Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...

  • Turrican
  • Ο χρήστης είναι μπλοκαρισμένος
  • Ο χρήστης είναι μπλοκαρισμένος
Περισσότερα
02/08/2015 11:48 #31443 από Turrican
Απαντήθηκε από Turrican στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Δεν ξέρω γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά φάσης....

Να τα σπάσουν;; ΌΧΙ. Ίσα -ίσα να τα κολλήσουν λέω!

Αν συγκρατούσαν λιγάκι τον εαυτό τους και δεν αγόραζαν (όπως έκαναν και οι περισσότεροι) θα έδιναν ένα ηχηρό μήνυμα ότι η ποιότητα δε συμβαδίζει με την τιμή και ίσως να μη φτάναμε τόσο γρήγορα ως εδώ.

Αυτό που περιγράφεις (για το περίπτερο) ίσως να το καταλάβαινα αν ήμουν στην προ εφηβεία...τώρα ειλικρινά αδυνατώ.
Είμαι καταναλωτής, είμαι χομπίστας και (όπως να το κάνουμε) είναι έμποροι.
Πριν, μπορεί να μην ήξερες (ότι δεν πληρώνονταν) τώρα το ξέρεις....
Θα συνεχίσεις να λες δε με νοιάζει εγώ θέλω το περιοδικάκι μου;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • aidivn
  • Το Άβαταρ του/της aidivn
  • Team RC
  • Team RC
Περισσότερα
02/08/2015 12:09 #31444 από aidivn
Απαντήθηκε από aidivn στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Σώστο αυτό...
Δυστηχώς κάποια μυαλά μόνο έτσι καταλαβαίνουν, δεν πέρνουν απο λόγια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Turrican

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • alex76gr
  • Το Άβαταρ του/της alex76gr
  • Elite Member
  • Elite Member
Περισσότερα
02/08/2015 13:25 #31449 από alex76gr
Απαντήθηκε από alex76gr στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...

Δεν ξέρω γιατί υπάρχει αυτή η διαφορά φάσης....

Δεν καταλαβαίνω.
Που την εντοπίζεις?

Αν συγκρατούσαν λιγάκι τον εαυτό τους και δεν αγόραζαν (όπως έκαναν και οι περισσότεροι) θα έδιναν ένα ηχηρό μήνυμα ότι η ποιότητα δε συμβαδίζει με την τιμή και ίσως να μη φτάναμε τόσο γρήγορα ως εδώ.

Ας μην ξεχνάμε ότι από το 1989 μέχρι σήμερα πέρασαν πολλά χρόνια.
Στο διάστημα αυτό το περιοδικό κέρδισε και άλλους αγοραστές εκτός από εμάς τους παραδοσιακούς.
Αυτοί οι νέοι αγοραστές μπορεί να ήταν ευχαριστημένοι με την στροφή στην ύλη που έκανε το περιοδικό.
Δεν ξέρω κατά πόσο θα καταλάβαιναν το μήνυμα αν οι παραδοσιακοί αγοραστές σταματούσαν να αγοράζουν.

Πριν, μπορεί να μην ήξερες (ότι δεν πληρώνονταν) τώρα το ξέρεις....
Θα συνεχίσεις να λες δε με νοιάζει εγώ θέλω το περιοδικάκι μου;

Εννοείται πως όχι.
Χίλιες φορές να κλείσει ένα περιοδικό παρά να κυκλοφορεί και να ξέρω ότι είναι προϊόν απλήρωτης εργασίας.

" Έχω σε 46άρα κασέτα όλα τα τραγούδια των Metallica! " :D
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Mike Drosos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Turrican
  • Ο χρήστης είναι μπλοκαρισμένος
  • Ο χρήστης είναι μπλοκαρισμένος
Περισσότερα
02/08/2015 14:37 - 02/08/2015 19:10 #31450 από Turrican
Απαντήθηκε από Turrican στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...

alex76gr έγραψε: Δεν καταλαβαίνω.
Που την εντοπίζεις?


Μα στο προφανές!

Επειδή τη μια φορά με ρώτησες " αυτό που κολλάει τώρα", την άλλη μου λες "αν θα πρέπει να πάνε οι αναγνώστες και να σπάσουν τα γραφεία της compupress" ( τη στιγμή που μάλιστα είχε προηγηθεί ένα σχετικά μεγάλο post που εξήγησα τα πάντα). Προφανώς ήμασταν σε διαφορά φάσης, ελπίζω να ήμουν επεξηγηματικός.

alex76gr έγραψε:

Ας μην ξεχνάμε ότι από το 1989 μέχρι σήμερα πέρασαν πολλά χρόνια.
Στο διάστημα αυτό το περιοδικό κέρδισε και άλλους αγοραστές εκτός από εμάς τους παραδοσιακούς.
Αυτοί οι νέοι αγοραστές μπορεί να ήταν ευχαριστημένοι με την στροφή στην ύλη που έκανε το περιοδικό.
Δεν ξέρω κατά πόσο θα καταλάβαιναν το μήνυμα αν οι παραδοσιακοί αγοραστές σταματούσαν να αγοράζουν.


