Το RetroComputers.gr στο συνέδριο AthensCon 2019 (14 Νοε 2019)

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι η ομάδα του RetroComputers.gr θα λάβει μέρος στο συνέδριο AthensCon 2019 που θα πραγματοποιηθεί στις 30 Νοεμβρίου και 01 Δεκεμβρίου 2019 στο κλειστό γήπεδο Tae Kwon Do (Παλαιού Φαλήρου) και το ωράριο λειτουργίας του συνεδρίου θα είναι από τις 10:30 το πρωί μέχρι τις 22:00 το βράδυ.

Topic-icon Απόψεις ρετροκοινότητας Νο3

• dR_wH0
  • Το Άβαταρ του/της dR_wH0
  • Retro Gamer
  • Retro Gamer
Περισσότερα
05/11/2014 00:05 #24204 από dR_wH0
Απαντήθηκε από dR_wH0 στο θέμα Απόψεις ρετροκοινότητας Νο3
Εμένα αν χτυπούσε η βάση μου Γιώργο, θα κοίταγα τι συμβαίνει στην σελίδα μου - δεν θα κοιτούσα να κατηγορήσω *γενικά* και αόριστα. Και τώρα που μιλάμε έχω προβλήματα - δεν βγαίνω όμως να γράφω στο φόρουμ μου οτι κάποιος μου σκαλίζει τα κάκαλα - ψάχνω να βρώ τι μαλακία έκανα και το *έσπασα*....

Περι κατινιάσματος τώρα :

ΔΕΝ κατίνισε κανείς! Ο Νίκος είδε οτι ο Λόμος στο φόρουμ σου, είχε διπλά τα τεύχη που μας έλειπαν! Του έστειλε όμορφα και ωραία και ΕΠΩΝΥΜΑ προσωπικό μήνυμα λοιπόν (αυτό που εσύ αποκαλείς SPAM :hurrah: )! Του είπε όσα βλέπεις στα SS στο αρχικό θέμα!
Δηλαδή σου φαίνεται κατινίστικο, οτι ο Νίκος το έκανε *δημόσιο* αυτο το θέμα για να δεί ο κόσμος τι στάση κράτησες ; Δηλαδή αυτό που έκανες εσύ πως λέγεται ;

Όσο για τα τηλέφωνα που αναφέρεις συνέχεια οτι δεν σηκώνω, πρέπει να είσαι σωστός και ΑΚΡΙΒΗΣ. Αυτό έγινε κατα την προετοιμασία της έκθεσης Retrosystem στο NOESIS, όταν σε ενημέρωσε ο Αλέξανδρος οτι ήμουν ΠΥΡ και ΜΑΝΙΑ με εσένα. Με πήρες τηλ 2-3 φορές, ΟΝΤΩΣ δεν το σήκωσα γιατι ΔΕΝ ηθελα να μιλήσω και ΤΕΛΟΣ. Εκτοτε καμία επικοινωνία, και η επικοινωνία μας στην έκθεση ήταν *τυπική* ακόμα. Όχι τίποτα άλλο, άλλα έτσι όπως το γράφεις θα νομίζει κάποιος οτι με παίρνεις τηλέφωνο συνέχεια και σε γειώνω... :laugh4: :laugh4:

Τέλος για την πολιτική που μου "προσάπτεις" είσαι ΛΑΘΟΣ τελείως. Και αυτό δεν θα στο αποδείξω εγώ, αλλά θα στο πούν όλοι όσοι με γνωρίζουν. Τόσο στην πραγματική ζωή όσο και στα διαφορα διαδικτυακά φόρα.

No Rest For The Wicked!
www.iamretro.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

• nkary
  • Το Άβαταρ του/της nkary Συντάκτης θέματος
  • Retro Elite
  • Retro Elite
Περισσότερα
05/11/2014 00:19 #24205 από nkary
Απαντήθηκε από nkary στο θέμα Απόψεις ρετροκοινότητας Νο3
Ο ίδιος akmakakas. Ακόμα δεν έχεις καταλάβει τίποτα ρε καημένε. Για δες το χάλι που έχει το βλοκ σου. Για δες το χάλι που έχουν οι εκθέσεις σου. Γιατί άραγε ρώτησες ποτέ το εαυτό σου? Όχι βέβαια, σου φταίνε πάντα οι άλλοι.
Για αναρωτήσου γιατί δεν ποστάρει κανείς στο βλόκ σου? Για αναρωτήσου γιατί στο Insomnia που πόσταρες την έκθεση σου έχουν απαντήσει μόνο 2 άτομα και έχεις 3 likes από τα οποία το ένα είναι και δικό σου ρε καημένε.
Μη μου πεις και εκεί παίζει διαπλοκή ε?
Σου έχω ρωτήσει ένα κάρο πράματα και δεν έχεις απαντήσει σε κανέναν. Άρα ότι γράφω είναι σωστό.

