Topic-icon Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...

• konc
  • Το Άβαταρ του/της konc
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
07/06/2015 12:35 #29913 από konc
Απαντήθηκε από konc στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Από ένα σημείο και μέχρι τώρα, τα έκαναν όλα λάθος. Δεν αξίζει να επιβιώνει κανένα προϊόν στην αγορά που συνειδητά στρέφεται προς το ευκαιριακό όφελος -προς τα εκεί φυσάει προς τα 'κει θα αρμενίσω. Το μόνο που κατάφερε ήταν να χάσει τον χαρακτήρα του και μαζί και την σταθερή βάση πελατών του.

Εδώ που έφτασε για μένα δεν σώζεται με τίποτα. Αφού τα κατάφερε και τους έδιωξε όλους, τώρα επιστρέφει και ζητάει από τους ίδιους να το σώσουν επικαλούμενο την ιστορικότητα κλπ. Ναι, με έπεισε η Compupress πως λυπάται μη χαθεί ένα ιστορικό περιοδικό. Τόσα χρόνια που το ξεφτίλιζαν δεν τους ένοιαζε η ιστορία του βλέπετε, τώρα την θυμήθηκαν ...

Παρεμπιπτόντως, το μοντέλο που προτείνουν έχει πλάκα και θράσος μαζί. Πρακτικά ζητάνε να προπληρωθεί ένα προϊόν ώστε να παραχθεί με μηδενικό κόστος και ρίσκο. Πιθανά κέρδη δηλαδή χωρίς καμία πιθανότητα αποτυχίας ή χασούρας, μ'αρέσει. Φυσικά το κάνουν για εμάς, να μην χάσουμε το περιοδικό.

Είμαι από αυτούς που στενοχωρήθηκαν όταν το περιοδικό εκτροχιάστηκε, ήταν και το δικό μου αγαπημένο. Αυτή την στιγμή όμως θερίζουν ότι έσπειραν και δεν λυπάμαι καθόλου. Έτσι και αλλιώς το αγαπημένο μου περιοδικό είχε εξαφανιστεί χρόνια νωρίτερα, δεν θα χαθεί τώρα αν κλείσει. Οι μόνοι που έχουν την συμπάθια μου είναι οι εργαζόμενοι, αν θεωρήσουμε ότι είχαν μείνει ακόμα κάποιοι και πληρώνονταν. Σορυ αν στενοχώρησα κάποιους αλλά είναι η ειλικρινής άποψή μου για τα γεγονότα.

btw, που περιμένουν να βρουν 1,5Κ συνδρομητές? Στο forum τους? 1,5 user με το ζόρι υπάρχει εκεί. Εκτός και αν το έχουν αναρτήσει και σε άλλα μέρη που δεν επισκέπτομαι που και πάλι είναι λάθος καθώς δεν μπορείς να ζητάς τη συνδρομή των παραδοσιακών σου υποστηρικτών με αναρτήσεις στα λημέρια των τωρινών.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Amstrad1981, supacoopa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

• FarCry
  • Το Άβαταρ του/της FarCry
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
07/06/2015 13:02 - 07/06/2015 13:03 #29917 από FarCry
Απαντήθηκε από FarCry στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...

konc έγραψε: Παρεμπιπτόντως, το μοντέλο που προτείνουν έχει πλάκα και θράσος μαζί. Πρακτικά ζητάνε να προπληρωθεί ένα προϊόν ώστε να παραχθεί με μηδενικό κόστος και ρίσκο. Πιθανά κέρδη δηλαδή χωρίς καμία πιθανότητα αποτυχίας ή χασούρας, μ'αρέσει. Φυσικά το κάνουν για εμάς, να μην χάσουμε το περιοδικό.

