Topic-icon Απειλές από το χρήστη retromaniax προς το πρόσωπό μου...

• Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR Συντάκτης θέματος
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
25/02/2015 10:09 - 25/02/2015 12:03 #26836 από Fotis_KFOR
Έκανα login μετά από 2 μέρες σχεδόν που τρέχω με δουλειές , στο νοσοκομείο που έκανε εγχείρηση συγγενικό μου πρόσωπο και διάφορα άλλα τρεξίματα και υποχρεώσεις που έχω και μπαίνοντας στο iamretro είδα με έκπληξη ότι έχω λάβει 2 PMs απειλητικά από τον χρήστη retromaniax και αργότερα και ένα τρίτο :

ΠΡΩΤΟ PM

Για το ΚΩΛΟ sait σου

Αποστολή: Φεβρουάριος 25th, 2015, 1:44 am
Από: retromaniax
Προς: fotis_kfor

Κοιταξε βλακα να σβησεις αυτο το thread εδω: www.retrocomputers.gr/forum/ektos-themat...email-apo-retroworld μην ερθω στην Αγια Σοφια και σε βρω και τα πουμε απο κοντα......ΚΟΦΤΩ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ

ΔΕΥΤΕΡΟ PM

Για το ΚΩΛΟ sait σου

Αποστολή: Φεβρουάριος 25th, 2015, 5:47 am

Να σβηστει αμεσα αλλιως θα εχεις προβλημα,να το ξερεις

ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ PM

Για το ΚΩΛΟ sait σου
Αποστολή: Φεβρουάριος 25th, 2015, 10:19 am

Ο κομπος εφτασε στο χτενι,παλιο μαλακα,ετσι και δεν το σβησεις ολο αυτο το μπουρδελο που ανεβασε ο αλλος ο μαλακας,θα με βρειτε μπροστα σας,και ετσι και ξανασχοληθειτε μαζι μας......

Δεν ξέρω τι νομίζει ο εν λόγω χρήστης που με απειλεί προσωπικά και με βρισιές κτλ (αλλά και τον jimn), αλλά όπως καταλαβαίνετε εγώ ούτε προσωπικά ασχολούμαι μαζί του ούτε τον ξέρω (λέει ότι μου έχει μιλήσει σε μια έκθεση αλλά ούτε το όνομά του ή το πρόσωπό του δεν θυμάμαι με τόσα άτομα που έχω μιλήσει).

Επίσης δεν ευθύνομαι επειδή τυχαίνει να έχω το site αν κάποιο μέλος πάντα μέσα στα πλαίσια των όρων χρήσης αναφέρει κάτι που έπεσε στην αντίληψή του, όπως στην προκειμένη περίπτωση που έκρινε καλώς ότι έπρεπε να γνωστοποιήσει ένα email που του έστειλε κάποιος άλλος από άλλο site άσχετος πάλι με εμένα.

Όταν άνοιξα το site μου, μου είχαν πει κάποιοι φίλοι ότι σίγουρα θα πέσω σε κάποιους περίεργους που είτε θα ζηλέψουν, είτε για δικούς τους λόγους θα φάνε κάποιο "σκάλωμα" με εμένα επειδή εκεί θα τους βαρέσει το ψυχιατρικό τους να ξεσπάνε συκοφαντώντας και ανακατεύοντας κόσμο με λασπολογικά ποστ κτλ.

Αλλά δεν φαντάστηκα ότι απλά επειδή άνοιξα ένα site για να μοιραστώ το χόμπι μου με άτομα με το ίδιο ενδιαφέρον για τα ρετρό και να κάνουμε με την ομάδα εκθέσεις ξοδεύοντας και χρήματα και με ρίσκο να μας κλέψουν ή να μας κάνουν ζημιά στα μηχανήματά μας και τον χρόνο - κόπο για την πραγματοποίηση γενικά των εκθέσεων, ξαφνικά να φτάνουμε στο σημείο κάποιος να με απειλεί προσωπικά ότι και καλά θα έρθει να με βρει και να με βρίζει κτλ...

Φυσικά εγώ δεν θα πέσω στο επίπεδο να ανταπαντήσω και να το παίξω τραμπούκος και εγώ και να απειλώ κτλ, απλά θα απαντήσω ότι όντως κάποιες φορές ισχύει η φράση "καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς"...