Τον Νίκο τον μίλησα ΑΠΟΛΥΤΑ ευθέως ποιο ευθέως δεν γίνεται απλά εσύ δεν θέλεις να το δεις..

Αυτό μόνο στη φαντασία σου υπάρχει akmakaka.

Τι να σας πω ρε παιδιά λίγο ντροπή δεν βλάπτει...

Πραγματικά δεν υπάρχει ποιο γελοίο άτομο από εσένα
Θα έπρεπε να μας πεις και ευχαριστώ και εμένα και τον γιατρό που όταν σε παράτησε το Αθηναϊκό τμήμα εμείς σε στηρίξαμε και με σκαναρίσματα και με άρθρα και με τσάμπα τεχνική υποστήριξη στο βλοκ σου. Είσαι ένα αχάριστο ανθρωπάκι.
Και που είσαι κουραδόμαγκα απάντα εσύ σε αυτά που σου προσάπτω, πάρε την άδεια από τα παιδιά του συλλόγου και αν δέχονται ευχαρίστως σε συναντάω όποτε θες. Αλλιώς δεν θα κάνεις εσύ μπάχαλο τον χώρο του συλλόγου που και με τον δικό μου κόπο και χρήμα φτιάχθηκε.
Α και καλό βράδυ και πάλι

• akmakas
  • Το Άβαταρ του/της akmakas
  • Retro Fan
  • Retro Fan
Περισσότερα
05/11/2014 00:20 - 05/11/2014 00:23 #24207 από akmakas
Απαντήθηκε από akmakas στο θέμα Απόψεις ρετροκοινότητας Νο3

dR_wH0 έγραψε: Εμένα αν χτυπούσε η βάση μου Γιώργο, θα κοίταγα τι συμβαίνει στην σελίδα μου - δεν θα κοιτούσα να κατηγορήσω *γενικά* και αόριστα. Και τώρα που μιλάμε έχω προβλήματα - δεν βγαίνω όμως να γράφω στο φόρουμ μου οτι κάποιος μου σκαλίζει τα κάκαλα - ψάχνω να βρώ τι μαλακία έκανα και το *έσπασα*....

Για την ώρα σκαλίζεις τα δικά μου κάκαλα ειρωνεύεσαι το site.Το τι θα βγω και θα πω εφόσον είναι αόριστο δεν σε αφορά..Ούτε άδεια θα πάρω για να πω δυ λόγια..Και αν διαβάσεις στο τρίτο μήνυμα λέω πως μπορεί να παίζει κάτι και με τον σερβερ μάλλον αυτό το προσπέρασες.

Περι κατινιάσματος τώρα :

dR_wH0 έγραψε:
ΔΕΝ κατίνισε κανείς! Ο Νίκος είδε οτι ο Λόμος στο φόρουμ σου, είχε διπλά τα τεύχη που μας έλειπαν! Του έστειλε όμορφα και ωραία και ΕΠΩΝΥΜΑ προσωπικό μήνυμα λοιπόν (αυτό που εσύ αποκαλείς SPAM :hurrah: )! Του είπε όσα βλέπεις στα SS στο αρχικό θέμα!
Δηλαδή σου φαίνεται κατινίστικο, οτι ο Νίκος το έκανε *δημόσιο* αυτο το θέμα για να δεί ο κόσμος τι στάση κράτησες ; Δηλαδή αυτό που έκανες εσύ πως λέγεται ;

....δεν σχολιάζω.

dR_wH0 έγραψε: Όσο για τα τηλέφωνα που αναφέρεις συνέχεια οτι δεν σηκώνω, πρέπει να είσαι σωστός και ΑΚΡΙΒΗΣ. Αυτό έγινε κατα την προετοιμασία της έκθεσης Retrosystem στο NOESIS, όταν σε ενημέρωσε ο Αλέξανδρος οτι ήμουν ΠΥΡ και ΜΑΝΙΑ με εσένα. Με πήρες τηλ 2-3 φορές, ΟΝΤΩΣ δεν το σήκωσα γιατι ΔΕΝ ηθελα να μιλήσω και ΤΕΛΟΣ. Εκτοτε καμία επικοινωνία, και η επικοινωνία μας στην έκθεση ήταν *τυπική* ακόμα. Όχι τίποτα άλλο, άλλα έτσι όπως το γράφεις θα νομίζει κάποιος οτι με παίρνεις τηλέφωνο συνέχεια και σε γειώνω... :laugh4: :laugh4:

Πυρ και μανία!!!!!!Για ποιο λόγο ρε παίχτη?

dR_wH0 έγραψε: Τέλος για την πολιτική που μου "προσάπτεις" είσαι ΛΑΘΟΣ τελείως. Και αυτό δεν θα στο αποδείξω εγώ, αλλά θα στο πούν όλοι όσοι με γνωρίζουν. Τόσο στην πραγματική ζωή όσο και στα διαφορα διαδικτυακά φόρα.