ε ναι ρε φιλε. λογικο δεν ειναι? αφου σου λεει μετα το 305 κλεινει εκτος και το αγαπανε οι συνδρομητες και το κανουν ετσι. οποτε γινεται και συλλεκτικο μαζι λογω ελαχιστων κομματιων. αν ειχαν ρισκο και σε αυτο το μοντελο δε θα το ελεγαν καν! :banghead:

βεβαια υπαρχει ενα ρισκο γιατι δε ξερουμε για τι διαρκεια ειναι η συνδρομη. μπορει στην επομενη ανανεωση συνδρομης να μειωθει ο αριθμος και να κλεισει παλι :laugh4:

α και θα πρεπει η συνδρομη να ειναι εφαπαξ οχι ανα μηνα, αλλιως μια χαρα ρισκο υπαρχει

• DUser1
  • Το Άβαταρ του/της DUser1
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
07/06/2015 17:34 - 07/06/2015 17:35 #29934 από DUser1
Απαντήθηκε από DUser1 στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Κάποια σχόλια είναι πολύ πικρόχολα και πιστεύω ότι δεν είναι ότι καλύτερο στην συγκεκριμένη περίπτωση.

Το PC MASTER απλα είναι το τελευταίο του είδους στην Ελλάδα σε έντυπη μορφή που πάντα ειχε το μονοπώλιο αφού όλα τα υπόλοιπα του είδους έχουν κλείσει εδώ και χρονια! Δεν θα μιλήσω για αυτά που έχει προσφέρει μιας και τα ξέρετε. Εκεί μέσα στις σελίδες του βρισκόμαστε όλοι μας! 26 χρονιά είναι αυτά απο την πρώτη κυκλοφορία του αν δεν κάνω λάθος.

Στο μυαλό μου έρχεται το παρακάτω ιστορικό σκίτσο :

Μην το πάρετε αλλιώς αλλα και μια ευχή χωρίς να εξωτερικεύσουμε πικρία δεν βλάπτει.
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Mike Drosos

• nkary
  • Το Άβαταρ του/της nkary
  • Retro Elite
  • Retro Elite
Περισσότερα
07/06/2015 17:53 #29936 από nkary
Απαντήθηκε από nkary στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
115 ψήφοι στο poll. Μιλάμε για ρεκόρ login μελών εδώ και πολλά χρόνια. Τελικά το FB έδειξε τη δύναμη του και εμείς μιλάμε ακόμα για την διάσωση ενός έντυπου περιοδικού.
Και επειδή στην Ελλάδα πολλοί λένε πολλά και κάνουν τίποτα δεν το βλέπω να προχωράει το πράμα. Εδώ καλά καλά ο Μανούσος δεν διέσωσε το CGO που πιστεύω ότι ήταν και το αγαπημένο του περιοδικό ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": konc

• FarCry
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
07/06/2015 21:02 #29942 από FarCry
γενικα ως περιοδικο τεχνολογικο τελευταιο που μενει μετα και το PC MASTER ειναι το PC MAG σωστα? τι εχει απομεινει?

• DUser1
  • Το Άβαταρ του/της DUser1
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
07/06/2015 22:34 - 08/06/2015 01:01 #29947 από DUser1
Απαντήθηκε από DUser1 στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Μιας που το ανέφερες, τo PC MAG ( www.ziffdavis.com/ ) δεν είναι ελληνική εταιρεία...

Είναι αμερικάνικη εταιρεία κολοσσός των media (είναι η εταιρεία πίσω απο το IGN) και μάλιστα άμα διαβάσεις στο wikipedia το 2009 σταμάτησε να βγαίνει σε έντυπη μορφή όποτε δεν μιλάμε για συνεχή πορεία (Απο το1982) όπως το PC MASTER αλλα και απο θέμα συντακτών με ιστορία PIXEL...

www.edipt.gr/default.aspx?tab=edition&Ed...D=196&PublisherID=73

Εδώ έχει μόνο αντιπροσωπία για όσους θέλουν να παραγγείλουν την online Ελληνική εκδοσή.

www.facebook.com/pc.magazine.greek/info?tab=page_info

www.ziffdavis.com/

Στην Ελλάδα είναι μόνο 15 χρονιά.

gr.pcmag.com/anakoinoseis/15029/news/kalos-erthate-sto-pcmag-gr

To μοτίβο που θέλει να ακολουθήσει το PC MASTER μοιάζει πολύ με του PC MAG που και αυτό λόγω καταστάσεων είχε σταματήσει την έντυπη έκδοση του.

Δεν είναι καθόλου κακό αυτό που προτείνουν οι συντάκτες του περιοδικού.

