήθηκε από P.Dial στο θέμα Ψαχνω τευχη του Complete Gamer!!! ΑΝΑΓΚΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!
Θέλει λίγο πιο χαλαρά όμως...γιατί ο "απελπισμένος" είναι η "χαρά των αετονύχιδων" που κυκλοφορούν σε άλλα forums και μπορεί όντως να βρεις κάποιον να σου τα δώσει και να σου πει: 200 Ευρώ, 500 Ευρώ και πάει λέγοντας!!
Χαλαρά λοιπόν φιλαράκι και καλή τύχη στην αναζήτησή σου. ;)

www.retroshowcase.gr

My Collection: Amstrad CPC 6128, Amstrad GX4000, Sega Mastersystem II, Atari 1040STFM, Amiga 500, Amiga 600, Amiga 1200, Sega Megadrive II, Nintendo SNES, Panasonic 3DO, Atari Jaguar, Nintendo 64, Sega Saturn, Sony PSOne, Sony PSX, Sega Dreamcast, Nintendo Gamecube, Sony PS2, Sony PSP, Microsoft XBOX, Microsoft XBOX360 Phat (LT 2.0), Microsoft XBOX360 Slim (RGH), Sony PS3 Superslim

gifs.gifbin.com/1233927325_jean%20claude...counter%20strike.gif

• Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
19/09/2012 03:49 #2311 από Fotis_KFOR
Απαντήθηκε από Fotis_KFOR στο θέμα Ψαχνω τευχη του Complete Gamer!!! ΑΝΑΓΚΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!
Όπως πολύ σωστά σου λεει και ο Παναγιώτης, πιστεύω πως πρέπει να είσαι λίγο πιο ψύχραιμος και μπορεί κάτι να βρεθεί, θα το έχω και εγώ υπ'όψιν μου αν βρω κάτι να σε ενημερώσω αμέσως και να στα δώσω και τσάμπα, απλά απ'ότι το κόβω βάση και του χρόνου που τα ψάχνεις, είναι πολύ δύσκολο να βρεθούν.

Απλά κάποια στιγμή όμως μπορεί να ξεπεταχτεί κάποιος και να πει "Βρήκα κάτι περιοδικά στο πατάρι" και να είσαι τυχερος, μιας και καταλαβαίνω πολύ καλά το πάθος σου να προσπαθείς να βρεις κάτι που δεν υπάρχει πια, αλλά αν δείξεις απελπισμένος και κάποιος τα έχει και το πάρει πρέφα τότε θα πέσει πολύ μεγάλη ταρίφα, υπάρχουν πολλοί τύποι και σε αυτόν τον χώρο δυστυχώς...

• P.Dial
  • Retro Gamer
  • Retro Gamer
  • QUI AUDET...ATARI ST!
Περισσότερα
19/09/2012 12:10 #2346 από P.Dial
Απαντήθηκε από P.Dial στο θέμα Ψαχνω τευχη του Complete Gamer!!! ΑΝΑΓΚΗ ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!
Έκανα κι εγώ μια...ηλεκτρονική έρευνα χθες και όντως δεν βρέθηκε κάτι. Ακόμα και στο Ebay δεν υπάρχουν αυτά τα περιοδικά.

www.retroshowcase.gr

My Collection: Amstrad CPC 6128, Amstrad GX4000, Sega Mastersystem II, Atari 1040STFM, Amiga 500, Amiga 600, Amiga 1200, Sega Megadrive II, Nintendo SNES, Panasonic 3DO, Atari Jaguar, Nintendo 64, Sega Saturn, Sony PSOne, Sony PSX, Sega Dreamcast, Nintendo Gamecube, Sony PS2, Sony PSP, Microsoft XBOX, Microsoft XBOX360 Phat (LT 2.0), Microsoft XBOX360 Slim (RGH), Sony PS3 Superslim