Ξεφεύγεις φιλαράκο.Ακου για να τελειώνουμε..Αν επιτέλους θέλεις να μου αποδείξεις ότι είσαι τόσο καθαρός να έρθεις αύριο να τα πούμε από κοντά στο club...Για να δούμε...Δεν πιστεύω να είσαι ακόμη πυρ και μανία...

Η συνέχεια στο club εγώ είμαι από εδώ off!! ότι ήταν να πω το είπα..

• nkary
  • Retro Elite
  • Retro Elite
Περισσότερα
05/11/2014 00:31 #24208 από nkary
Τέσπα με akmakakes δεν βγάζεις άκρη. Όποιος ενδιαφέρεται καταλαβαίνει τι έγινε.
Γιατρέ άστο. Είναι γνωστή η τακτική του παίζω τρελίτσα ώσπου να με παρατήσουν.
Άντε πάνε αύριο στο κλαμπ του ΦΙΛΟΥ σου Χάρη και κάνε μια συζήτηση με τα παιδιά που θα είναι εκεί. Και αν σε παίρνει να ξανά πας θα το κανονίσουμε ρε καουμπόι ;)

• amiga500fan
  • Το Άβαταρ του/της amiga500fan
  • Retro Freak
  • Retro Freak
Περισσότερα
05/11/2014 01:53 - 05/11/2014 13:56 #24211 από amiga500fan
Απαντήθηκε από amiga500fan στο θέμα Απόψεις ρετροκοινότητας Νο3
Και ποιος σου ειπε ΑΚΜΑΚΑ πως εισαι καλοδεχουμενος στο κλαμπ γι αυτο που δεν μοχθησες καν? Η πορτα ειναι κλειστη για σενα πολυ αργα σκεφτηκες να γραφτεις .Δεν νοιαστηκες ποτε γιάυτο ουτε καν το ανεφερες στην σελιδα σου.Μεινε μακρια σε παρακαλώ εχουμε νεο κοσμο δεν θελουμε φασαριες?

Περήφανος κάτοχος:
Sega Game Gear, Sega Master System I,II,III(Tec toys),WII,Xbox,XBOX+(Coinopz),Sega mega drive I and II, Sega Saturn, Sega Dreamcast,Sega Mega CD,Playstation 2 slim (3 editions),PS 2 fat,Gameboy classic,Gameboy pocket,Game Boy color, CD,Αtari 2600 jr (3 editions),Atari 2600 WOODY,Αtari 2600"Darth Vader", PSone, PS1 (2 editions),PS2 FAT, Game Boy Advance.Advance SP,Nintendo DS,DS lite & Dsi,NES,Ν64, N64 Pikatchu,Snes,Gamecube,XBOX 360 fat,Amstrad 6128,Pong Consoles x 8 (ΤΕΛΟΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ),Amiga 500 1.3 REV 6 - 1 mb,
Commodore Amiga 1200+Blizzard 1230mkiv 32mb,Amiga Technologies 1200 magic pack NOS
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nkary

• akmakas
  • Retro Fan
  • Retro Fan
Περισσότερα
05/11/2014 04:41 - 05/11/2014 05:56 #24212 από akmakas
Γιάννη η πρόθεσή μου δεν είναι να γραφτώ..Εγώ θέλω να σταματήσουν αυτά τα κατινίστικα.Αν με την συζήτηση μπορεί να λυθεί το θέμα τότε να το κάνω αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί τόση κόντρα για πράγματα ανούσια αυτό είναι που θέλω να καταλάβω.Αν τα παιδιά δεν θέλουν διάλογο τότε ασφαλώς δεν έχει κανένα νόημα να συζητάμε μεγάλα παιδιά είμαστε..Εμ πάση περιπτώσει αν θέλουν τα παιδιά να ξεκαθαριστεί η κατάσταση είμαι ανοιχτός να τα πούμε όπου θέλουν και όποτε θέλουν.