Το PC MASTER ήμασταν εμείς που γράφουμε στα ρετροφορουμ κατά μεγάλο ποσοστό και το ξέρετε. Η κοινότητα ήταν τεράστια τότε.. Άπαξ και δεν στηριχτεί απο εμάς, όσοι έχουμε μείνει δηλαδή... Το περιοδικό...Παπαλα!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": arislab, Mike Drosos

• nkary
  • Retro Elite
  • Retro Elite
Περισσότερα
07/06/2015 23:11 #29949 από nkary
Όπως έγραψε κάποιος στο φόρουμ του PCM και συμφωνώ απόλυτα μαζί του

Το PCM έπρεπε να είχε προλάβει τις εξελίξεις διάδοσης του broadband, όταν ακόμα είχε μεγάλο fanbase από πίσω του. Έπρεπε να είχε εγκαθιδρυθεί ως το τοπ ελληνικό σάιτ στο χώρο, σε πρότυπα IGN, Gamespot κλπ. Δεν το έκανε. Θεωρώ ότι δεν υπάρχει πλέον η βάση για να κινηθεί διαδικτυακά, ενώ η απόπειρα να συνεχιστεί σε έντυπη μορφή είναι εν πολλοίς καταδικασμένη, αν όχι σε ένα χρόνο, τότε σε 2-3-5. Ο ειδικός τύπος σε χαρτί έχει πεθάνει οριστικά κι αμετάκλητα, ούτε 90lvl Necromancer δεν μπορεί να του κάνει rez.

Το παραπάνω είναι η απάντηση για την σύγκριση μεταξύ PC Magazine και PCM ;)

To PC Master σε χρειάζεται!

Άπαξ και δεν στηριχτεί απο εμάς όσοι έχουμε μείνει δηλαδή... Το περιοδικό...Παπαλα!

Πολύ αργά, πολύ λίγο
Γιατί θα πρέπει εμείς (που είμαστε και άνεργοι) να στηρίξουμε μια εταιρία (γιατί περί αυτού πρόκειται, τα άλλα είναι γαρνιτούρα) η οποία άφησε το περιοδικό της να μαραζώσει?
Για να πληρώνει με τη σελίδα και όποτε θυμηθεί τα παιδιά-συντάκτες?
Και ποιος μου εγγυάται ότι το περιοδικό θα κυκλοφορεί κάθε μήνα κανονικά και στην ώρα του?
Το πράμα φαίνεται που πάει περισσότερο από έναν χρόνο. Ακόμα και να βρεθούν οι 1500 ήρωες (γιατί όπως είπα στην Ελλάδα τα λόγια είναι εύκολα) αν το περιοδικό δεν αναβαθμιστεί ποιοτικά (ο αρχισυντάκτης αναφέρει ότι θα μείνει ως έχει) δεν το βλέπω και για 2ο χρόνο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": supacoopa

• FarCry
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
08/06/2015 02:59 - 08/06/2015 03:13 #29959 από FarCry

circleag έγραψε: Μιας που το ανέφερες, τo PC MAG ( www.ziffdavis.com/ ) δεν είναι ελληνική εταιρεία...

Είναι αμερικάνικη εταιρεία κολοσσός των media (είναι η εταιρεία πίσω απο το IGN) και μάλιστα άμα διαβάσεις στο wikipedia το 2009 σταμάτησε να βγαίνει σε έντυπη μορφή όποτε δεν μιλάμε για συνεχή πορεία (Απο το1982) όπως το PC MASTER αλλα και απο θέμα συντακτών με ιστορία PIXEL...

www.edipt.gr/default.aspx?tab=edition&Ed...D=196&PublisherID=73

Εδώ έχει μόνο αντιπροσωπία για όσους θέλουν να παραγγείλουν την online Ελληνική εκδοσή.

www.facebook.com/pc.magazine.greek/info?tab=page_info

www.ziffdavis.com/

Στην Ελλάδα είναι μόνο 15 χρονιά.

gr.pcmag.com/anakoinoseis/15029/news/kalos-erthate-sto-pcmag-gr

δηλαδη θες να πεις οτι αυτο δεν βγαινει στα περιπτερα??