Και έκλεισε μετά απο τόσο σουξέ;
Ότι και να νομίζουμε εμείς οι δύο τα γεγονότα είναι αδιάψευστος μάρτυρας του τι έχει συμβεί!
Το περιοδικό έχασε τη στήριξη του κόσμου που αντέδρασε σε πολλά πράγματα με αποτέλεσμα να απομείνουν οι στρατευμένοι οπαδοί και μερικοί νεοφώτιστοι μικρών ηλικιών. Αυτοί μπορεί μερικές φορές να γκρίνιαζαν για κάποια θεματάκια αλλά θα έτρωγαν ευχάριστα σχεδόν ότι τους σέρβιραν! Φάνηκε στο τέλος και το πόσο η εταιρία τους είχε σε υπόληψη. Και πως να τους έχει αφού μέχρι το τελευταίο λεπτό τους παρακαλάνε "αφήστε μας να σας πληρώσουμε για μια φορά ακόμα, μόνο για να μας πείτε "Γεια σας για πάντα". Τραγικό!


alex76gr έγραψε: Εννοείται πως όχι.
Χίλιες φορές να κλείσει ένα περιοδικό παρά να κυκλοφορεί και να ξέρω ότι είναι προϊόν απλήρωτης εργασίας.


Και εγώ συμφωνώ! Το να βλέπω όμως παιδιά να ξέρουν και παρόλα αυτά μα συνεχίζουν να στηρίζουν έντυπα που έχουν φεσώσει ακόμα και συντάκτες που είναι φίλοι τους, (αφού τους γνωρίζουν προσωπικά) με κάνει να νιώθω αμήχανα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • George80s
  • Το Άβαταρ του/της George80s
  • Junior Member
  • Junior Member
  • May the Force B with U
Περισσότερα
02/08/2015 15:02 - 02/08/2015 15:04 #31451 από George80s
Απαντήθηκε από George80s στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Προσωπικά ήμουν περιστασιακός αγοραστής του και όχι πολύ παραδοσιακός. Όπως και να το δούμε το περιοδικό είναι ιστορικό και η πορεία του άρρηκτα συνδεδεμένη με την εξέλιξη της τεχνολογίας όπως αυτή περνούσε και από τη χώρα μας. Ως παιχνιδιάρης ήμουν περισσότερο πιξελάκιας, αλλά νομίζω πως όλα αυτά τα κατά τα άλλα λατρεμένα έντυπα τα σκότωσε η ίδια η τεχνολογία την οποία προέβαλαν και εκθείαζαν. Κακά τα ψέμματα όλοι μας πλέον στρεφόμαστε στο διαδίκτυο για την ενημέρωση μας, γιατί είναι άμεσο, υπάρχει πλουραλισμός και θα ασχοληθούμε και θα μελετήσουμε μόνο θέματα και άρθρα που ενδιαφέρουν ατομικά τον καθένα μας.

Όπως και το Pixel έτσι και το PC master βρέθηκαν από ένα σημείο και πέρα αντιμέτωπα με έναν χώρο που τα ξεπερνά. Είναι αδυνατό να
καλύψεις σε 50-60 σελίδες (και λιγότερες αν βγάλεις τις διαφημίσεις) επαρκώς ένα χώρο που επεκτείνεται με γεωμετρικούς ρυθμούς και ταυτόχρονα να παραμείνεις ως έντυπο ελκυστικό για μια μεγάλη μερίδα του υποτιθέμενου αγοραστικού κοινού. Δεν μου κάνει εντύπωση που σταματούν σιγά σιγά τα έντυπα, πόσα και ποσά περιοδικά του εξωτερικού έχουν σταματήσει τα τελευταία χρόνια όπου οι αγορές πολύ μεγαλύτερες και με μεγαλύτερη τη διείσδυση της τεχνολογίας...