• nkary
  • Retro Elite
  • Retro Elite
Περισσότερα
05/11/2014 08:29 #24213 από nkary
Καλημέρα
Εδώ είμαστε και τα λέμε akmakaka
Απάντα σ αυτό που σε ρώτησα στο 1ο ποστ σε σχέση με το lomos χωρίς να το παίζεις τρελίτσας και είμαστε οκ. Δεν έχω καμία όρεξη ούτε να δω τη φάτσα σου ούτε και να σπαταλώ τον χρόνο μου για σένα. Αλλά όσο εσύ διαδίδεις ψέματα για το iamretro τόσο και εμείς θα σου ζητάμε τον λόγο. Απλά τα πράματα.

• amiga500fan
  • Retro Freak
  • Retro Freak
Περισσότερα
05/11/2014 12:50 - 05/11/2014 12:52 #24220 από amiga500fan
Γιώργο διάβασε προσεκτικά αυτά που γράφω.

Η κατάσταση πιστεύω ξεκαθαρίστηκε πριν καιρό που ήρθες μία και μοναδική φορά και πήρες(σου δώσαμε) 2 αφίσες από το κλαμπ.

Εχω διαβάσει όλο το θέμα και μια ξεκάθαρη απάντηση δεν είδα Γιώργο,γιατι το παλικάρι είπε στον Νικό αυτά που του μετέφερες να πει ενώ ήξερες ότι ψάχνουν τα 3 αυτά τεύχη.

Τέσπα αφου ήθελες να διορθώθει η κατάσταση γιατι δεν δάνεισες εσύ τα 3 τεύχη user που οι ανθρώποι έψαχναν να τα βρουν είμαι σίγουρος ότι θα υπήρχε μια θετική ανταπόκριση απο την μεριά τους.

Περήφανος κάτοχος:
Sega Game Gear, Sega Master System I,II,III(Tec toys),WII,Xbox,XBOX+(Coinopz),Sega mega drive I and II, Sega Saturn, Sega Dreamcast,Sega Mega CD,Playstation 2 slim (3 editions),PS 2 fat,Gameboy classic,Gameboy pocket,Game Boy color, CD,Αtari 2600 jr (3 editions),Atari 2600 WOODY,Αtari 2600"Darth Vader", PSone, PS1 (2 editions),PS2 FAT, Game Boy Advance.Advance SP,Nintendo DS,DS lite & Dsi,NES,Ν64, N64 Pikatchu,Snes,Gamecube,XBOX 360 fat,Amstrad 6128,Pong Consoles x 8 (ΤΕΛΟΣ ΟΧΙ ΑΛΛΑ),Amiga 500 1.3 REV 6 - 1 mb,
Commodore Amiga 1200+Blizzard 1230mkiv 32mb,Amiga Technologies 1200 magic pack NOS

• akmakas
  • Retro Fan
  • Retro Fan
Περισσότερα
05/11/2014 13:28 - 05/11/2014 13:42 #24221 από akmakas
Γιάννη κάποια πράγματα δεν τα γνωρίζεις..Πρώτα από όλα δεν είναι δυνατόν να δώσω εγώ τεύχη στα παιδιά αφού η δυνατότητα επικοινωνίας κόπηκε από πολύ νωρίς.Εγώ ο ίδιος μόλις άνοιξαν τα παιδιά το site τους πρόσφερα το τεύχος 1 και 2 του user χωρίς υδατογράφημα για να τα ανεβάσουν στο site τους και απάντηση ποτέ δεν πήρα.Στην έκθεση εγώ ο ίδιος είπα στον Χρόνη να μπει και να διαφημίσει το iamretro στην έκθεση σε αφίσες και να διαφημιστούν τα παιδιά,αλλά και όποιος έχει site δικό του να το κάνει.Θυμάμαι πως ο Χρόνης συμφώνησε αλλά κάποια άλλα παιδιά από το club δεν ήθελαν.Μην αλλάζουμε τα πράγματα όπως μας βολεύουν.Τέλος σχετικά με τα τηλέφωνα που δεν σήκωνε ο Χρόνης αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα.Θύμωσε γιατί ανέλαβα να φτιάξω κάποια κείμενα που ο Nicked δεν ήξερε να τα φτιάξει.Μου το ζήτησε ο Alex και εγώ προσφέρθηκα.

Έχω πάει σε αρκετούς καφέδες με τον Χρόνη και τα παιδιά από το iamretro και ούτε μια φορά με έπιασε κάποιος να μου πει (ρε φίλε είσαι εδώ η εκεί λάθος) Ξαφνικά κόβουν την επικοινωνία και βγαίνουν πίσω από ένα πάνελ και κατηγορούν.Και μετά μου ζητάς να συμμετέχω στο club?Με τι όρεξη ρε Γιάννη..Σας άφησα και αποσύρθηκα είναι δικαίωμά μου νομίζω και τουλάχιστον παλαιότερα θέλατε να ήμουν.Κάποιοι άλλοι δεν ήθελαν συνεργασία από ότι φαίνεται είναι δικαίωμά τους βεβαίως αλλά να μην αλλάζουμε τα γεγονότα.

