Topic-icon Winamp - Η επιστροφή!!!

• Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR Συντάκτης θέματος
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
19/10/2018 13:16 #43137 από Fotis_KFOR
Winamp - Η επιστροφή!!! δημιουργήθηκε από Fotis_KFOR
Πολύ ευχάριστα νέα για τον αγαπημένο μας Winamp media player :cheer:

Είχαμε αναφέρει όλο το ιστορικό με τον "τερματισμό" του Winamp αλλά και αργότερα που κάτι φάνηκε να κινείται εδώ :
www.retrocomputers.gr/forum/diafora-alla...-to-telos-tou-winamp

Πλέον μετά την ανεπίσημη beta έκδοση που διέρρευσε από κάποιο άγνωστο χρήστη που αναφέραμε στο παραπάνω link, η εταιρεία που έχει τον Winamp (η Radionomy), πήρε αυτή την έκδοση και αφού την έλεγξε και την τροποποίησε κάπως, την έβαλε στο επίσημο site τους για download και μας προτρέπει να την κατεβάσουμε από εκεί αφού έχει ελεγχθεί από αυτούς και ανέφερε ότι πάρα πολύ σύντομα θα κυκλοφορήσει και επίσημα καινούργια έκδοση του Winamp για pc αλλά και για κινητά τηλέφωνα μετά από τόσα χρόνια από την Radionomy.

Μπορείτε να κατεβάσετε την έκδοση αυτή στο επίσημο site του winamp εδώ : www.winamp.com/

Συγκεκριμένα όπως γράφουν στο επίσημο site :

A leaked version of Winamp 5.8 recently spread over the Internet. Consequently, we have decided to make this new version available to you, revised by us.
We therefore recommend that you download this version rather than any other as we guarantee it is safe for you to use.
This version is not an ongoing project but be sure that we are currently working hard on a future new Winamp.
Our teams are currently working hard on Winamp with the intention to make it a player of today while preserving what makes it so special. In other words, a complete listening experience.

Ο Alexandre Saboundjian, CEO της Radionomy δήλωσε :

Θα δείτε μια ολοκαίνουργια έκδοση του Winamp από την επόμενη χρονιά, η οποία θα σέβεται την κληρονομιά και ταυτόχρονα θα προσφέρει μια ολοκληρωμένη εμπειρία ακρόασης. Θα μπορείτε να ακούτε τα MP3s από το σπίτι, σε podcasts, σε streaming ραδιοφωνικούς σταθμούς, από το cloud και από τις playlists που έχετε δημιουργήσει.
Πιστεύουμε ότι το Winamp είναι ο κορυφαίος media player για τον κάθε χρήστη, και γι' αυτό θέλουμε να είναι προσβάσιμος από οποιαδήποτε συσκευή.
Μπορείτε να ακούτε mp3 που έχετε στο σπίτι, αλλά και cloud, podcasts, streaming ραδιοσταθμούς, μέχρι και μια playlist που έχετε δημιουργήσει εσείς οι ίδιοι.
Οι χρήστες του Winamp βρίσκονται παντού. Έχουμε μια πραγματική δυνατή και σημαντική κοινότητα και παρόλο που κάποιο θεωρούν νεκρό το Winamp και ότι δεν δουλεύουμε σε αυτό πια τους λέμε ότι δεν ισχύει αυτό.

Οπότε μέσα στο 2019 λογικά θα δούμε και την επίσημη νέα έκδοση του αγαπημένου μας media player!!!

Βέβαια υπάρχουν και αρκετοί χρήστες που δεν εμπιστεύονται τη Radionomy για όλη αυτή την κατάσταση που επικρατούσε τόσα χρόνια με τον Winamp και λένε ότι δεν τον στήριξε όπως έπρεπε και δεν άκουγε τους χρήστες κτλ.

Σε λίγο καιρό όμως θα διαπιστώσουμε τι θα συμβεί και ελπίζουμε στο καλύτερο δυνατό σενάριο!

Εγώ πάντως είχα χρόνια να δω τη συγκεκριμένη εικόνα που είδα σήμερα στον υπολογιστή μου αφού πάνε χρόνια από την τελευταία εγκατάσταση / αναβάθμιση που είχα κάνει στον Winamp από το επίσημο site της εταιρείας :

Και έτσι τον εγκατέστησα και τα μυαλά στα κάγκελα!!!!!!!!!

Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nkary, chdlee, sly*m, Amiga500

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

• sly*m
  • Το Άβαταρ του/της sly*m
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
19/10/2018 15:41 #43139 από sly*m
Απαντήθηκε από sly*m στο θέμα Winamp - Η επιστροφή!!!
Κορυφαίος player, δεν τον έβγαλα ποτέ από το pc μου (και φυλάω και το τελευταίο version μην το χάσω).
Αυτός και ο media player classic !
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": supacoopa

• Fotis_KFOR
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
Περισσότερα
21/10/2018 09:29 #43150 από Fotis_KFOR
Απαντήθηκε από Fotis_KFOR στο θέμα Winamp - Η επιστροφή!!!
Εγώ Μανούσο φαντάσου ότι έχω κατεβάσει το παλιό (τελευταίο επίσημο) apk του Winamp για το android και χρησιμοποιώ ακόμα αυτό για το κινητό μου, αφού έχουν βγει διάφορες απομιμήσεις στο Play Store που είναι και καλά το Winamp και κάθε φορά που άλλαξα τηλέφωνο έβαζα χειροκίνητα στην κάρτα το apk και εγκαθιστούσα τον παλιό και ξεχασμένο winamp, έχω σκάλωμα με αυτό :)

Εννοείται και στο PC το ίδιο :)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sly*m

• Stabill
  • Το Άβαταρ του/της Stabill
  • Retro Expert
  • Retro Expert
  • kEEp rETRo!
Περισσότερα
21/10/2018 10:37 #43151 από Stabill
Απαντήθηκε από Stabill στο θέμα Winamp - Η επιστροφή!!!
Αντε, με πεισατε, μετα απο κι εγω δεν ξερω ποσα χρονια το ξαναεγκατεστησα στο pc μου, με το rerto skin βεβαιως-βεβαιως!!!!!!!

Αυτα, ερχομαι στην HELEXPO να σας δω... :sonic: :sonic: :sonic:

Συνημμένο αρχείο:

2 X Amiga 500, 1 X Amiga 1200 --- Sega Saturn, Sega Dreamcast, Sony Playstation, Nintendo 64, Super NES, Atari 2600 (πείτε μου πότε να προσθέσω και το XBOX 360...)

• jimn
  • Το Άβαταρ του/της jimn
  • Retro Expert
  • Retro Expert
Περισσότερα
24/10/2018 20:55 #43171 από jimn
Απαντήθηκε από jimn στο θέμα Winamp - Η επιστροφή!!!
Πόσα χρόνια πίσω ρε παιδιά
βουουουρ για εγκατάσταση

• chdlee
  • Το Άβαταρ του/της chdlee
  • Team RC
  • Team RC
Περισσότερα
30/10/2018 09:53 #43195 από chdlee
Απαντήθηκε από chdlee στο θέμα Winamp - Η επιστροφή!!!
Ο αγαπημένος μου player!
Έχω εγκατεστημένη την έκδοση 2.78 του 2001!

80s resurrection
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fotis_KFOR

• Stabill
  • Retro Expert
  • Retro Expert
  • kEEp rETRo!
Περισσότερα
11/11/2018 09:36 #43346 από Stabill
Βρε παιδια, πειτε μου κατι γιατι δεν μπορω να το βρω...

Οταν ξεκιναω το Winamp, ο playlist editor δεν ειναι ποτε "κολλημενος" με το υπολοιπο, μονιμως ειναι καπου αλλου... Δεν θυμαμαι τι εκανα παλια και ηταν ΟΚ... :wtf: :wtf: :wtf:

Συνημμένο αρχείο:

2 X Amiga 500, 1 X Amiga 1200 --- Sega Saturn, Sega Dreamcast, Sony Playstation, Nintendo 64, Super NES, Atari 2600 (πείτε μου πότε να προσθέσω και το XBOX 360...)

• Fotis_KFOR
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
Περισσότερα
11/11/2018 11:13 #43351 από Fotis_KFOR
Απαντήθηκε από Fotis_KFOR στο θέμα Winamp - Η επιστροφή!!!
Και εμένα κάποιες φορές μου το έκανε, το έβαζα στη θέση του και το έκλεινα πατώντας το Χ από τον κεντρικό Winamp και μόλις το άνοιγα πάλι ήταν κανονικά όλα στην θέση του όπως όταν το έκλεισα. Δοκίμασε το 2-3 φορές συνεχόμενα μπας και το"καταλάβει" ;)

• Stabill
  • Retro Expert
  • Retro Expert
  • kEEp rETRo!
Περισσότερα
11/11/2018 12:32 #43354 από Stabill

Fotis_KFOR έγραψε: Και εμένα κάποιες φορές μου το έκανε, το έβαζα στη θέση του και το έκλεινα πατώντας το Χ από τον κεντρικό Winamp και μόλις το άνοιγα πάλι ήταν κανονικά όλα στην θέση του όπως όταν το έκλεισα. Δοκίμασε το 2-3 φορές συνεχόμενα μπας και το"καταλάβει" ;)

Μπα, δεν "παίρνει χαμπάρι"... :lol: :lol: Δεν πειράζει, μικρό το κακό... B)

Συνημμένο αρχείο:

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 1.343 δευτερόλεπτα