Όσο για το θέμα των απλήρωτων συντακτών δεν υπάρχουν πολλά για να πούμε. Εντάσσεται και αυτό στο γενικευμένο φαινόμενο οικονομικής δυσπραγίας που υπάρχει στη χώρα, είτε με εργοδότες που πραγματικά δεν τα βγάζουν πέρα οικονομικά για να είναι συνεπείς, ή με εργοδότες που πιπιλώντας τη γνωστή καραμέλα εκμεταλλεύονται τη γενική κατάσταση για να μην είναι συνεπείς στις υποχρεώσεις τους.

Ευχαριστώ συνεπώς κάθε έντυπο απ'αυτά για τις αναμνήσεις και τις συγκινήσεις που μου προσέφερε, γι'αυτό εξάλλου το συλλέγω για να μπορώ και στο μέλλον να γευτώ κάτι ελάχιστο από τη συγκίνηση που μου προσέφερε στο παρελθόν, αλλά αντιλαμβάνομαι πως ο κύκλος του έκλεισε. Τώρα για το αν θα έπρεπε να κυκλοφορήσει ένα επετειακό ή αποχαιρετηστήριο κλπ τεύχος, καλό είναι αυτό αλλά ανάγεται στο χώρο του συναισθηματισμού. Και όπως προαναφέρθηκε τα περιοδικά είναι μπίζνα και όχι συναίσθημα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Getta Robo, VincentGR, Mike Drosos, Turrican

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • alex76gr
  • Το Άβαταρ του/της alex76gr
  • Elite Member
  • Elite Member
Περισσότερα
02/08/2015 17:45 #31460 από alex76gr
Απαντήθηκε από alex76gr στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...

Μοιάζετε με νεαρούς που ανεπίτρεπτα τους έριξαν χαστούκια οι πορτιέρηδες ενός κλαμπ και φωνάζουν την αστυνομία όχι για να κάνουν μήνυση αλλά για να τους αναγκάσουν να τους αφήσουν να περάσουν μέσα,,,

Το παράδειγμα που χρησιμοποίησες (κατά την γνώμη μου) είναι άστοχο, για να μην πω προσβλητικό.
Χρησιμοποιώντας το δεύτερο πληθυντικό, μας κάνεις να φαινόμαστε σαν ανόητα lemmings.

" Έχω σε 46άρα κασέτα όλα τα τραγούδια των Metallica! " :D
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": glaros

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Turrican
  • Ο χρήστης είναι μπλοκαρισμένος
  • Ο χρήστης είναι μπλοκαρισμένος
Περισσότερα
02/08/2015 19:01 - 02/08/2015 19:13 #31465 από Turrican
Απαντήθηκε από Turrican στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Καταγράφηκε η ένσταση σου.
Όποτε βρεις χρόνο εξήγησε μου περί της "αστοχίας" μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • alex76gr
  • Το Άβαταρ του/της alex76gr
  • Elite Member
  • Elite Member
Περισσότερα
02/08/2015 19:28 #31466 από alex76gr
Απαντήθηκε από alex76gr στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Έχω χρόνο αλλά δεν θα μιλήσω για την αστοχία του παραδείγματος που έφερες.
Θα μιλήσω για τον προσβλητικό τόνο του.
Προσωπικά, το έλαβα ως προσβολή γιατί περιγράφεις με υποτιμητικό τρόπο μια μερίδα ανθρώπων.