Δεν περιμένω εδώ μέσα να καταλάβουν κάποιοι αυτό είναι εμφανές.Εγώ μπήκα εδώ μέσα μόνο και μόνο για να πω πέντε πράγματα σε αυτούς που δεν γνωρίζουν και πιθανόν να επηρεάζονται χωρίς να ξέρουν.Για αυτούς το έκανα και όχι για τον Νίκο που έρχεται εδώ και βρίζει και άλλα χίλια δυο κλπ

Εχω τα δικά μου θέματα τα οποία με απασχολούν και αυτά εγώ τα βλέπω μπούρδες..Σαν τα μωρά που παίζουν με τα παιχνίδια τους και πλακώνονται γιατί το ένα πήρε το παιχνίδι του άλλου.

Είναι καιρός να σοβαρευτούμε λίγο.

Το ξαναλέω πως αυτή η μορφή επικοινωνίας δεν βγάζει πουθενά είναι λάθος.Το σωστό είναι face to face..Εκεί είναι σωστά τα πράγματα..Εφόσον λοιπόν τα παιδιά δεν θέλουν να μιλήσουμε από κοντά τότε δεν βλέπω τον λόγο να συζητάμε σε ξένο site κουτσομπολιά και κατινιές.Τα παιδιά ετοιμάζουν μια έκθεση και αντι να τους αφήσουμε να το διασκεδάσουν φαγωνόμαστε εδώ μέσα...Τι να πω αηδία..

Δεν θα ξαναποστάρω για κανένα λόγο που αφορά αυτή την ξεφτίλα εδώ..Όποιος θέλει να μου πει κάτι να με τηλ να βγούμε να με ακούσει και να τον ακούσω.Όποιος δεν θέλει και τρέφει μίσος ας τα λέει μόνος άλλο τίποτα δεν έχω να πω..

• amiga500fan
  • Retro Freak
  • Retro Freak
Περισσότερα
05/11/2014 13:50 - 05/11/2014 14:01 #24222 από amiga500fan
Μάλλον μπορεί να μην τα γνωρίζω όλα έχεις δίκιο. Αποσύρομαι και απο το θέμα βαρέθηκα!

Ολα γίνονται για τα περιοδικά αυτό κατάλαβα, εδώ και πολλά χρόνια!! Κάθε άθλος ολοκλήρωσης των τευχών κάθε περιοδικού έχει και το τίμημα του.

Περήφανος κάτοχος:

• nkary
  • Retro Elite
  • Retro Elite
Περισσότερα
05/11/2014 14:16 - 05/11/2014 14:25 #24223 από nkary

Πρώτα από όλα δεν είναι δυνατόν να δώσω εγώ τεύχη στα παιδιά αφού η δυνατότητα επικοινωνίας κόπηκε από πολύ νωρίς.Εγώ ο ίδιος μόλις άνοιξαν τα παιδιά το site τους πρόσφερα το τεύχος 1 και 2 του user χωρίς υδατογράφημα για να τα ανεβάσουν στο site τους και απάντηση ποτέ δεν πήρα.

Ας σου απαντήσει σε αυτό ο γιατρός. Ήδη έχω αναφέρει τι έχει πει παλιότερα αλλά εσύ είπαμε το παίζεις τρελίτσα

Στην έκθεση εγώ ο ίδιος είπα στον Χρόνη να μπει και να διαφημίσει το iamretro στην έκθεση σε αφίσες και να διαφημιστούν τα παιδιά,αλλά και όποιος έχει site δικό του να το κάνει.Θυμάμαι πως ο Χρόνης συμφώνησε αλλά κάποια άλλα παιδιά από το club δεν ήθελαν

Μπα δεν τα θυμάσαι καλά akmakaka ή λες και πάλι ψέματα. Να μας πεις ποιοι ήταν αυτοί που διαφωνούσαν ρε αλλιώς και πάλι είσαι μεγάλος ψεύτης αγοράκι

Μην αλλάζουμε τα πράγματα όπως μας βολεύουν.Τέλος σχετικά με τα τηλέφωνα που δεν σήκωνε ο Χρόνης αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα.Θύμωσε γιατί ανέλαβα να φτιάξω κάποια κείμενα που ο Nicked δεν ήξερε να τα φτιάξει.Μου το ζήτησε ο Alex και εγώ προσφέρθηκα

