Απόψεις Retroκοινότητας Νο2

• vaggos664
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
02/01/2013 14:29 #5675 από vaggos664
Απαντήθηκε από vaggos664 στο θέμα Απόψεις Retroκοινότητας Νο2
Δε σε ενοχλούσαν τα μαγαζάκια για αυτό μπροστά σε μένα και στο Φώτη και άλλους πόσους έξω στο μπάσκετ ρώταγες ποιοι ήρθαν στην έκθεση έστω και σαν τουρίστες από αυτούς που βαζαν 20 αγγελίες τη βδομάδα,γιατί δεν ήρθαν οι πουθενάδες οι έτσι.Και μετά θα τους .........
Δε σε ενοχλούσε βέβαια γιατί αν προσέφεραν κάποιοι έστω καμιά συμμετοχή και κανένα μηχάνημα δε θα μαμιόντουσαν άλλοι,δηλ εμείς τόσο στα κουβαλήματα,στησίματα,ξεστησίματα κ κάποιοι περισσότερο εξ ημών που έφεραν 15 κ 20 μηχανήματα.
Αν δεν σε ενοχλούσαν γιατί άρχισες και έκανες limited όλους τους πωλητές...sepultura,kostas the cat,seaside,atari.. και δε θυμάμαι ποιους άλλους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

• akmakas
  • Retro Fan
  • Retro Fan
Περισσότερα
02/01/2013 14:31 - 02/01/2013 14:36 #5676 από akmakas
Απαντήθηκε από akmakas στο θέμα Απόψεις Retroκοινότητας Νο2
Ετερον εκάτερον Βαγγέλη..Μην αγχώνεσαι ότι ήταν να πω το είπα στα λίγα αυτά άτομα που δεν ήρθαν δημώσια..
Καλό η κακό δεν ξέρω μπόρεί και να μην έπρεπε να τα πω αλλά το θεώρησα άδικο απλά...Limited δεν έκανα κανένα αν θέλεις να ξέρεις...Προφανώς δεν τα ξέρεις και εσύ καλά τα πράγματα χαλάρωσε λίγο.

Βρε Φωτη μιλήσαμε πόσες φορές έχω και άλλα πράγματα να κάνω όπως 25 ημερών baby sitting..
Στο ένα χέρι το μπουκάλι και στο άλλο το ρέψιμο..ήμαρτον αντε και έχουμε και άλλα πράγματα να κάνουμε.. :blink:

• Fotis_KFOR
  • Το Άβαταρ του/της Fotis_KFOR
  • Site Owner / Admin
  • Site Owner / Admin
  • PC / Sinclair ZX Spectrum+3
Περισσότερα
02/01/2013 14:42 - 02/01/2013 14:43 #5677 από Fotis_KFOR
Απαντήθηκε από Fotis_KFOR στο θέμα Απόψεις Retroκοινότητας Νο2
Γιώργο, άσχετα με τις διαφωνίες μας, στο θέμα για το μωρό που λες επειδή δεν το ήξερα, εύχομαι πραγματικά και όχι προσποιητά επειδή είμαστε άνθρωποι, να σου ζήσει, σιδερένιο και πάντα με υγεία - και το ίδιο για όλη σου την οικογένεια. :)

Από εκεί και πέρα... ούτε κάποιο μίσος υπάρχει όυτε τίποτα, απλά δεν μπορεί τόσα άτομα να έχουν πρόβλημα για τη συμπεριφορά σου και από την Αθήνα και από την Θεσσαλονίκη και εσύ να προσπαθείς να τα πεις με το δικό σου τρόπο ότι όλοι είναι λάθος!

Anyway, εγώ σταματάω εδώ, καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους! :)

• vaggos664
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
02/01/2013 14:45 - 02/01/2013 14:52 #5678 από vaggos664

akmakas έγραψε: EDIT
Βαγγέλη..Τα μηχανήματα αυτά είναι δικά μου απλά επειδή μου τα χάρισαν τα ποστάρω στην επίσημη σελίδα της έκθεσης..Είναι και άλλα από δωρεές τα οποία θα τα βάλω στην σελίδα..Είναι από το 2005 υπάρχει κανένα πρόβλημα?