• Stergios
  • Retro Starter
  • Retro Starter
Περισσότερα
19/09/2012 15:26 #2361 από Stergios
Παντως παιδια, εγω δεν ειμαι κανας ετσι που τα θελει μονο και μονο επειδη ειναι σπανια. Τα θελω επειδη με αυτα μεγαλωσα! Και σας λεω δλδ, το τευχος 18 να βρω και θα πεθανω ησυχος!!!
Εχει βρεθει ενας που εχει 1-2 τευχη απλα δεν ξερει ακομα πια ειναι γιατι εχει παρα πολλα περιοδικα και λογο δουλειας δεν ειχε ωρα να ψαξει. Βασικα το ενα ξερω πιο ειναι {τευχος 21}.
Παντως να ρωτησω κατι ακυρο!

Εχω το τευχος 17! Την υλη του τευχους 18 την εχω, καθως και τις εικονες. Απλα, ολα ειναι σε μορφη Word. Το εξωφυλλο το εχω απο ενα διαφημηστικο! Αν παω το τευχος 17 σε εναν γραφιστα, και του πω με βαση αυτο να μου φτιαξει το τευχος 18 {μιας και εχω το περιεχομενο και το εξωφυλλο} τι λετε θα γινει? Και αν ναι, ειναι κατι δυσκολο που θα μου παρει 100 ευρω και βαλε?

• P.Dial
  • Retro Gamer
  • Retro Gamer
  • QUI AUDET...ATARI ST!
Περισσότερα
20/09/2012 11:55 #2385 από P.Dial

Stergios έγραψε: Παντως παιδια, εγω δεν ειμαι κανας ετσι που τα θελει μονο και μονο επειδη ειναι σπανια. Τα θελω επειδη με αυτα μεγαλωσα! Και σας λεω δλδ, το τευχος 18 να βρω και θα πεθανω ησυχος!!!
Εχει βρεθει ενας που εχει 1-2 τευχη απλα δεν ξερει ακομα πια ειναι γιατι εχει παρα πολλα περιοδικα και λογο δουλειας δεν ειχε ωρα να ψαξει. Βασικα το ενα ξερω πιο ειναι {τευχος 21}.
Παντως να ρωτησω κατι ακυρο!

Εχω το τευχος 17! Την υλη του τευχους 18 την εχω, καθως και τις εικονες. Απλα, ολα ειναι σε μορφη Word. Το εξωφυλλο το εχω απο ενα διαφημηστικο! Αν παω το τευχος 17 σε εναν γραφιστα, και του πω με βαση αυτο να μου φτιαξει το τευχος 18 {μιας και εχω το περιεχομενο και το εξωφυλλο} τι λετε θα γινει? Και αν ναι, ειναι κατι δυσκολο που θα μου παρει 100 ευρω και βαλε?

Μην πας σε έναν μόνο γραφίστα! Ρώτα σε βιβλιοπωλεία και πάρε προσφορές για να "βιβλιοδέσεις" το περιοδικό. Μετά διάλεξε την καλύτερη (και πιο συμφέρουσα) προσφορά. Και πάλι θα σου ξαναπώ...ΜΗΝ βιαστείς. Χαλαρά. ;)

www.retroshowcase.gr

• Stergios
  • Retro Starter
  • Retro Starter
Περισσότερα
20/09/2012 13:12 - 20/09/2012 14:12 #2388 από Stergios
Βρηκα εναν. Θα παω το Σαββατο να δω! Αν και μου ειπε οτι μπορει να μπορω και μονος !

• Stergios
  • Retro Starter
  • Retro Starter
Περισσότερα
20/09/2012 20:37 #2396 από Stergios

Stergios έγραψε: Βρηκα εναν. Θα παω το Σαββατο να δω! Αν και μου ειπε οτι μπορει να μπορω και μονος !

Διαολε ρε γαμωτο.... Ολοι μου λενε οτι θα μου βγει κανα 100αρι και βαλε!!!
Αντε να δουμε το Σαββατο.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.160 δευτερόλεπτα