Printed PCMag Issue

gr.pcmag.com/pc-magazine/17133/issue/iounios-2015

ναι ρε συ ειναι ξενη εταιρεια οπως και το pc world το οποιο εκλεισε ομως. οποτε δεν εχει να λεει η εταιρεια. και το pc mag ειναι 15 χρονια κανει 6.5 ευρω και βγαινει στα περιπτερα. το αγοραζει ο κοσμος δινει προγραμμα φορολογιας που ενδιαφερει τον κοσμο, ανοιξε την θεματολογια του και εχει εδραιωθει. αυτο ηταν το point μου.

• nkary
  • Retro Elite
  • Retro Elite
Περισσότερα
08/06/2015 09:30 #29966 από nkary
Το Ελληνικό PC Magazine εκδίδεται από τον Όμιλο Αττικών Εκδόσεων από Ελληνικά χέρια.
Μην μπερδεύεστε ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": FarCry

• haris_216
  • Το Άβαταρ του/της haris_216
  • Retro User
  • Retro User
Περισσότερα
08/06/2015 11:54 - 08/06/2015 12:09 #29969 από haris_216
Απαντήθηκε από haris_216 στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Δεν θα πω ψέματα. Δεν ήμουν ποτέ φαν του συγκεκριμένου περιοδικού.
Ίσως να φταίει η αρχική μου home κατεύθυνση. Ίσως το "Pixel" που με στοίχειωσε (με την καλή έννοια) για πολλά χρόνια.
Δεν ξέρω. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν έχω κάποιο συναισθηματικό δέσιμο με το συγκεκριμένο περιοδικό.
Ίσως γι' αυτό και να μπορώ να βλέπω και να κρίνω πιο καθαρά (ή σκληρά αν προτιμάτε) την κατάσταση.
Ειδικά λοιπόν για την ανακοίνωση του αρχισυντάκτη έχω να πω ότι δεν με πείθει. Σαφώς και πατάει στο συναίσθημα και μιλάει για "δiάσωση" και τα ρέστα. Αλλά τι είναι αυτό που θέλεις να διασώσεις; Το λογότυπο; Γιατί απ' όσο ξέρω (μπορεί να μην είμαι φαν του περιοδικού αλλά παρακολουθώ την σχετική "σκηνή") το (συγκεκριμένο) περιοδικό σαν φιλοσοφία έχει πάει προ καιρού "άπατο".
Και μετά αυτές οι δικαιολογίες για την τεκμηρίωση της συνδρομής (οι αναγνώστες τις επαρχίας δεν θα ξεροσταλιάζουν στα περίπτερα, κλπ) μόνο γέλια μπορούν να φέρουν. Κάτι αντίστοιχα έγραφε και ο "μικρός επιστήμονας" πριν καμιά 40ρια χρόνια αλλά τότε είχε και ένα δίκιο. Δύσκολες τότε οι διανομές (ειδικών) εντύπων στην επαρχία. Απουσία ιντερνετ. Και το βασικότερο; Απευθυνόταν σε παιδιά 10-15 χρονών. Γιατί τέτοιες δικαιολογίες/εξηγήσεις είναι. Για παιδιά 10-15 χρονών. Του 1970.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": supacoopa

• other_reality
  • Το Άβαταρ του/της other_reality
  • Retro User
  • Retro User
Περισσότερα
08/06/2015 12:39 #29970 από other_reality
Απαντήθηκε από other_reality στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Εντάξει, ότι και να λέμε, μιλάμε για το μακροβιότερο ελληνικό περιοδικό πληροφορικής και gaming. Είναι κρίμα να τελειώσει, και το λέω αυτό παρόλο που έχω σταματήσει και εγώ να το αγοράζω για διάφορους λόγους.