Εγώ είδα ότι τα ψάχνουν κι αυτά και το πίξελ.Εγώ τι πρόβλημα να έχω,έσύ πρέπει να το ξεκαθαρίσεις.Εσύ έχεις να δώσεις απαντήσεις...
Το σταματάω κι εγώ εδώ λόγω μωρού,άνθρωποι είμαστε...
Καλή χρονιά!

• akmakas
  • Retro Fan
  • Retro Fan
Περισσότερα
02/01/2013 14:53 - 02/01/2013 14:59 #5679 από akmakas
Σε ευχαριστώ Φώτη και σε εσένα σου εύχομαι ότι καλύτερο πάντα με υγεία..

Βαγγέλη επειδή δεν ξέρεις τι γράφεις σταμάτα και εσύ εδώ..Μην προτρέχεις.Δεν έχω πουθενά να δώσω απαντήσεις για πράγματα που δεν σε αφορούν.Ότι μου χάρισαν εμένα μένουν σε εμένα..Ότι δανείστηκα από φίλο (1 Pixel) είναι ενημερωμένος θα γυρίσει πίσω στον ιδιοκτήτη του,ότι πήγε στην έκθεση από δωρεές θα μείνει στην έκθεση.Απλά πράγματα.

Υπάρχουν ποιο σοβαρά πράγματα να κάνουμε στην τελική όλοι μας έχουμε τα θέματά μας ο κάθε ένας ας βάλει τις προτεραιότητές του και τα φορουμς blogs δεν ξέρω τι άλλο καλό υπάρχουν για άλλους λόγους..

• vaggos664
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
02/01/2013 15:02 - 02/01/2013 15:04 #5681 από vaggos664
Εγώ το κατάλαβα.Πες στο στους άλλους που τα ψάχνουν.Μην το λες σε μένα.
Καλη χρονιά και πάλι σε σένα και στην οικογένεια σου! :)

• geo1977
  • Το Άβαταρ του/της geo1977
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
02/01/2013 16:06 #5682 από geo1977
Απαντήθηκε από geo1977 στο θέμα Απόψεις Retroκοινότητας Νο2
Ναι Καλύτερα να το σταματησούμε ....τώρα το είδα..... :ohmy:
Γιώργο και εγώ απο την ανθρώπινη πλευρά για την καινούργια ζωή
που έφερες στον κόσμο σου έυχομαι οτι καλύτερο να σου ζήσει..... :)
καλή χρονιά για σένα και την οικογένεια...... :cheer:

ΥΓ. το ξέρω σου φαίνεται οξύμορο αφού σε στολίσαμε
αλλα πέρα απο τις όποιες διαφορές είμαστε πρώτα
απο όλα άνθρωποι.......

• akmakas
  • Retro Fan
  • Retro Fan
Περισσότερα
02/01/2013 17:00 - 02/01/2013 17:05 #5685 από akmakas
Το ανέφερα απλά για να καταλάβετε πως στην ζωή υπάρχουν ποιο σημαντικά πράγματα..Όλα τα άλλα είναι σαχλαμάρες.Τι και αν φταίω τι και αν δεν φταίω..Κανείς δεν θα μας πληρώσει γιαυτό που κάνουμε επομένως δεν έχουν νόημα αυτά που γράφουμε.Αυτά τα πράγματα λύνονται με συζήτηση τετατετ η τηλέφωνα..Τα μηνύματα δεν βοηθάνε...

Γιώργο όσο και αν μου επιτέθηκες (από την πλευρά σου μπορεί να πιστεύεις ότι θέλεις εγώ πάντα θα σε εκτιμάω αφάνταστα γιατί έτυχε να σε γνωρίσω και να συνεργαστώ μαζί σου..Ήσουν Α.Ψ.Ο.Γ.Ο.Σ αυτό πιστεύω για εσένα και για κάποιους άλλους ακόμη..