Εσύ αγοράνια μου λίγα διαβάζεις, λιγότερα καταλαβαίνεις. Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι ;)

Έχω πάει σε αρκετούς καφέδες με τον Χρόνη και τα παιδιά από το iamretro και ούτε μια φορά με έπιασε κάποιος να μου πει (ρε φίλε είσαι εδώ η εκεί λάθος)

Σοβαρά ρε ψεύτη? Για πες μας με ποιους από τα παιδιά του iamretro και πότε έχεις πάει για καφέδες γιατί ούτε εγώ ούτε ο Nicked ούτε και ο γιατρός έχουμε δει την φάτσα από την έκθεση του 2012?

Ξαφνικά κόβουν την επικοινωνία και βγαίνουν πίσω από ένα πάνελ και κατηγορούν.Και μετά μου ζητάς να συμμετέχω στο club?Με τι όρεξη ρε Γιάννη..Σας άφησα και αποσύρθηκα είναι δικαίωμά μου νομίζω και τουλάχιστον παλαιότερα θέλατε να ήμουν.Κάποιοι άλλοι δεν ήθελαν συνεργασία από ότι φαίνεται είναι δικαίωμά τους βεβαίως αλλά να μην αλλάζουμε τα γεγονότα.

Είσαι σε κατάσταση σύγχυσης. οκ το καταλαβαίνω. Προφανώς έχεις μπλέξει την χτένα με την βούρτσα. Retroclub και iamretro είναι 2 ξεχωριστά πράματα. Το retroclub δεν είναι του iamretro και το ανάποδο. Κατάλαβες τώρα η να πάμε στα βασικά βου και α βα. Όσο για το κλαμπ εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα να γίνεις μέλος. Ρώτα τον Αλέξανδρο, εγώ τους είχα πει απλά όταν είναι να έρχεσαι εσύ να λείπω εγώ.

Δεν περιμένω εδώ μέσα να καταλάβουν κάποιοι αυτό είναι εμφανές.Εγώ μπήκα εδώ μέσα μόνο και μόνο για να πω πέντε πράγματα σε αυτούς που δεν γνωρίζουν και πιθανόν να επηρεάζονται χωρίς να ξέρουν.Για αυτούς το έκανα και όχι για τον Νίκο που έρχεται εδώ και βρίζει και άλλα χίλια δυο κλπ

Άσε τα δακρύβρεχτα και πες τι ψέματα είπες στον Lomos για το iamretro. Η μεγαλύτερη κατινάρα είσαι εσύ. Η ιστορία σου ξεκινάει από το retromaniax

Εχω τα δικά μου θέματα τα οποία με απασχολούν και αυτά εγώ τα βλέπω μπούρδες..Σαν τα μωρά που παίζουν με τα παιχνίδια τους και πλακώνονται γιατί το ένα πήρε το παιχνίδι του άλλου.

Είναι καιρός να σοβαρευτούμε λίγο.

Όταν θα το βουλώσεις και δεν θα λες δεξιά αριστερά ψέματα στους ανθρώπους τότε θα σοβαρευτούμε και εμείς. Αλλιώς θα συνεχίζουμε το χάζι μαζί σου

Τα παιδιά ετοιμάζουν μια έκθεση και αντι να τους αφήσουμε να το διασκεδάσουν φαγωνόμαστε εδώ μέσα...Τι να πω αηδία..

Έλα ρε μεγάλε, σοβαρά? Από πότε σε ενδιαφέρει η έκθεση του RC?

Δεν θα ξαναποστάρω για κανένα λόγο που αφορά αυτή την ξεφτίλα εδώ..Όποιος θέλει να μου πει κάτι να με τηλ να βγούμε να με ακούσει και να τον ακούσω.Όποιος δεν θέλει και τρέφει μίσος ας τα λέει μόνος άλλο τίποτα δεν έχω να πω..

Ρε ξεφτίλα για τον lomos θα μας πεις τι του είπες και δεν μας έδωσε το παιδί τα user?

@Γιάννη
Πραγματικά μετά από όλα αυτά πιστεύεις κάτι που λέει ο akmakakas?
Εγώ μιλάω με γεγονότα και όχι με ψέματα.
@Όλους
Άνθρωποι σαν τον akmakaka βασίζονται στο ότι δεν κάτσει κάποιος να ασχοληθεί με τις akmakies τους είτε γιατί φοβούνται να εμπλακούν είτε γιατί δεν τους ενδιαφέρει. Και έτσι οι akmakakes καταφέρνουν και επιβιώνουν

• amiga500fan
  • Retro Freak
  • Retro Freak
Περισσότερα
05/11/2014 14:25 #24224 από amiga500fan
Ρε Νικόλα γιατι δεν συναντιέστε επιτέλους σε σοβαρό κλίμα να τελειώνει η ιστορία.Να πάρεις και τις απαντήσεις που ψάχνεις?