" Έχω σε 46άρα κασέτα όλα τα τραγούδια των Metallica! " :D

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Getta Robo
  • Το Άβαταρ του/της Getta Robo
  • Retro Starter
  • Retro Starter
  • Ειμαι ο Γκεττα. Το σουπερ Ρομποτ.
Περισσότερα
02/08/2015 20:25 #31467 από Getta Robo
Απαντήθηκε από Getta Robo στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Θα συμφωνησω σε παρα πολλα με τους Turrican και George80s.
Ο λογος που αγαπησαμε και δεθηκαμε με το pc master, δεν ηταν ουτε επειδη μας αρεσε το εξωφυλλο, ουτε επειδη μας ειπαν οτι αν το διαβαζουμε να ανηκουμε σε μια ανωτερη κατηγορια ανθρωπων.
Ηταν επειδη υπηρξαν εκπλητικοι αρθρογραφοι, φοβερες παρουσιασεις, ομορφες εκδηλωσεις και η γνωση απο το περιοδικο, μια ζεστη, σχεδον οικογενειακη ατμοσφαιρα σαν εντυπο.
Ανεκαθεν υπηρχαν προβληματα. Καποια σοβαρα κιολας. Και μιλαω για πολλα χρονια πριν και οχι τωρα. Με τον καιρο ομως τα προβληματα διογκωνονταν. Απο απληρωτο κοσμο, σε κατω του μετριου (στην καλυτερη) παρουσιασεις, μεχρι και επιθεση στους αναγνωστες.
Το να εβγαιναν 1-2-3-13 τευχη, εστω και με επιστροφη παλιων συντακτων σε μια μορφη ημι-αναβιωσης για να κλεισει το περιοδικο, θα ηταν κοροιδια.
Δεν θα πω οτι ολα ηταν φριχτα και απαισια εδω και καποιο διαστημα, αλλα αυτο το pc master δεν ειχε σχεση με το pc master που πορευτηκαμε μαζι του και μας γαλουχησε σε νεους κοσμους.
Ειναι κατι που απλα του εμεινε το λογοτυπο, μια δοξασμενη ταμπελα σε ενα ακυρο -πλεον- καταστημα.
Γιαυτους τους λογους πιστευω πως καλως δεν κυκλοφορησε.
Καταλαβαινω πληρως ατομα οπως ο Fotis_KFOR και το πως ειναι να σταματας να ξεφυλλιζεις με λαχταρα ενα εντυπο οπου πρακτικα εχεις μεγαλωσει μαζι του. Στη τελικη, μεταξυ αλλων μεσω του PC master γνωρισα αδελφικο μου φιλο και ειλικρινα το περιοδικο απλα με πολλες πτυχες του, με εκανε καλυτερο ανθρωπο.
Αλλα.. δεν υπαρχει εδω και καιρο αυτο το περιοδικο. Και το να συνεχιζε να υπηρχε, θα ηταν μεγαλη κοροιδια μεταξυ αλλων σε ολα τα παραπανω.
Ευχαριστω ολοψυχα ολους οσους συντελεσαν στη δημιουργια, κυκλοφορια και παραμονη του αγαπημενου περιοδικου.
Οχι ομως σε αυτο το PC master που κλεινει τωρα. Δεν εχει καμια σχεση με το PC Master που εμαθα και το διαβαζα ολα αυτα τα χρονια.

So much for the laws of physics!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Amstrad1981, Turrican

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Turrican
  • Ο χρήστης είναι μπλοκαρισμένος
  • Ο χρήστης είναι μπλοκαρισμένος
Περισσότερα
02/08/2015 23:51 - 02/08/2015 23:52 #31475 από Turrican
Απαντήθηκε από Turrican στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...

alex76gr έγραψε: Έχω χρόνο αλλά δεν θα μιλήσω για την αστοχία του παραδείγματος που έφερες.
Θα μιλήσω για τον προσβλητικό τόνο του.
Προσωπικά, το έλαβα ως προσβολή γιατί περιγράφεις με υποτιμητικό τρόπο μια μερίδα ανθρώπων.



Έχεις χρόνο αλλά δε θα μου απαντήσεις σε αυτό που σε ρώτησα....καλώς!
Τα παραδείγματα να ξέρεις δεν έχουνε τόνο.
Επίσης αποδυνάμωσες τη θέση σου όταν έβαλες ένα διπλωματικό " κατά τη γνώμη μου" πριν απο αυτή ... συνεπώς δεν έχει νόημα να ασχοληθώ με αυτήν εκτός αν αιφνιδίως αρχίσει να με ενδιαφέρει η γνώμη κάποιου που δε με έχει απασχολήσει ποτέ στη ζωή μου. Αν η μερίδα έχει πρόβλημα ας μου το πει. Καλώς ή κακώς τα έγραψα όλα αναλυτικότατα. Αν έχεις απορία να τη συζητήσουμε. Αν κάτι σε προσέβαλε σκέψου ότι υπάρχουν και χειρότερα. Τουλάχιστον εγώ δε σε χρέωσα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • alex76gr
  • Το Άβαταρ του/της alex76gr
  • Elite Member
  • Elite Member
Περισσότερα
03/08/2015 00:21 #31478 από alex76gr
Απαντήθηκε από alex76gr στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Προσβλητικό το παράδειγμα και άστοχο επειδή δεν προσφέρει τίποτα σε αυτά που ήδη είχες γράψει.
Θα μπορούσες κάλλιστα να γράψεις την γνώμη σου χωρίς να το χρησιμοποιήσεις.
Τα παραδείγματα μπορεί να μην έχουν τόνο, έχουν όμως παραλήπτες.

Πάντα όταν απαντάω στο internet μιλάω αποκλειστικά για τον εαυτό μου.
"Αποδυναμώνω" όπως λες την θέση μου γιατί μέχρι τώρα έχω δει πολλά να γίνονται πάνω σε τέτοιες παρεξηγήσεις.