• chriskgnr
  • Το Άβαταρ του/της chriskgnr
  • Retro Elite
  • Retro Elite
  • Well, i got one chance left in a nine live cat.
Περισσότερα
03/01/2013 13:41 #5719 από chriskgnr
Απαντήθηκε από chriskgnr στο θέμα Απόψεις Retroκοινότητας Νο2

akmakas έγραψε: ...επομένως δεν έχουν νόημα αυτά που γράφουμε...

bad karma akmakas, bad karma...

21st century breakdown...

• Darth_Cotsos
  • Το Άβαταρ του/της Darth_Cotsos
  • Retro Expert
  • Retro Expert
Περισσότερα
03/01/2013 23:54 #5736 από Darth_Cotsos
Απαντήθηκε από Darth_Cotsos στο θέμα Απόψεις Retroκοινότητας Νο2

akmakas έγραψε: Πήρα τηλέφωνο τον Νίκο και ζήτησα τον λογαριασμό του για να καταθέσω χρήματα αλλά ο Νίκος αρνήθηκε λέγοντας πως πέρασε ο χρόνος από τότε..Μπορώ να στείλω όμως των υπολοίπων δεν μου είναι πρόβλημα..

Κάνε ένα κόπο πάλι λοιπόν ξέρεις εσύ τον λογαριασμό σε PM να τελειώσουμε το θέμα.. ;)

Έχεις ΠΜ, τα περιμένουμε σύντομα!!!!

Don't underestimate the power of the 8bit side!

• FarCry
  • Το Άβαταρ του/της FarCry
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
04/01/2013 06:08 #5755 από FarCry
Απαντήθηκε από FarCry στο θέμα Απόψεις Retroκοινότητας Νο2
παιδια εγω δεν παιρνω θεση γιατι ειμαι εξω απο το χορο και βαριεμαι να διαβασω ολα τα σεντονια αλλα εχω να κανω μερικες παρατηρησεις

1) επιτελους αναψαν τα αιματα! :silly::P
2) εβαλα -1 στον ακμακα λογω του trend (αισιως -127, its a new world record!) (δεν εχω κατι μαζι του :whistle:)
3) το ακμακας βγαινει απο το μακακας? :lol::lol::lol:(δε μπορουσα να αντισταθω!)

αυτα τελος. ας καπνισουμε τωρα την πιπα της ειρηνης :cheer:

• Maddog
  • Το Άβαταρ του/της Maddog
  • Retro Gamer
  • Retro Gamer
Περισσότερα
04/01/2013 10:45 #5762 από Maddog
Απαντήθηκε από Maddog στο θέμα Απόψεις Retroκοινότητας Νο2
Εγώ βάζω +1, για να πάω κόντρα στο ρεύμα... :D

• Nemo
  • Το Άβαταρ του/της Nemo
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
04/01/2013 12:03 - 04/01/2013 15:31 #5765 από Nemo
Απαντήθηκε από Nemo στο θέμα Απόψεις Retroκοινότητας Νο2

FarCry έγραψε: παιδια εγω δεν παιρνω θεση γιατι ειμαι εξω απο το χορο και βαριεμαι να διαβασω ολα τα σεντονια αλλα εχω να κανω μερικες παρατηρησεις

1) επιτελους αναψαν τα αιματα! :silly::P
2) εβαλα -1 στον ακμακα λογω του trend (αισιως -127, its a new world record!) (δεν εχω κατι μαζι του :whistle:)
3) το ακμακας βγαινει απο το μακακας? :lol::lol::lol:(δε μπορουσα να αντισταθω!)

αυτα τελος. ας καπνισουμε τωρα την πιπα της ειρηνης :cheer:

Οταν ειναι καποιος τοσο πεσμενος κατω -οσο δικαιολογημενα (ή και αδικαιολογητα κατα τον ιδιον )- δεν ειναι ουτε ωραιο,κι ουτε ιδιαιτερα ΄"αντρικιο", να του "δινεις" ακομη μια ,ειδικα οπως στην συγκεκριμμενη περιπτωση απλα "ειδες φως και μπηκες"(εξω απο το χωρο) οπως ειπες κι ιδιος..