Περήφανος κάτοχος:

• dR_wH0
  • Το Άβαταρ του/της dR_wH0
  • Retro Gamer
  • Retro Gamer
Περισσότερα
05/11/2014 14:28 #24225 από dR_wH0
Απαντήθηκε από dR_wH0 στο θέμα Απόψεις ρετροκοινότητας Νο3

akmakas έγραψε: Γιάννη κάποια πράγματα δεν τα γνωρίζεις..Πρώτα από όλα δεν είναι δυνατόν να δώσω εγώ τεύχη στα παιδιά αφού η δυνατότητα επικοινωνίας κόπηκε από πολύ νωρίς.Εγώ ο ίδιος μόλις άνοιξαν τα παιδιά το site τους πρόσφερα το τεύχος 1 και 2 του user χωρίς υδατογράφημα για να τα ανεβάσουν στο site τους και απάντηση ποτέ δεν πήρα

Την περίοδο που έκανες αυτήν την *προσφορά*, είμασταν ακόμα μέλη στο retrovisions και οτι PC Master ήταν ανεβασμένο εκεί, ήταν η δικιά μου δουλειά η του Νίκου (τα περισσότερα). Έκανες την προσφορά να μας δώσεις τα ήδη σκαναρισμένα σου, ενώ εμείς σου είχαμε πει οτι θέλαμε τα αυτούσια περιοδικά και όχι τα PDF σου!

Επίσης ξεχνάς οτι είμασταν στην δουλειά σου, επίσκεψη με τον Αλέξανδρο, όταν μου ζήτησες τα πρώτα τεύχη του PC Master (αυτά που είχε ο nicked) σαν αντάλλαγμα για τεύχη user που δεν είχαμε εμείς. Το σκεπτικό σου ήταν "για να μην έχω εγώ όλες τις πρωτιές σαν retrovisions, να κάνετε τα user αυτά εσείς, αλλά να μου δώσετε τα πρώτα pc master". Σου υπενθυμίζω οτι στην παρούσα φάση που μου τα λές αυτά, τα περισσότερα τεύχη που έχουμε στο retrovisions απο PC Master είναι δικά μου και του Νίκου! Και ο μόνος λόγος που δεν θέλει ο nicked να στα παραχωρήσει (και εύλογα) είναι γιατί δεν έχεις προσφερθεί ΜΟΝΟΣ σου να μας δώσεις USER.

Οπότε όταν έχουν γίνει ΟΛΑ τα παραπάνω, με τί όρεξη να κρατήσουμε επικοινωνία μετά ;

akmakas έγραψε: Έχω πάει σε αρκετούς καφέδες με τον Χρόνη και τα παιδιά από το iamretro και ούτε μια φορά με έπιασε κάποιος να μου πει (ρε φίλε είσαι εδώ η εκεί λάθος) Ξαφνικά κόβουν την επικοινωνία και βγαίνουν πίσω από ένα πάνελ και κατηγορούν.

Ο μόνος λόγος που ξεκίνησε το thread εδώ, ήταν η κίνηση σου να αγοράσεις *επιδεικτικά* τα διπλά τεύχη που είχε ο Lomos, στέλνωντας και τις αντίστοιχες φιλοφρονήσεις πρός εμάς. Πρίν να συμβεί αυτό, δεν νομίζω οτι είχαμε οποιαδήποτε αντιπαράθεση. Έτσι δεν είναι ; Ο καθένας στο τσανάκι του όμορφα και ωραία.

Αντιλαμβάνομαι οτι σε πείραξε ο τρόπος που αναφερόμουν στο φόρουμ σου (ρετροπιτσιονς) αλλά όπως είπα και πρίν : το έκανα χιουμοριστικά, δημόσια και τα τεύχη τελικά τα πήραν μέλη του φορουμ σου. Ο vaggi6128 και ο mike. Και ζήτησα και συγγνώμη για το όλο αυτό.

Εσύ όμως προτίμησες να μας πείς "iamxestro" και ούτε καν δημόσια - έβαλες ενα μέλος του φόρουμ σου να το κάνει. Και μετά, θές να μιλήσουμε για κατινιές.