Καλά κάνεις και δεν σε ενδιαφέρει η γνώμη γιατί όπως είπα μίλησα και μιλάω για μένα.
Εκείνο όμως που ενδιαφέρει εμένα είναι όταν μπαίνω σε ένα φόρουμ όπως το παρόν, να μην βλέπω κάτι που να με προσβάλλει.
Δεν έχω καμία απορία για αυτά που γράφτηκαν.
Αν όμως κάποιος σου λέει ότι ένιωσε προσβεβλημένος από κάτι που έγραψες, τότε ίσως θα έπρεπε να σκεφτείς ότι κάτι μπορεί να συμβαίνει.
Δεν μπορείς να λες απλά να σκέφτομαι τα χειρότερα αν ένιωσα προσβολή.

" Έχω σε 46άρα κασέτα όλα τα τραγούδια των Metallica! " :D

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Getta Robo
  • Το Άβαταρ του/της Getta Robo
  • Retro Starter
  • Retro Starter
  • Ειμαι ο Γκεττα. Το σουπερ Ρομποτ.
Περισσότερα
03/08/2015 13:44 #31490 από Getta Robo
Απαντήθηκε από Getta Robo στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Ηρθα σε επικοινωνια πριν απο λιγο με την compupress, για το αν υπαρχουν παλαιοτερα τευχη του περιοδικου προς πωληση. Μου ειπαν πως υπαρχουν, αλλα δεν υφισταται καποια βαση δεδομενων με το ποια ειναι διαθεσημα και πως θα πρεπει να κοιταξουν στην αποθηκη.
Το ζητουμενο εδω ειναι, πως η ιδια η υπευθυνη στο συγκεκριμενο τμημα, δεν γνωριζε πως δεν θα κυκλοφορησει το τευχος 304 και πως σταματαει το περιοδικο !
Συγκεκριμενα οταν της ειπα πως εχει γινει επισημη ενημερωση στην σελιδα στο facebook μου απαντησε πως δεν ειχε ιδεα!
Τι να πω, νομιζα πως υπηρχε ενας εστω υποτυπωδης επαγγελματισμος εκ μερους τους!

So much for the laws of physics!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • DUser1
  • Elite Member
  • Elite Member
Περισσότερα
03/08/2015 18:13 - 03/08/2015 20:05 #31505 από DUser1
Απαντήθηκε από DUser1 στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Μια χαρά... :lol2:


Όρε Ρετροπαιδα... Αδέρφια μου ΑμιγκοΑταροΑμστραντοΣινκλεροΠισαδες :lol:

Αφήστε τα οπίσω όλα και μείνετε στην ανάμνηση και στις όμορφες στιγμές που σας χάρισε αυτό το περιοδικό.
Ότι και να έγινε με το PC Master τώρα τελείωσε. Μην μου αγχώνεστε :beach:

Όπως έλεγε και η αγαπητή Κα Αλιφερη... :hurrah:



:lol2: :lol2: :lol2:

...και δεν τα λέγω απο κακό άλλα :friends: μιας και έχουν σπάσει τα νευρά μας απο όλα αυτά που τραβάμε στην Ελλαδαρα μας, έχω να σας δώσω μια συμβουλή << ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΟΡΕ... >>



:lol2: :lol2: :lol2:

ΜΟΝΟ ΡΕΤΡΟ ΚΑΙ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ! ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ!

ΥΓ : Όχι δεν τρελάθηκα (τουλάχιστον ακόμα) άπλα το μήνυμα μου έχει μια δόση (όχι του ΔΝΤ) χιούμορ (λέμε τώρα..) για να μην με παρεξηγήσετε και έμενα και με πάρετε με τις ντομάτες (ή με κάνα ζουρλομανδύα :tease2: ).
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Fotis_KFOR, GeoAnas, chdlee, arislab, alex76gr, Mike Drosos, dukepapas, mastersly

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Getta Robo
  • Το Άβαταρ του/της Getta Robo
  • Retro Starter
  • Retro Starter
  • Ειμαι ο Γκεττα. Το σουπερ Ρομποτ.
Περισσότερα
14/08/2015 11:09 #31615 από Getta Robo
Απαντήθηκε από Getta Robo στο θέμα Τίτλοι τέλους για το περιοδικό PC Master...
Μολις επεσε και η επισημη σελιδα και κοινοτητα του περιοδικου. Δεκα χρονια ψηφιακης πληροφοριας, αναμνησεων και ιστοριας, τελειωσαν.

So much for the laws of physics!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fanny

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR Συντάκτης θέματος
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
15/08/2015 01:27 #31623 από Fotis_KFOR
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Getta Robo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.557 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ

great retro computers and retro consoles companies logos