Στην Ελλάδα του σήμερα όμως, είναι μάλλον μάταιο πλέον να προσπαθεί κανείς να σώσει "περιττά" πράγματα. Και δυστυχώς, φτάσαμε στο σημείο οπου ενα περιοδικό, θεωρείται περιττό έξοδο και ως εκ τούτου είδος προς εξαφάνιση. Εύχομαι καλή τύχη στους συντάκτες, και ελπίζω μια μέρα να ανοίξουν και πάλι οι δουλειές, να ξαναδούμε περιοδικά στα περίπτερα με κόσμο να τα αγοράζει και να τα διαβάζει. Η μιζέρια της σημερινής Ελλάδας είναι τεράστια, και ενώ σίγουρα είναι στενάχωρο να κλείνουν περιοδικά, δυστυχώς, κλείνουν και άλλες δουλειές, κόσμος χάνει τις δουλειές του και δεν έχει χρήματα για να ζήσει, πόσο μάλλον για να αγοράσει περιοδικά. Δεν θέλω να ακούγομαι μίζερος, όμως η πραγματικότητα είναι αυτή, ούτε υπεραναλύσεις χρειάζονται, ούτε οι καυστικές κριτικές, δυστυχώς αν δεν υπάρχει χρήμα, δεν υπάρχει και δουλειά.

Το ότι προσπαθεί να σώσει το περιοδικό ο εκδότης, λογικό μου φαίνεται, κανείς δεν είναι αποκλειστικός φιλάνθρωπος σήμερα, φυσικά θέλει να βγάζει κέρδος. Διαφορετικά θα παραμένουν όλοι απλήρωτοι, και οι συντάκτες, και οι DTPίστες και οι τυπογράφοι κλπ. Εννοείται οτι δεν πιστευω οτι στέκεται το μοντέλο συνδρομής στην σημερινή κατάσταση, και μάλλον δεν πρόκειται να πετύχει η σκέψη, αλλα δεν θα τους κατηγορούσα για την ύστατη προσπάθεια. Στην τελική, ας το αφήσουμε να σβήσει ήρεμα, τιμής ένεκεν για τις ευχάριστες ώρες που περάσαμε μαζί του στο παρελθόν

Only Amiga Makes It Possible
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoAnas, VincentGR

• GeoAnas
  • Το Άβαταρ του/της GeoAnas
  • Retro Master
  • Retro Master
Περισσότερα
08/06/2015 13:36 - 08/06/2015 13:38 #29971 από GeoAnas
Απαντήθηκε από GeoAnas στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
"Στην Ελλάδα του σήμερα όμως, είναι μάλλον μάταιο πλέον να προσπαθεί κανείς να σώσει "περιττά" πράγματα. Και δυστυχώς, φτάσαμε στο σημείο οπου ενα περιοδικό, θεωρείται περιττό έξοδο και ως εκ τούτου είδος προς εξαφάνιση. Εύχομαι καλή τύχη στους συντάκτες, και ελπίζω μια μέρα να ανοίξουν και πάλι οι δουλειές, να ξαναδούμε περιοδικά στα περίπτερα με κόσμο να τα αγοράζει και να τα διαβάζει. Η μιζέρια της σημερινής Ελλάδας είναι τεράστια, και ενώ σίγουρα είναι στενάχωρο να κλείνουν περιοδικά, δυστυχώς, κλείνουν και άλλες δουλειές, κόσμος χάνει τις δουλειές του και δεν έχει χρήματα για να ζήσει, πόσο μάλλον για να αγοράσει περιοδικά. Δεν θέλω να ακούγομαι μίζερος, όμως η πραγματικότητα είναι αυτή, ούτε υπεραναλύσεις χρειάζονται, ούτε οι καυστικές κριτικές, δυστυχώς αν δεν υπάρχει χρήμα, δεν υπάρχει και δουλειά."

Έτσι ακριβώς, ο other_reality με κάλυψε πλήρως...

• Hellraiser
  • Το Άβαταρ του/της Hellraiser
  • Retro User
  • Retro User
Περισσότερα
08/06/2015 17:07 #29975 από Hellraiser
Απαντήθηκε από Hellraiser στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Και εγω που νομιζα οτι μιλαμε για ενα περιοδικο που εβγαζε μια εταιρεια για το κερδος....αντιθετα ηταν ενας οσιομαρτυρας που το ριχνουμε στη πυρα τωρα που ψοφαει.

• Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR Συντάκτης θέματος
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
03/07/2015 04:08 #30666 από Fotis_KFOR
Απαντήθηκε από Fotis_KFOR στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Δυστυχώς όπως ανακοινώνει και ο αρχισυντάκτης, ΤΕΛΟΣ. :(

Δεν θα κυκλοφορήσει μάλλον ούτε καν το 305 τεύχος που θα ήταν το τελευταίο, αλλά θα μετατραπεί το 304 ως τελευταίο τεύχος που ήδη είναι πολύ αργοπορημένο...

www.pcmaster.gr/forum/viewtopic.php?f=13&t=39327

Για να μην παρεξηγηθω επειδή ο σκοπός μου δεν είναι να δικαιολογήσω γεγονότα ή πρόσωπα, γνωρίζω ότι με κάτι τέτοιες κινήσεις που υποθέτω ότι γίνονται από τη διοικηση και ειδικά τον τελευταίο καιρό με όλα τα παράπονα αναγνωστών για αργοπορία κυκλοφορίας τευχών ή για την ποιότητα / ποσότητα ύλης ή για τον τρόπο διαχείρησης του όλου θέματος από τα πιο πάνω κλιμάκια της εταιρείας και διαφόρων άλλων θεμάτων, πολλοί είναι δυσαρεστημένοι, ακόμα και εξοργισμένοι....

Σε κάποια από αυτά και εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος και θα ήθελα να μην είχαν εξελιχθεί έτσι.

Αλλά πιστεύω ότι όλοι δεν πρέπει να κρίνουμε ένα περιοδικό που κυκλοφορεί από το 1989 αποκλειστικά με τα παραπάνω γεγονότα - παράπονα που έλαβαν χώρα τον τελευταίο καιρό και να το αποχαιρετήσουμε "βρίζοντας" το.

Όταν έχουμε να κάνουμε με ένα έντυπο που υπάρχει από το 1989 , είναι σαν μια ξεχωριστή "οντότητα" από μόνο του, πολλοί μάλιστα έχουμε μεγαλώσει με αυτό, έχουμε πολλές ευχάριστες αναμνήσεις, έχουν περάσει από αυτό πολλοί άνθρωποι σε διάφορα πόστα και το περιοδικό έχει περάσει πολλά στάδια με αλλαγές - προσθήκες κτλ.

Οπότε απλά βάση αυτής της άποψης μου, εγώ σίγουρα το βρίσκω λυπηρό που κάτι που με συντρόφευε στα περισσότερα χρόνια της ζωής μου έφτασε στο τέλος του - άσχετα αν κάποιοι έχουν δικαιολογημένα μεν παράπονα - ξαναλέω ότι δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω οποιονδήποτε παράγοντα - αλλά απλά διαχωρίζω τα μεμονωμένα θέματα που προέκυψαν με ΟΛΗ την πορεία του περιοδικού συνολικά σαν "οντότητα" από το 1989 που κυκλοφορεί.

Ακόμα και να γνωρίζω μια κατάσταση που όντως π.χ. κάποιοι από το περιοδικό να μην φέρθηκαν εντάξει σε κάποιον / κάποιους, εγώ μιλάω για το έντυπο, το περιοδικό σκέτο, το χαρτί, πώς να το πω αλλιώς? Όχι τη διοικηση ή άλλους παράγοντες, αλλά αυτό το έντυπο που λαχταρούσα να διαβάζω από παιδί και έτρεχα να το βρω στο περίπτερο σαν πιτσιρίκι που ήμουν με αγωνία να το διαβάσω...

Αντίο λοιπόν στο ιστορικό PC Master, ευχαριστώ για τις υπέροχες αναμνήσεις :salut:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": chdlee, arislab, VincentGR, DUser1

• chdlee
  • Το Άβαταρ του/της chdlee
  • Team RC
  • Team RC
Περισσότερα
03/07/2015 12:11 #30670 από chdlee
Απαντήθηκε από chdlee στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Υπήρχαν περιοδικά όπως το Games του Τερζόπουλου που σταμάτησαν την κυκλοφορία τους χωρίς καμία ειδοποίηση...

Για άλλη μια φορά να πούμε ότι το λυπηρότερο είναι ότι κάποιοι άνθρωποι χάνουν την εργασία τους... :(

80s resurrection
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": VincentGR

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.240 δευτερόλεπτα