Θα ήθελα τη γνώμη σας επί του θέματος σε πολιτισμένο όπως πάντα επίπεδο...
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoAnas, nikosdoykas
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
  • VincentGR
  • Το Άβαταρ του/της VincentGR
  • Retro Expert
  • Retro Expert
  • To blit, or not to blit?
Περισσότερα
25/02/2015 11:53 #26841 από VincentGR
Επιστροφή στα θρανία!
Μάλιστα, μου θυμίζει το όλο σκηνικό τραμπουκισμούς του 90-95"
Δεν πρόκειται να γίνει τπτ και το ξέρεις.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nikosdoykas
  • arislab
  • Το Άβαταρ του/της arislab
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
25/02/2015 12:05 #26842 από arislab
Συμφωνω με Δημήτρη (VincentGR), Φώτη μην δίνεις σημασία σε ανώνυμες απειλές.
Αλλωστε όπως λεέι και η λαϊκή ρήση "σκύλος που γαβγίζει δεν δαγκώνει".
  • nkary
  • Το Άβαταρ του/της nkary
  • Retro Elite
  • Retro Elite
Περισσότερα
25/02/2015 12:14 #26843 από nkary
Μα καλά σου έστειλε πμ μέσω iamretro για θέμα του retrocomputers?
:bow: :bow: :bow:
Ρε το γελωτοποιό :laugh4: :laugh4: :laugh4:
Φυσικότατα και θα αποκλειστεί και από το iamretro.
Γι αυτό τον βλέπω χθες και σήμερα να μπαίνει, έτσι εξηγείτε :yes:
Νομίζω ότι πρέπει πλέον να κινηθούμε νομικά (εφόσον υπάρχει απειλή) αλλά και να ενημερώσουμε άμεσα όλα τα sites που φιλοξενούν αγγελίες του για το ποιόν του, ενυπόγραφα όσοι θέλουν, μπορούν, ενδιαφέρονται και έχουν τα κότσια (μη το γράψω αλλιώς)
  • NiCkeD
  • Το Άβαταρ του/της NiCkeD
  • Retro Fan
  • Retro Fan
Περισσότερα
25/02/2015 12:53 #26845 από NiCkeD
Κέρδισε επάξια το ban από to iamretro. Ελπίζω το θέμα να λήξει εδώ και φυσικά Φώτη μην δίνεις την παραμικρή σημασία.
  • spyros.s
  • Το Άβαταρ του/της spyros.s
  • Retro Expert
  • Retro Expert
Περισσότερα
25/02/2015 13:00 #26846 από spyros.s
Αντιλαμβάνομαι ότι η απειλή -οποιασδήποτε εμβέλειας ή δυναμικής- αναστατώνει εκείνον που το δέχεται πόσο μάλλον όταν αυτή είναι ανώνυμη και γενικόλογη!
Στην περίπτωση σου είναι και άστοχη διότι δεν έχεις εμπλακεί καθόλου στην υπόθεση!
Κρίνω απαράδεκτη την στάση του κυρίου που σε απείλησε και σου συστήνω απλά να μην ασχοληθείς!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Mike Drosos
  • konc
  • Το Άβαταρ του/της konc
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
25/02/2015 13:05 #26848 από konc
Μιας και ζητάς τη γνώμη μας Φώτη, να πω και εγώ τη δικιά μου:
Με αφορμή όλα αυτά που συμβαίνουν τελευταία, ευκαιρία να ξεβρωμίσουμε. Δεν θεωρώ ότι χρειαζόνταν καν αυτό για να φάει ban απ΄το iamretro. Έπρεπε ήδη όποιος έχει ένα υγιές site να έχει στείλει αυτόν και τους υπόλοιπους παρόμοιους από εκεί που ήρθαν, δεν είναι ούτε τόσοι πολλοί ούτε άγνωστοι. Αυστηροί κανόνες αγγελιών/δοσοληψιών και μηδενική ανοχή. Ύστερα όλα αυτά δεν θα χρειάζονται...
  • GeoAnas
  • Το Άβαταρ του/της GeoAnas
  • Retro Master
  • Retro Master
Περισσότερα
25/02/2015 13:25 #26849 από GeoAnas

NiCkeD έγραψε: Κέρδισε επάξια το ban από to iamretro. Ελπίζω το θέμα να λήξει εδώ και φυσικά Φώτη μην δίνεις την παραμικρή σημασία.

Αυτό και τίποτα άλλο
  • nkary
  • Το Άβαταρ του/της nkary
  • Retro Elite
  • Retro Elite
Περισσότερα
25/02/2015 13:31 #26850 από nkary
Δεν τον είχαμε μπανάρει από το iamretro διότι τις περισσότερες βλακείες τις είχε πει προσωπικά σε εμένα.
Εγώ σαν Νίκος δεν ενοχλούμε όταν τις βλακείες τις λένε γελωτοποιοί. Δεν ξέρω αν με πιάνεις. Αλλά αφού το πήγε σε άλλο επίπεδο και απειλεί μέλος του iamretro, να πάει στο καλό και λυπάμαι που θα χάσουμε έναν μέλος που προσέφερε άφθονο γέλιο :(
  • Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR Συντάκτης θέματος
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
25/02/2015 14:09 #26851 από Fotis_KFOR
Απλά μου έστειλε στο iamretro επειδή εδώ έχει φάει ban και δεν μπορεί να κάνει login - και μάλιστα μου έλεγαν πολλοί να τον κάνω ban αρκετά νωρίτερα λόγω της συμπεριφοράς του - και εγώ ο "καλός" το απέφευγα επειδή γενικά δεν είμαι υπέρ του ban και του λοχία του φόρουμ αλλά να τα βρίσκουμε μεταξύ μας... και μάλιστα γι'αυτό είχαν δυσαρεστηθεί και μέλη από εδώ νομίζοντας ότι είμαι φιλαράκι του και τον καλύπτω επειδή δεν τον έκανα άμεσα ban!!! :woohoo:

Κάλιο αργά παρά ποτέ... δεν γίνεται δυστυχώς με κάποιους να μπορείς να συννενοηθείς, αλλά έχει και την πλάκα του το όλο θέμα που επειδή κάποιος πόσταρε κάτι γι'αυτόν για ένα mail που έλαβε, αυτός να αρχίζει να απειλεί τον ίδιο το χρήστη που το έγραψε, τον administrator του site που το πόσταρε ο χρήστης και πάει λέγοντας!!! Απειλές και βρισίδια στο φουλ σε όλους :lol2: :lol2: :lol2:
  • kerkyra2007
  • Το Άβαταρ του/της kerkyra2007
  • Retro Gamer
  • Retro Gamer
  • Άπορος AmigaFun
Περισσότερα
25/02/2015 14:45 #26852 από kerkyra2007

GeoAnas έγραψε:

NiCkeD έγραψε: Κέρδισε επάξια το ban από to iamretro. Ελπίζω το θέμα να λήξει εδώ και φυσικά Φώτη μην δίνεις την παραμικρή σημασία.

Αυτό και τίποτα άλλο

Επίσης

AMIGA 1200 3.1 /BLIZZARD 1230/50/32 MB IDE/CF/HD/CD/LS120/ZIP100 / INDIVISION AGA MK2CR / COMMODORE MONITOR 1084 S / AMIGA MULTISCAN MONITOR / ATARI 520 STE 4MB TOS 1.06 /ICD ASCI2SCSI HD 6GBX2 /COSMOSEX-MICROCOSMOS/ COMMODORE 128D JIFFYDOS /COMMODORE 64C / 1541 ULTIMATE / ZX SPECTRUM 48+ DIVIDE+KEMPSTON/ ATARI 800XL / SIO2SD/ ORIC ATMOS Soon with Floppy interface ;)
  • nikosdoykas
  • Το Άβαταρ του/της nikosdoykas
  • Retro User
  • Retro User
Περισσότερα
25/02/2015 14:50 #26854 από nikosdoykas
ειπα εχθες και θα το ξαναπω
αυτο λεω και εγω τρελλα γελιααααααααααααααααααα
ασε μα τισ σπαστικες διαφημισεις :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
ασε που ανοιγει μονο με ιντερνετ εχπλορερ :metalslug: :metalslug: :metalslug: :metalslug: :metalslug:
τρελα γελιααααααααα :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

αυτος ο μμμμμμμμ εχει ονομα?
εμενα μελενε οπως με γραφω..............
και ετσι μιλαω
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kerkyra2007, Mike Drosos
  • chriskgnr
  • Το Άβαταρ του/της chriskgnr
  • Retro Elite
  • Retro Elite
  • Well, i got one chance left in a nine live cat.
Περισσότερα
25/02/2015 15:07 - 25/02/2015 15:07 #26856 από chriskgnr
Δε βαριέστε. Εχει και τα καλά του η διαδραστικότητα με τέτοια άτομα. Αποκτήσαμε μεταπτυχιακό στη ψυχοθεραπεία των διαταραγμένων προσωπικοτήτων... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

21st century breakdown...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoAnas, arislab, kerkyra2007, nikosdoykas, mastersly
  • kerkyra2007
  • Το Άβαταρ του/της kerkyra2007
  • Retro Gamer
  • Retro Gamer
  • Άπορος AmigaFun
Περισσότερα
25/02/2015 15:53 #26860 από kerkyra2007
Ξεχάστε το και προχωρήστε.
Υπάρχουν πιό σοβαρά θέματα και πιό αρμόζοντα στο χόμπυ μας.

AMIGA 1200 3.1 /BLIZZARD 1230/50/32 MB IDE/CF/HD/CD/LS120/ZIP100 / INDIVISION AGA MK2CR / COMMODORE MONITOR 1084 S / AMIGA MULTISCAN MONITOR / ATARI 520 STE 4MB TOS 1.06 /ICD ASCI2SCSI HD 6GBX2 /COSMOSEX-MICROCOSMOS/ COMMODORE 128D JIFFYDOS /COMMODORE 64C / 1541 ULTIMATE / ZX SPECTRUM 48+ DIVIDE+KEMPSTON/ ATARI 800XL / SIO2SD/ ORIC ATMOS Soon with Floppy interface ;)
  • Pluto63
  • Το Άβαταρ του/της Pluto63
  • Retro Expert
  • Retro Expert
  • Heil Clive
Περισσότερα
25/02/2015 17:11 #26867 από Pluto63
Γράφω μόνο ΕΛΕΟΣ εάν εμείς πρέπει να φοβόμαστε κάτι, αλλά θα συμφωνήσω με τον Γιάννη, έχουμε άλλα να ασχοληθούμε.

Ότι δεν σκοτώνει παχαινει.
Το blog μου pluto63.weebly.com/
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.434 δευτερόλεπτα