Τα 2(δυο) cents καποιου "εξω απο το χωρο οσο κι εσυ "

Y.Γ. -Update-
Kαμια φορα η διαθεση για πλακα-χιουμορ και η αντιστοιχη χαλαροτητα που συνοδευει αυτην την διαθεση -και το λεω απο προσωπικη πειρα αυτο- μας κανει απροσεκτους σε καποια σχολια μας ,χωρις να υπαρχει κακη προθεση κατα τ'αλλα.

• chdlee
  • Το Άβαταρ του/της chdlee
  • Team RC
  • Team RC
Περισσότερα
04/01/2013 15:50 #5771 από chdlee
Απαντήθηκε από chdlee στο θέμα Απόψεις Retroκοινότητας Νο2

FarCry έγραψε: 3) το ακμακας βγαινει απο το μακακας? :lol::lol::lol:(δε μπορουσα να αντισταθω!)

Nemo έγραψε: Y.Γ. -Update-
Kαμια φορα η διαθεση για πλακα-χιουμορ και η αντιστοιχη χαλαροτητα που συνοδευει αυτην την διαθεση -και το λεω απο προσωπικη πειρα αυτο- μας κανει απροσεκτους σε καποια σχολια μας ,χωρις να υπαρχει κακη προθεση κατα τ'αλλα.

Για να μην πω "μην κρίνετε για να μην κριθείτε", όπως Είπε ο Χριστός και με πουν κάποιοι γραφικό, έβαλα κι εγώ -1, αλλά αυτή τη φορά στον FarCry!!!
Έπρεπε να αντισταθείς, FarCry γιατί το θέμα είναι σοβαρό και όλα τα παιδιά εδώ μέσα το αντιμετωπίζουν με τον ανάλογο τρόπο και όχι με το να γελοιοποιούν nicknames...! :angry:

80s resurrection

• FarCry
  • Το Άβαταρ του/της FarCry
  • Retro Maniac
  • Retro Maniac
Περισσότερα
05/01/2013 02:16 - 05/01/2013 02:46 #5810 από FarCry
Απαντήθηκε από FarCry στο θέμα Απόψεις Retroκοινότητας Νο2

Nemo έγραψε: Οταν ειναι καποιος τοσο πεσμενος κατω -οσο δικαιολογημενα (ή και αδικαιολογητα κατα τον ιδιον )- δεν ειναι ουτε ωραιο,κι ουτε ιδιαιτερα ΄"αντρικιο", να του "δινεις" ακομη μια ,ειδικα οπως στην συγκεκριμμενη περιπτωση απλα "ειδες φως και μπηκες"(εξω απο το χωρο) οπως ειπες κι ιδιος..

Τα 2(δυο) cents καποιου "εξω απο το χωρο οσο κι εσυ

ειναι αντρικιο γιατι βγηκα και το ειπα αλλιως τωρα θα ειχα -1 οχι -2 ;)

(οχι οτι με νοιαζουν τα - και τα +)

chdlee έγραψε: Έπρεπε να αντισταθείς, FarCry γιατί το θέμα είναι σοβαρό και όλα τα παιδιά εδώ μέσα το αντιμετωπίζουν με τον ανάλογο τρόπο και όχι με το να γελοιοποιούν nicknames...! :angry:

δεν εχει σχεση με το θεμα το συγκεκριμενο. απο την πρωτη στιγμη που ειδα το nick του μου ηρθε στο μυαλο απλα τωρα που μπηκε το ανεφερα :P

δε τον εκρινα για κατι αφου ειμαι εξω απο το χορο οπως προειπα.

δηλαδή αν εγώ είχα nick τσαπου και με ρωτούσες θα σου έλεγα ότι μου γελοιοποιείς το nick μου;

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.436 δευτερόλεπτα