Στο έχω ξαναπεί Γιώργο - αν νομίζεις οτι κάπου σε αδίκησα εγώ ή σου φέρθηκα σκάρτα ευχαρίστως να σου ζητήσω συγγνώμη - face to face, δημόσια και σε ότι φόρουμ υπάρχει στο ιντερνετ. Θα περιμένω όμως και το αντίστοιχο απο την μεριά σου, με τις αντίστοιχες εξηγήσεις. Και φυσικά αυτό αφορά και τον Νίκο (nkary), όχι μόνο εμένα.

No Rest For The Wicked!
www.iamretro.gr

• nkary
  • Retro Elite
  • Retro Elite
Περισσότερα
05/11/2014 14:29 #24226 από nkary
Γιάννη μπορεί να δώσει πολύ εύκολα και εδώ τις απαντήσεις του. Πιστεύεις ότι θα πει κάτι άλλο αν βρεθούμε από κοντά?
Να μας πει τι είπε στο lomos του ζητάω από την αρχή και ο τυπάκος γράφει ότι να ναι. Αλλά από τι φαίνεται πετυχαίνει τον στόχο του.
Ακριβώς το ίδιο είχε κάνει και πριν 2 χρόνια όταν του ζήτησα να κατεβάσει από το βλόκ του την δουλειά μου. Και του το έχουν ζητήσει και πολλοί άλλοι αυτό για την πάρτη τους αλλά έχει μάθει να εκμεταλλεύεται την ξένη δουλειά το τυπάκος.

• dukepapas
  • Το Άβαταρ του/της dukepapas
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
  • "ουδεις αχαριστος εκ του ευεργετηθεντος"
Περισσότερα
05/11/2014 14:40 - 05/11/2014 14:48 #24227 από dukepapas
Απαντήθηκε από dukepapas στο θέμα Απόψεις ρετροκοινότητας Νο3
Μια προσωπική παρέμβαση γιατι έχουν καταντήσει μπάχαλο-αηδία ενα σωρό σαιτ οπως και να λέγονται αυτά πάρτε το χαμπάρι οτι τσακώνεστε για βλακείες αντί να συνεργάζεστε ολοι ομαδικά ..........όλα υλικά άψυχα και χωρίς καμία αξία ειναι φίλα χαρτιού........ εμείς ήμαστε που δίνουμε αξια στο οτιδήποτε αμα ειναι να βλέπουμε πράγματα για να νοσταλγούμε καταστάσεις που ζήσαμε ...........και απο τέτοιες συμπεριφορές να αηδιάζουμε απο ολο αυτο τοτε καλύτερα να μην γίνετε τίποτα απο ολα αυτά γιατι χάνουν το νόημα τους ...............

Σορυ που θα μιλήσω ετσι και χωρις να ξερω τους περισσότερους .......... Σκατά σε ολους μας ούτε υπολογιστές , ουτε ρετρό , ουτε αναμνήσεις ,ούτε καλη παρέα ουτε τιποτα..............
Λες και αμα κάποιος κανει κατι περισσότερο επιβουλεύεται εμάς........ μας έφαγε η υπερηφάνεια και ο ανταγωνισμός και Σ@ατα στα μουτρα μας ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ και η αγαπη προς στον συνάνθρωπο μας.............
τωρα αν ολα αυτα λεγονται USER - IAMRETRO - RETROCUMPUTERS - RETROVISIONS - RETROWORLD - Retroclub η δεν ξέρω εγώ τι άλλο να το βράσω .............. μηδέν ιστό πηλίκο.

Γιατι όλοι αυτοι οι άνθρωποι που δημιούργησαν ολα τα ρετρο amiga-amstrad-commodore και δεν ξερω εγω τι αλλο για να χρησιμοποιήσουμε ολοι εμεις δεν ειχαν σαν σκοπό πόσα χρονια μετα να μαλώνουμε για ανοησίες αντι να τα αναδείξουμε ως κατι ωραίο νοσταλγικό .................και αυτο δεν το βλεπω μονο εδω αλλα και σε άλλα σαιτ με αλλου είδους χομπι............ δηλαδή ρε παιδιά ημαρτων !!!! :puke:

Και στην τελική κανείς απο ολους εμας δεν ηταν άξιος να επινοήσει τίποτα απο oλα αυτα για να δημιουργήσει το οτι τα συλλέγεις δεν λεει τιποτα το οτι τα χρησιμοποιείς και διασκεδάζεις με τους φίλους σου - συνανθρώπους σου ΑΞΊΑ ΑΝΕΚΤΊΜΗΤΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:friends: :friends: :friends: :friends: :friends: :friends: :friends: :friends: :friends: :friends: :friends: :friends:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tzoudas, ikonsgr

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.329 δευτερόλεπτα